храненето в столче

  • 3 014
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 404
RUBI, els а найлон опъвате ли наоколо  feeding , свекито ми беше донесла един за под коритото, но не съм го ползвала, отивам да го търся, че май натам отива работата... newsm62

P.S. Колко часа трае яденето на едно пюре с лъжичка? Взе да ми се стъжнява вече.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
[P.S. Колко часа трае яденето на едно пюре с лъжичка? Взе да ми се стъжнява вече.

При нас отнема 6-7 минути максимум, но съм чувала иза тежки случаи - над час.

По темата - ползваме столче от 9 месец някъде, но не винаги и ска да яде в него. Понякога иска да е седнал в мен и така да се храним

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Аз пък го храня в количката на второ ниво, защото още не можем да стоим, пък и нямаме столче и кошница.  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 2 494
От днес!!!!!Т.е. на 7 месеца и 1 седмица!Сега го купихме и много добре си яде в него!
В началото като започна неща различни от мляко я слагах в шезлонга, от около 2 седмици не ще да стои вообще в него и я хранех в лятната количка, щото ми е под ръка, но тя се омазваше.
Сега със столчето е много удобно, има и степени и си я нагласявам да ми е удобно!Има и голяма масичка отпред, там слагаме чинийката в най-отдалечения от нея ъгъл  Mr. Green и играчки пред нея и е кеф!

# 19
  • Мнения: 3 042
RUBI, els а найлон опъвате ли наоколо  feeding , свекито ми беше донесла един за под коритото, но не съм го ползвала, отивам да го търся, че май натам отива работата... newsm62

P.S. Колко часа трае яденето на едно пюре с лъжичка? Взе да ми се стъжнява вече.

Найлон чак не съм опъвала, Joy Joy Joy но когато го хранех в количката често перях и него и количката ooooh!. Откакто сме в столчето съм махнала килима и като метне малкият някоя заблудена лъжица или стане някой гаф със задавяне ми е лесно да почистя newsm28. Но  отдавна не съм ползвала парцала след хранене Joy Joy Joy.

Преди като по-малък най-много до половин час си изяждаше храната. Сега някой манджи яде от 10 до към 20 мин, но става дума за количество от около 250 гр. + десерт понякога. Само готовите пюрета, най-вече на Хип ги яде много по-бързо и не му прави впечетление на колко голями пърчета са продуктите в тях Joy Joy Joy.

# 20
  • Мнения: 1 999
От средата на 5м., когато я захраних. Понеже не можеше да седи стабилно я слагах полулегнала за по 5 минутки на ден.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
С лъжичка се храним от 4 месеца и половина.Докъм 7 месеца я хранех в скута си,както е обяснила Руби.Тя още от началото си яде чисто и нямахме проблем с омазването.Е,освен като ръкомахаще и срещнеше лъжица по пътя си.
От 7 месечна се храни на столчето-тогава започна да седи стабилно (столчето ни е само с едно положение).

# 22
  • Мнения: 1 446
От 6,5 месеца и до сега. Страшно съм доволна. Преди това в люлка с позиции на полулегнало положение.

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 12:46 от ANNAND

# 23
  • Мнения: 2 028
от 8-я месец, просто чак тогава купихме столче, той вече отдавна седеше стабилно

до столчето го хранех като го гушвах, обаче вече след 7-я месец си беше живо изпитание, щото почна много да се върти, да си пъха ръцете в устата, докато папка   Joy

и сега в столчето го прави, но поне аз оставам чиста, освен ако не кихне, докато е с пълна уста  Joy

# 24
  • Мнения: X
До 9-тия се хранеше в количката, след това на голям стол  с позиции на седалката на масата с нас. Радвам се, че си спестих над стотина лева, за нещо, което щях да ползвам макс.6 месеца. Thinking

# 25
  • Мнения: 578
На около шест и половина, но столчето го слагах на позиция "полулегнало положение". Освен това му слегах и коланите през раменете, за да не се навежда напред. Според мен зависи както от вида на столчето, така и от това доколко бебето може да седи.

# 26
  • Мнения: 1 108
В края на шестия началото на седмия.

# 27
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
към седми месец, когато почна да сяда стабилно

# 28
  • Мнения: 110
Изпратиха ми американски статии за това кога трябва да започне захранването защото нещо все не успявах да се справя .И там пишеше единодушно ,че захранването започва когато бебто е готово за това :когато може да седи седнало и е изчезнал рефлекса за избутване на храната с езиче от устата.Един вид -природата сама показва кога му е времето на нещо да се случи.Нашето бебе започна стабилно да седи 7месец и от тогава го слагаме да седи в столче.Преди това си ядеше с биберон и въобще прекратихме опитите да го захранваме докато не седна в столчето.

# 29
  • Мнения: 680
аз го сложих на около 5 и малко

Общи условия

Активация на акаунт