Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 92 202
  • 794
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Здравейте! Решила съм да раждам в хирургиите,за сега няма причина раждането да е секцио,но ще видим...
Въпросът ми е трябва ли да ходя предварително до болницата за нещо или не е необходимо?

# 406
  • Мнения: 114
Здравейте! Решила съм да раждам в хирургиите,за сега няма причина раждането да е секцио,но ще видим...
Въпросът ми е трябва ли да ходя предварително до болницата за нещо или не е необходимо?
Не. С багажа и документите отиваш на самия ден горе в родилното на етаж 3

# 407
  • Мнения: 439
Аз се интересувам как стои въпроса с хлебарките в следродилното.. първото ми раждане беше в окръжна и там гъмжеше навсякъде от гадинки.. замислям се за хирургиите сега, ще се радвам някой да сподели прясно мнение

# 408
  • Мнения: 587
Аз се интересувам как стои въпроса с хлебарките в следродилното.. първото ми раждане беше в окръжна и там гъмжеше навсякъде от гадинки.. замислям се за хирургиите сега, ще се радвам някой да сподели прясно мнение
Организират дни на отворените врати. Иди и виж какво е положението.

# 409
  • Мнения: 439
Благодаря! Със сигурност ще отида! Предполагам има инфо във интернет кога се организират

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Благодаря! Със сигурност ще отида! Предполагам има инфо във интернет кога се организират
във фейса имат страница и там обявяват дните. Аз хлебарки не видях 😆

# 411
  • Мнения: 587
Благодаря! Със сигурност ще отида! Предполагам има инфо във интернет кога се организират

Родилно отделение УМБАЛ “Св. Георги” Пловдив им е групата. Обявяват датите.

# 412
  • Мнения: 114
Аз се интересувам как стои въпроса с хлебарките в следродилното.. първото ми раждане беше в окръжна и там гъмжеше навсякъде от гадинки.. замислям се за хирургиите сега, ще се радвам някой да сподели прясно мнение
Организират дни на отворените врати. Иди и виж какво е положението.

Аз родих преди 2 месеца. Хлебарки нямаше, но по стената се разхождаше една щипалка, даже падна в сака на момичето, с което бях.

# 413
  • Мнения: 587
Аз се интересувам как стои въпроса с хлебарките в следродилното.. първото ми раждане беше в окръжна и там гъмжеше навсякъде от гадинки.. замислям се за хирургиите сега, ще се радвам някой да сподели прясно мнение
Организират дни на отворените врати. Иди и виж какво е положението.

Аз родих преди 2 месеца. Хлебарки нямаше, но по стената се разхождаше една щипалка, даже падна в сака на момичето, с което бях.
Е щом е влязла в сака, значи вече не е в болницата, няма страшно Grinning

# 414
  • Мнения: 4
Когато бях бременна имах много нужда от информация за родилното отделение на УМБАЛ Свети Георги ,но никъде не можах да намеря точната информация която ме интересува и тя е епизиотомията, защото не исках да ми се прави но никой не беше писал за това , но да !! имам една огромна епизиотомия ... както и да е след като родих бях доволна от епизиотомията защото мисля че благодарение на нея родих супер бързо и лесно но проблема е че я направиха без никаква упойка и мисля че това никак не е нормално !!! защото съм разпитвала много жени които са раждали в чужбина 3 различни жени в 3 различни държави и никъде няма нещо такова епизиотомията се прави и трябва да се прави с упойка която се бие на мястото където ще те режат . Да те режат с ножица бавно и продължение на няколко секунди ... това беше единствената болка за мен и най голямата ! по време на контракции и по време на напъни болката много много търпимо беше но тази епизиотомия ме уби ...

В 20:00 часа ми включиха системи и в 00:48 се роди прекрасното ни бебче Simple Smile Без епидурална упойка (никога не бих искала епидурална упойка) така , приеха ме с 4 см разкритие без никакви болки ... имах контракции но явно бяха много леки и усещах само стягане но не и болка , след като ми включиха системата почнаха много леки болки като на цикъл още от началото след като ми включиха системата бяха на 2 минути и такааа с усмивки с лигавене до 7 см още бяха много леки за мен Нямаше никаква разлика но след това дойдоха да ми спукат водите а тогава вече не бяха никак леки, но се търпят без да викаш 🤣 и така силните болки търпях само 30 Мин и вече имах 10 см разкритие но нямаше нужда да ми кажат че съм готова да раждам защото усещах силни напъни ... все едно се напъвах без да искам (според мене чувството не е все едно да ви се ака )а буквално усещах как по време на контракцията се напъвах без да искам все едно матката буташе бебето да излиза ... и в то момент казах бебето излизааа 🤣 защото наистина така се чувства ! ! винаги ми казаха че бебето като излиза не боли а контракциите болят и аз не очаквах да ме боли но когато бебето излиза боли да знаете 😂 но е търпимо не е болка за умиране!

За мене убиващата болка беше епизиотомията!
Много съжалявам че буквално резнаха вагината ми с ножица без да ми бият упойка!

Освен това като ме приеха дойдоха едни стажанти и пред мене общо 8 човека ме гледаха разкрачена и ми беше супер гадно но казах еех хайде няма нищо трябва да се научат, но след това докторката която ми провери разкритието каза на едно младо момче да ми провери И той , а той 4-5 пъти ми бръкна по супер болезнен начин и през цялото време ми гледаше в очите още не разбирам защо !!! текнаха сължи от очите ми и най накрая му казах да спре и че това е достатъчно и му бутнах ръката .. минаха 2 месеца и още като се сещам ми се повръща ! Това което ми се случи беше моята вина и да ! те не ме питаха но аз трябваше да кажа че не искам !! Но в то момент бях много уплашена развълнувана и изобщо не знаех как трябва да реагирам за това ако го прочете това някоя бъдеща мама знайте че имате право да отказвате стажантите да ви бръкнат !!! Аз Много много много съжалявам че не го направих и още не мога да забравям как ме болеше и колко ми беше гадно !!! Ако беше проверил този тъпанар както трябва нямаше да имам никакъв проблем но той 4-5 пъти вкарваше тези пръсти по зверски не нормален начин , знам го защото преди това ми провери първо моята гинеколожка и само един път ги вкара и ми каза колко см разк. имам . После в болницата също докторката много нежно ми провереше да болеше малко но само един път ги вкара ! а стажанта 😤😤..... както и да е , пиша го за тези на които може да се случи същото и за да не го позволяват и за да са подготвени да отказват ! Аз не очаквах нещо такова и не знаех как да реагирам ,
по скоро с реакцията (малко!?) закъснях !

Ако раждам още един път пак ще раждам нормално пак ще раждам без епидурална упойка но ще си намеря лекар който (ако ми прави) епизиотомия да я прави с упойка.

Съжалявам за тоооолкова дълъг пост но мисля че все на някоя бъдеща мама ще бъде полезен.
Целувки!❤

# 415
  • Мнения: 10
както и да е след като родих бях доволна от епизиотомията защото мисля че благодарение на нея родих супер бързо и лесно но проблема е че я направиха без никаква упойка и мисля че това никак не е нормално !!! защото съм разпитвала много жени които са раждали в чужбина 3 различни жени в 3 различни държави и никъде няма нещо такова епизиотомията се прави и трябва да се прави с упойка която се бие на мястото където ще те режат . Да те режат с ножица бавно и продължение на няколко секунди ... това беше единствената болка за мен и най голямата ! по време на контракции и по време на напъни болката много много търпимо беше но тази епизиотомия ме уби ...
Странно. Родих в Св Гворги в началото на октомври, без избор на екип, без епидурална (страх ме беше от странични ефекти за мен и бебето). Наложи се епизиотомия, което го решиха докато вече напъвах в родилна зала. Но сложиха упойка - усетих убожданията с иглата. И после нищо, нямаше болка. Само мъжът ми, който присъстваше каза, че звукът от ножицата бил най-гадното за него за цялото раждане. Аз не го чух. После при шиенето също ми биха упойка, но на моменти чувствах убожданията докато шиеха.

Иначе бях посетила лекция за родители в Селена. Акушер-гинекологът обясни, че много бъдещи майки искат уверение, че ако изберат Селена за раждане няма да има епизиотомия. Каза обаче, че подобна гаранция не може да даде, защото се решава на момента според случая.

# 416
  • Мнения: 114
Аз не усетих кога ме резнаха, а после за шевовете ми биха упойка. Когато ги помолих за упойка ми казаха и да ни молите, и да не ни молите, ние щяхме да ви сложим,защото не шием без упойка. Аз също не исках да съм с епизиотомия, но прав и прецизен разрез е много по-добре от брутални разкъсвания, а и чрез епизиотомия бебенцето излиза по-лесно, мъчи се по-малко Simple Smile

# 417
  • Мнения: 983
Ножица?!Не се ли прави със скалпел поне аз с такова впечатление съм останала!При мен акушерката беше решила да не ми прави епизиотомия  а при мен трябва и бях предупредила.Съответно не са ми слагали и упойка,но и за предните две раждания също.За мен не това е най гадната болка шиенето на разреза макар и с упойка е отвратителен защото тъкмо си родил и ти е олекнало от болките което е в буквален смисъл и се почва с това боцкане завързване на кончета дърпане...бе гадно е не е силна болка по скоро неприятна...

# 418
  • Мнения: 4
Скрит текст:
Ножица?!Не се ли прави със скалпел поне аз с такова впечатление съм останала!При мен акушерката беше решила да не ми прави епизиотомия  а при мен трябва и бях предупредила.Съответно не са ми слагали и упойка,но и за предните две раждания също.За мен не това е най гадната болка шиенето на разреза макар и с упойка е отвратителен защото тъкмо си родил и ти е олекнало от болките което е в буквален смисъл и се почва с това боцкане завързване на кончета дърпане...бе гадно е не е силна болка по скоро неприятна...
Понеже много съм чела и съм гледала разни видеа за епизиотомията знам че използват една специална ножица (направо си е ножица) .
Мисля че епизиотомията ми беше много дълга и за това толкова ми беше гадно а доколкото знам не всеки я прави по един и същ начин и по една и съща дължина ... аз и мъжа ми много добре чувахме звука на ножицата и колко дълго време продължи това рязане ...... не беше едно щракване.

И да За шиенето съм напълно съгласна.
През цялото време питах дали скоро ще приключим а тя все ми повтаряше не още сега почваме 😂

Но както знаем при всяка жена е различно и всяко раждане също е различно..
Скрит текст:
Аз не усетих кога ме резнаха, а после за шевовете ми биха упойка. Когато ги помолих за упойка ми казаха и да ни молите, и да не ни молите, ние щяхме да ви сложим,защото не шием без упойка. Аз също не исках да съм с епизиотомия, но прав и прецизен разрез е много по-добре от брутални разкъсвания, а и чрез епизиотомия бебенцето излиза по-лесно, мъчи се по-малко Simple Smile
Да абсолютно съм съгласна и аз съм ЗА епизиотомия вече (а бях тоооолкова против😂)
но наистина много улеснява нещата и за майката и за бебето .

Когато ме зашиха ми биха упойка но не мога да кажа че имаше много ефект.

Нищо важното е да сме живи и здрави! 😍

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 13:16 от AnMary

# 419
  • Мнения: 983
Да разбирам Ви,че най вероятно аз съм в заблуждение а и не съм видяла с какво ме режат просто предполагах.😂😁
А я ми кажете раждалите в Хирургиите кога ви питаха за името?Мен докато ме шиеха ме натискаха и име да им кажа говоря по телефона с бащата на бебето а те шев и кройка а аз неволно затварям краката.😂😂Предните две деца не са ме пришпорвали така а те сега преди да напусна родилна зала искаха име за бебето а то си беше в идеално здраве и абсолютно доносено.🤔

Общи условия

Активация на акаунт