Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 91 667
  • 794
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 195
До март месец ще го изкараш сигурно

Здравейте, много искам да родя в Хирургиите,  защото първото ми раждане беше там, естествено беше. Но, сега в условия на коронавирус се страхувам, че можем да се заразим! Не знам какво да правя. Терминът ми е март. Освен това много ме притеснява, че след 4 см.разкритие не ми даваха да ставам и много ме болеше да раждам по гръб. Смятате ли, че е опасно да се ражда там заради коронавируса?

# 556
  • Мнения: 130
Simple Smile Аз не се притеснявам за себе си! Вече може и да съм го изкарала. Притеснявам се за бебето!
До март месец ще го изкараш сигурно

Здравейте, много искам да родя в Хирургиите,  защото първото ми раждане беше там, естествено беше. Но, сега в условия на коронавирус се страхувам, че можем да се заразим! Не знам какво да правя. Терминът ми е март. Освен това много ме притеснява, че след 4 см.разкритие не ми даваха да ставам и много ме болеше да раждам по гръб. Смятате ли, че е опасно да се ражда там заради коронавируса?

# 557
  • Мнения: 12
Здравейте януари ми е термина и ще ражда в херургите.  Гледам списъци от различните болници  заа багажа който трябва да носим и по специално за дрехите за бебето и съм доста объркана точно какво да взема. Комплекти ли трябва да са, може ли ромпърчета, по плътни ли трябва да са?

# 558
  • Мнения: 813
Вземи си дрешки, там ги обличат с техни само когато бебчето се роди, после си го преобличш с твой(след първото къпане). Аз бях взела бодита с панталонки, ромпърчета, за да имам варианти за обличане и събличане, както ми се стори температурата в стаята.

# 559
  • Мнения: 7
Здравейте януари ми е термина и ще ражда в херургите.  Гледам списъци от различните болници  заа багажа който трябва да носим и по специално за дрехите за бебето и съм доста объркана точно какво да взема. Комплекти ли трябва да са, може ли ромпърчета, по плътни ли трябва да са?
Здравейте, относно дрехите каквото предпочитате вие, никой няма изисквания към това. Можете да си вземете боденца с дълъг ръкав и памучни дрешки,освен това ще ви трябва хавлийка и тензух за къпането сутрин, може да си вземете една памучна и една по- дебела пелена за завиването. Аз ползвах и двете, защото след като окъпят бебето трябва да стои голо за визитацията, аз й слагах памперса махах мократа кърпа и си я увивах в двете пелени.  Раждах  края на ноември и мога да кажа,че в стаите е топло денонощно и не са необходими много дебели дрехи.Вече за изписването е ясно, че ще трябва да си подготвите по- дебели дрешки и завивки.

# 560
  • Мнения: 12
Благодаря момичета

# 561
  • Мнения: 2
Здравейте! Терминът ми е февруари, ие възможно да родя секцио (понеже бебето си стои седалищно) та въпроса ми е колко струва секциото и упойката и каква е цената на Вип стаята ?

# 562
  • Anywhere
  • Мнения: 1 085
Това е държавна болница, ако секциото е по медицински причини, каквото е седалищното предлежание, не би следвало да заплащате. Плащате избор на лекар или екип, упойката е почти винаги пълна-не се плаща. За Вип стаята не знам актуална цена, съжалявам!

# 563
  • Мнения: 2
Това е държавна болница, ако секциото е по медицински причини, каквото е седалищното предлежание, не би следвало да заплащате. Плащате избор на лекар или екип, упойката е почти винаги пълна-не се плаща. За Вип стаята не знам актуална цена, съжалявам!
Много благодаря за бързия отговор Hug

# 564
  • Мнения: 105
Здравейте, бременна съм с близнаци и съм се насочила към болницата за раждане. Ще бъда секцио тъй като имам предходно преди 2 години и половина. При последния разговор с доктора ми каза, че ще бъда с пълна упойка а първото ми раждане беше със спинална, но в град София. Въпроса ми е такава е практиката  в самата болница или въпросния лекар така е предпочел? Страхувам се от пълната упойка и ми се иска да бъде спинална отново, правят ли спинална там?

# 565
  • Anywhere
  • Мнения: 1 085
Моето мнение е,че избягват спинална. Ако много настоявате ще Ви предложат вие да си говорите лично с анестезиолог (вероятно и да си платите упойката).

# 566
  • Мнения: 148
Здравейте, бременна съм с близнаци и съм се насочила към болницата за раждане. Ще бъда секцио тъй като имам предходно преди 2 години и половина. При последния разговор с доктора ми каза, че ще бъда с пълна упойка а първото ми раждане беше със спинална, но в град София. Въпроса ми е такава е практиката  в самата болница или въпросния лекар така е предпочел? Страхувам се от пълната упойка и ми се иска да бъде спинална отново, правят ли спинална там?

Здравейте, аз родих май месец близнаци Simple Smile въобще не съм обмисляла вариант за спинална упойка, но и практиката е за пълна. Спиналната упойка се заплаща

# 567
  • Мнения: 130
ЧНГ! Знаете ли дали сега правят задължително тест за Ковид в "Св. Георги" на родилката при прием? В частните правят доколкото  знам.

# 568
  • Мнения: 148
За момента не знам, но през май не правеха Simple Smile

ЧНГ! Знаете ли дали сега правят задължително тест за Ковид в "Св. Георги" на родилката при прием? В частните правят доколкото  знам.

# 569
  • Мнения: 7
За момента не знам, но през май не правеха Simple Smile

ЧНГ! Знаете ли дали сега правят задължително тест за Ковид в "Св. Георги" на родилката при прием? В частните правят доколкото  знам.
ЧНГ! Знаете ли дали сега правят задължително тест за Ковид в "Св. Георги" на родилката при прием? В частните правят доколкото  знам.
За момента не знам, но през май не правеха Simple Smile

ЧНГ! Знаете ли дали сега правят задължително тест за Ковид в "Св. Георги" на родилката при прием? В частните правят доколкото  знам.
Не, не правят. Раждах края на ноември. Ако случайно имате някакви симптоми тогава ще Ви направят тест.

Общи условия

Активация на акаунт