Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 91 691
  • 794
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 177
Благодаря!

# 541
  • Мнения: 64
Здравейте! Някой има ли информация за педиатрите, които преглеждат бебенцата в родилното. Родих нормалнл на 10.09 и останах очарована от 2 млади лекарки, които преглеждаха малката следващите два дни.. В еуфорията съвсем забравих да попитам как се казват. Дали записват дечица за консултации по принцип или си работят само там? Извинявам се, ако въпроса ми е малко тъп, но на фона на всички забързани, претупващи, изнервени лекари.. тези млади педиатърки преглеждаха децата толкова обстойно, внимателно, професионално и любезно, че ми направиха страхотно впечатление..

# 542
  • Мнения: 983
Здравейте! Някой има ли информация за педиатрите, които преглеждат бебенцата в родилното. Родих нормалнл на 10.09 и останах очарована от 2 млади лекарки, които преглеждаха малката следващите два дни.. В еуфорията съвсем забравих да попитам как се казват. Дали записват дечица за консултации по принцип или си работят само там? Извинявам се, ако въпроса ми е малко тъп, но на фона на всички забързани, претупващи, изнервени лекари.. тези млади педиатърки преглеждаха децата толкова обстойно, внимателно, професионално и любезно, че ми направиха страхотно впечатление..
Аз лично мисля,че преглеждат и работят само там.За вниманието към бебенцата и аз съм очарована.Родих януари 2019г в началото нямах кърма и малката не приемаше достатъчно течности.Съответно и не пълнеше памперса нормално аз им казах за опасенията си и е следяха денонощно в рамките на ден и половина.Разбира се нямаше проблем и със слизането на кърмата памперсите дори изпускаха,но ми направи впечатление,че обърнаха внимание.

# 543
  • Мнения: 228
Здравейте, момичета.
Някой може ли да ми каже колко струва изборът на екип за раждане секцио, защото в сайта не мога да открия тази информация?

Последна редакция: нд, 08 ное 2020, 14:59 от MilenaBA

# 544
  • Мнения: 38
Родих преди 2 год. Платих 600лв секцио.

# 545
  • Мнения: 7
Здравейте! Предстои ми раждане секцио по медицински причини( опасност от отлепяне на ретините). Има ли мами раждали секцио скоро в Хирургиите ? Въпросът ми е в условията на Ковид ще покажат ли бебето на таткото след като го извадят? Ако съм с пълна упойка ще ме изчакат ли да изляза от упойката за евентуална среща с близките или директно след като ме зашият ще ме закарат в общото родилно? Правят ли клизма или дават свещичка?При пълна упойка кога ще видя бебето? Всяка информация ще е полезна.

# 546
  • Anywhere
  • Мнения: 1 085
В тези условия не допускат татковци в болницата. Ще се видите чак на изписването! След като се освестите ще ви покажат бебето, а ще Ви го дадът при вас на втория ден.

# 547
  • Мнения: 164
Здравейте! Предстои ми раждане секцио по медицински причини( опасност от отлепяне на ретините). Има ли мами раждали секцио скоро в Хирургиите ? Въпросът ми е в условията на Ковид ще покажат ли бебето на таткото след като го извадят? Ако съм с пълна упойка ще ме изчакат ли да изляза от упойката за евентуална среща с близките или директно след като ме зашият ще ме закарат в общото родилно? Правят ли клизма или дават свещичка?При пълна упойка кога ще видя бебето? Всяка информация ще е полезна.
Здравейте!
Аз родих секцио преди по-малко от месец там. Може да има промени сега, но преди 3 седмици бебето са го показали на таткото за малко, колкото да го види и снима. После са показали и мен, само помня, че питах дали всичко е наред с малкия.
Родих сутринта и ми го показаха следобед за 2-3 минутки. Гушнах го и ни снимаха.
На другия ден се раздвижих и към 10 часа ми го дадоха.
Преди секциото правят клизма. Не е нищо особено, даже се чувстваш добре след нея. Свещичка може да ви дадат след операцията, ако не можете да отидете до wc.
Ако ви интересува още нещо, питайте. Може и на лични  😊

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 13:33 от Jovannna

# 548
  • Мнения: 7
Здравейте! Предстои ми раждане секцио по медицински причини( опасност от отлепяне на ретините). Има ли мами раждали секцио скоро в Хирургиите ? Въпросът ми е в условията на Ковид ще покажат ли бебето на таткото след като го извадят? Ако съм с пълна упойка ще ме изчакат ли да изляза от упойката за евентуална среща с близките или директно след като ме зашият ще ме закарат в общото родилно? Правят ли клизма или дават свещичка?При пълна упойка кога ще видя бебето? Всяка информация ще е полезна.
Здравейте!
Аз родих секцио преди по-малко от месец там. Може да има промени сега, но преди 3 седмици бебето са го показали на таткото за малко, колкото да го види и снима. После са показали и мен, само помня, че питах дали всичко е наред с малкия.
Родих сутринта и ми го показаха следобед за 2-3 минутки. Гушнах го и ни снимаха.
На другия ден се раздвижих и към 10 часа ми го дадоха.
Преди секциото правят клизма. Не е нищо особено, даже се чувстваш добре след нея. Свещичка може да ти дадат след операцията, ако не можеш да отидеш до wc.
Ако те интересува още нещо, питай. Може и на лични  😊
Нека да е тук, за да е полезно и за другите мами, защото толкова дълго търся информация, че...
Исках да попитам също кога ви казаха часа на секциото, за да знае таткото горе долу кога най- рано да бъде там, тъй като не сме от Пловдив? Също така дадоха ли ви право на избор за упойката? Защото на мен моята АГ, която работи там ми каза, че анестезиологът отказва да сложи спинална на жени качили повече килограми.

Също така те ли решават кога да махнат катетъра или когато жената се почувства добре и поиска да й го махнат?. Взеха ли ви памперси и колко бр искат,  мокри кърпи , дрешки, за да облекат бебето и кога ги вземат.
Ох, получи се много дълго!Раждала съм вече два пъти, но все нормално, а това секцио..., най- ми е притеснено, че  бебето няма да е с мен.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 12:48 от AnMary

# 549
  • Мнения: 164
Ще отговоря на всичките ви въпроси, много щеше да ми е спокойно, ако и аз знаех предварително някои неща.
Часът на секциото ще ви го кажат предният ден, късният следобед. Ако сте първа, ще сте от към 8:30. Аз бях второ секцио за деня и ми казаха, че ще започнат, когато приключат с първото. В операционната бях в 9:20 информативно. Бебо се е родил в 9:51, а мъжът ми ме е видял към 10:20. Това ми беше второ секцио и затова бях втора, има повече занимавка покрай стария разрез.
Ако има някое секцио по спешност, то е с предимство, имайте предвид.
Упойката е пълна, не са ме питали въобще каква искам. Не бих раждала със спинална, лично мнение.
Когато ви раздвижат, тогава махат катетъра.
Памперси бяха взели няколко и пакет мокри кърпи за бебето докато е в детската стая. Кога точно, не разбрах. Иначе преди операцията трябва да приготвите един памперс за бебо и един еднократен чаршаф за вас. Бях си приготвила пакет с около 36-40 бр.
памперси и ми стигнаха. Когато ви дадат бебето, тогава го обличате с вашите дрешки, преди това е с техни.
Не се притеснявайте, като ви приемат обясняват кое след кое следва и ще можете да се организирате със съпруга ви.
Ако се сетите нещо друго, съм на линия. Успешно раждане пожелавам ❤

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 13:32 от Jovannna

# 550
  • Мнения: 7
Ще отговоря на всичките ви въпроси, много щеше да ми е спокойно, ако и аз знаех предварително някои неща.
Часът на секциото ще ви го кажат предният ден, късният следобед. Ако сте първа, ще сте от към 8:30. Аз бях второ секцио за деня и ми казаха, че ще започнат, когато приключат с първото. В операционната бях в 9:20 информативно. Бебо се е родил в 9:51, а мъжът ми ме е видял към 10:20. Това ми беше второ секцио и затова бях втора, има повече занимавка покрай стария разрез.
Ако има някое секцио по спешност, то е с предимство, имайте предвид.
Упойката е пълна, не са ме питали въобще каква искам. Не бих раждала със спинална, лично мнение.
Когато ви раздвижат, тогава махат катетъра.
Памперси бяха взели няколко и пакет мокри кърпи за бебето докато е в детската стая. Кога точно, не разбрах. Иначе преди операцията трябва да приготвите един памперс за бебо и един еднократен чаршаф за вас. Бях си приготвила пакет с около 36-40 бр.
памперси и ми стигнаха. Когато ви дадат бебето, тогава го обличате с вашите дрешки, преди това е с техни.
Не се притеснявайте, като ви приемат обясняват кое след кое следва и ще можете да се организирате със съпруга ви.
Ако се сетите нещо друго, съм на линия. Успешно раждане пожелавам ❤
Много  ви благодаря за изчерпателната информация!Определено  е по- спокойно когато знаеш горе- долу какво те очаква, защото не винаги нещата протичат по шаблон, но все пак.

# 551
  • Мнения: 19
Здравейте момичета! Имам едно питане някоя от вас запозната ли е при постъпване за планово секцио 1-во през приемният кабинет ли се минава или директно горе на 3тия етаж? Blush

# 552
  • Мнения: 164
Здравейте момичета! Имам едно питане някоя от вас запозната ли е при постъпване за планово секцио 1-во през приемният кабинет ли се минава или директно горе на 3тия етаж? Blush
Първo се минава през приемния кабинет. Ако преди уговорената дата, се случи нещо и започне раждане или др., тогава направо горе.

# 553
  • Мнения: 19
Здравейте момичета! Имам едно питане някоя от вас запозната ли е при постъпване за планово секцио 1-во през приемният кабинет ли се минава или директно горе на 3тия етаж? Blush
Първo се минава през приемния кабинет. Ако преди уговорената дата, се случи нещо и започне раждане или др., тогава направо горе.
Благодаря за бързият отговор. 😘

# 554
  • Мнения: 130
Здравейте, много искам да родя в Хирургиите,  защото първото ми раждане беше там, естествено беше. Но, сега в условия на коронавирус се страхувам, че можем да се заразим! Не знам какво да правя. Терминът ми е март. Освен това много ме притеснява, че след 4 см.разкритие не ми даваха да ставам и много ме болеше да раждам по гръб. Смятате ли, че е опасно да се ражда там заради коронавируса?

Общи условия

Активация на акаунт