до колко дни най-късно?

  • 1 594
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 101
И аз през цялата бременност нямах капчица коластра. След раждането Дени висеше почти нон- стоп на гърдата и на 2-рия ден ми слезе кърмата. Всичко ще бъде наред, щом имаш желание Peace

Леко раждане! МАЙските бебета са едни от най-послушните Wink

# 16
  • Мнения: 127
Няма страшно, щом имаш желание! И аз нямах коластра нито по време на бременността, нито веднага след раждането (и при мен беше секцио). В началото в болницата и канали се запушваха, и зелении текоха и тоя-оня ме плашеха, и добавка давах  #Cussing out Ама ето че се изтъркаляха година и десет месеца и никой от тия, дето помнят как се тръшках в началото, не вярва, че още кърмя  Laughing

Желая ти леко и безпроблемно раждане, а кърменето ще дойде от само себе си! Ако видиш зор - мацките тук винаги са насреща!  Hug

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 823
Майчетата са ти обяснили как стоят нещата,моят съвет е да прочетеш преди да родиш Библиотеката на кърмаческия форум,за да си подготвена изцяло за предстоящето събитие-кърменето на бебчето ти.Колкото е по-информиран един човек,толкова по-добре и бързо ще отреагира при евентуален проблем.А специално за кърменето е нужно да реагираш и правилно,за да не си създадеш и допълнителни проблеми.И ти самата ще се увериш колко много митове все още се ширят в нашата мила родина,относно кърменето,а всъщност колко елементарни обяснения си има всичко,но това в Библиотеката. Laughing
Успех и леко раждане.

# 18
  • Мнения: 1 503
И аз по време на бременността нямах коластра,а след като родих чаках да ми се намокри нощницата hahaha.Да ,ама НЕ Naughty! След 8 часа чак ми казаха да сложа бебо и аз бях изплашена ,че няма какво да го слагам,защото нищо не тече.Оказа се обаче ,че си има достатъчно коластра и мляко.Както са ти казали по-горе -Не чакай сама да потече,а слагай бебо колкото се може по-рано Hug
ЛЕКО РАЖДАНЕ Peace

# 19
  • Мнения: 3 205
Коластра ми се е процеждала мноого рядко, докато бях бременна. След раждането - секцио - пък въобще не е текла, нито пък съм имала препълнени гърди или каквото и да е усещане за слизане на мляко. Дечкото почнах да го кърмя около 21 часа след раждането, винаги когато си поиска и така сме само на кърма вече цял месец, детето расте като гъбка - 1,250кг и 5см за 1 месец му е равносметката  Laughing 
Така че не се притеснявай, а давай да суче - никакви режими, колкото по-често, толкова по-добре и за теб (ще избегнеш надутите до пръсване гърди), и за него. Само внимавай още самото начало да го слагаш да суче правилно, с широко отворена уста, за да не ти се разранят зърната.
И една добавка: пожелавам ти здраво и гладно бебе с добър инстинкт за сукане!

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 17:26 от юл4е

# 20
  • Мнения: 435
Горещо ти препоръчвам да си купиш и прочетеш тази книга http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=2437
Цитат
Коластрата е гъста и лепкава, високо концентрирана и лесна за разграждане, поради което е перфектната храна за бебето в първите дни след раждането. Съдържа важни хранителни съставки, особено важни при недоносените бебета. Тя е изключително лесноусвоима и малкото количество, което бебето изсуква в началото – по 1-2 чаени лъжички, е съвсем достатъчно за малките му засега нужди от храна. Коластрата действа като лаксатив и помага на бебето да отдели първите изпражнения – мекониум, чрез които от организма му се изхвърля билирубинът – причинителят на физиологичната жълненица. Бебето няма нужда от никакви допълнителни течности – коластрата покрива всичките му нужди. Физиологичното спадане на теглото в началото – от 5 до 7% е нормално, защото бебето отделя излишните течности от тъканите си, и не означава, че гладува. Дохранване в този момент би нарушило естествената стимулация на гърдите и би навредило на ритъма на кърмене, което много вероятно би довело до ранно отбиване на бебето
от тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4920.0
Цитат
Родителите трябва да знаят някои неща за стомахчетата на бебетата. При раждането те са много мънички – приблизително с размер на череша. Мама произвежда така перфектната коластра. Когато бебето суче, то получава около една или две чаени лъжички първия ден, и постепенно количеството се увеличава. Когато към третия ден количеството мляко се увеличи, стомахчето все още е малко, така че след като го напълни, бебето има нужда да поспи. Кърмата се смила бързо, така че скоро бебето има нужда отново да яде. 
от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21654.0
Вярвам , че скоро ще си сред нас  Hug

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 01:52 от ***Цвети***

Общи условия

Активация на акаунт