Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 91 668
  • 794
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 878
Ако си платиш избор на екип и упойката ще ти сложат спинална.Избираш екипа,който е на смяна,

# 391
  • Anywhere
  • Мнения: 1 085
Моето първо секцио беше през 2007г във втора градска и по мое желание беше със спинална. Но имах частна уговорка с д-р Карагиозян. Даже от планово секциото стана спешно и в 22ч викаха анестезиолог, но пак си ми сложиха спинална упойка.
Ако платите избор на лекар или екип ще Ви направят и спинална.

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Ако ще плащаш по-добре иди в Пълмед. Последно секциото беше към 950 лв. Там със сигурност ще ти сложат спинална.

# 393
  • Anywhere
  • Мнения: 1 085
Ооо, да! Аз за второто се доверих на тях и съм много доволна!

# 394
  • Мнения: 587
Какво ще рече “в държавните болници няма много анестезиолози”!?! Въпреки, че не съм голям фен на Хирургиите, това е преди всичко университетска болница, там се обучават студенти и има специалисти от всички области. Безумно е да се твърди, че в частните клиники има повече видове специалисти, дори е точно обратното.
Но да, за да е сигурна родилката, че ще се съобразят с изискванията й, най-добре е да си избере екип (съответно да си плати за него) и да се разбере предварително за всичко с лекаря си.

# 395
  • Мнения: 114
Моя приятелка роди преди 6 месеца в Хирургиите и когато е поискала епидурална са и казали, че всички анестезиолози в момента са заети и докато намерят тя ще роди... Не мисля, че е точно така,защото ако се беше наложило спешно секцио как без анестезия? Според мен просто като видят случаи, в които може без-предпочитаъ без... друго обяснение нямам...

# 396
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 8
Привет, аз раждах 2017 с избор на лекар - Стоилов ме изражда, но сега май вече не е там. 650 лв. беше таксата и той ми даде избор на упойки, като препоръча спинална ( епидуралната се слага ако раждаш нормално и е по - скъпа). Секциото ми беше в 8.30 сутринта, до 5 ч. на другата сутрин бях в интензивно, упойка та те пуска след около 7 - 8 часа. После те местят в обикновена стая и обикновено на обяд ти носят бебето. Т. е. няма как да те раздвижват на същия ден.. То реално ти си ставаш сама, никой не идва специално да те вдига да ходиш. Отиваш до вратата.. После до тоалетната и така. Ако се чувстваш добре бебето го носят и си е с теб.

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Специалисти има, просто ги мързи. Аз втори път там няма да раждам.

# 398
  • Мнения: 114
Специалисти има, просто ги мързи. Аз втори път там няма да раждам.

Може ли да разкажете по-подробно какво там ви разочарова?

# 399
  • Мнения: 4 878
Не ги мързи искат пари.

# 400
  • Мнения: 587
Специалисти има, просто ги мързи. Аз втори път там няма да раждам.

Не ги мързи искат пари.
Комплексно е май Simple Smile

# 401
  • Мнения: 143

Ако си платиш избор на екип и упойката ще ти сложат спинална.Избираш екипа,който е на смяна,

Аз си избрах екип. Този на следящия ме гинеколог. И кво, като дойде моментът, докато се усетя, вече ме бяха вързали и подготвили за пълна. "Никой не им бил казал, че искам спинална" а някой дойде ли да говори с мен?! 3 пъти казах на лекаря, че анестезиологът в екипа му за мен е важен, понеже ще искам спинална. Накрая си дадох парите ей така. 2 дена ме държа злобата 🤣

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Аз също съм с избор на екип. И още в самото начало ми бе казано, че спинална не искат да слагат. И се започна едно обеждаване колко по-добре било с пълна упойка. Но по-скоро съм разочарована от отношението. Не на лекарите, а на другия персонал. Има и изключения разбира се.

# 403
  • Мнения: 10
Здравейте! Къде мога да видя графика на дежурствата за месец октомври в Св Георги?

# 404
  • Мнения: 4
Здравейте,момичета Simple Smile !Първо да се извиня заради може би глупавият въпрос,но днес бях на преглед в хирургиите (понеже преносвам 3-ти ден) и ми казаха да отида утре сутринта с багажа за прием.Акушерката вметна да мина първо през 4-ти кабинет.Та ... Grinning знаете ли къде се намира този кабинет,на партера или на етажа на родилното(така се бях шашнала ,че казах добре ,все едно знам) Blush)?

Леко и безпроблемно раждане. Когато всичко мине и си нацелувкаш бебче,ако имаш време и ти се занимава драсни няколко реда как е минало и с какво впечатление си останала 😊😊😊

Здравейте и от мен ,с  месец закъснение да ви споделя как мина при мен раждането,дано е полезно инфото Blush .Бях преносила 3 дни ,отидох на тонове ,провериха ме за разкритие-нямах ,но казаха да отида на следващия ден за да ме приемат,понеже преносвах.Приеха ме сутринта в патология,взеха ми кръв,пак тонове и ме настаниха в стая с 2 момичета.След това периодично следяха тоновете ,прегледаха ме на видеозон и понеже ми бяха намалели водите решиха да индуцират раждането,като започнат с катетър балон.Само да вметна ,че не познавах нито един лекар или акушерка,дори не запомних никакви имена раждах без избор на екип,без избор на лекар...Не съм платила абсолютно нищо!Та...Катетър балон е тръбичка с балонче накрая ,която вкарват навътре до шийката на маткста, за да я стимулират и да се получат контракции.Вечерта ми прегледаха "прическата"долу,мен ме бяха педупредили и се бях обръснала ,та не се наложи те да ме бръснат.През ноща катетъра предизвика леки контракции и кървене ,което казаха ,че е нормално.На сутринта 5.30 ми направиха клизма -легнах на магарето и ми вкараха маркуче в ануса и пуснаха вода докато можех да държа и после бягах до тоалетната Joy ...Не боли,не е страшно.Дадоха ми тяхна нощница и в 6ч бях вече в предродилна,включиха ме на система и следяха тоновете.Наблюдаваше ме акушерка.Тя реши че системата тече бавно и я засили.А аз все още бях и с катетъра допълнително.Супер бързо ми се засилиха контракциите и болките.Идваше АГ, мъж слаб ,висок около 50-60 годишен да следи разкритието и какво се случва с мен...По едно време ми се доходи до тоалетна по голяма нужда ,да не вярваш след клизма... та отидох заедно със системата...разтройство...върнах се ,страшно силни контракции имах с ужасни болки вече към 8-9ч ,разкритие 4см,махнаха катетъра,доктора каза ,че ако много ме боли да ми пуснат но шпа.Акушерката викаше "Ооо няма да е днес това раждане ,няма как да стане"...Засилиха се още повече контракциите ,силни разкъсващи болки,сякаш появяващи се на тласъци,исках да изключат системата ,защото се тресях от болка.Много неестествено се забързваше и засилваше процеса ,а по принцип държа много на болка.Дойде пак лекаря скара се на акушерката като видя как се гърча затова, че е засилила системата.Тя я намали за малко ,после пак я засили ,а аз стенех вече от болка...разкритие 8см ,10.30ч...по едно време  ми изтекоха водите с много кръв и започнаха напъните.Напъвах почти самичка на едно легло от време на време ме поглеждаше акушерката и проверяваше тоновете.Нищо не ставаше от напъните само осещах как сякаш се разкъсвам,стенех...треперих ,вече не знаех къде съм.Акушерката нищо,по едно време към 11.30ч друга лекарка като ме видя вика бе какво става с това момиче я извикай лекаря...тогава той дойде и като бръкна каза,че главичката на бебето е напречно и колкото и да напъвам няма да излезе и се налага секцио по спешност.Вече не можех да говоря ,нямах сили ,едвам казах как ще се казва бебето за документите,сложиха ми пак катетър набързо,но такъв за урина ,направиха проби на ръката за някакви лекарства и на количка в операционната.Едвам се качих на масата от напъни ,цялата се тресях,треперих и гърчех,исках вече всичко да мине и да заспя...Събудих се в интензивното с торба пясък на корема,едвам говорех,дадоха ми телефона ,взеха памперси и мокри кърпи за бебето ,носих си лигнин ,който взеха да ползват като ни сменят,миеха ме с чайник и подлога.Показаха ми бебето най-прекрасния момент Heart Heart Heart !На следващия ден махнаха катетъра и можех да се раздвижвам ,бях добре и си поисках бебето,дадоха ми го нахранено,преобуто.Казаха слагай да суче по 15 мин на гърда и после носеха АМ по час да дохранваме.Помпата за кърма ми беше от огромна помощ,понеже чак на 3ти ден ми слезна кърмата,малкото пищеше от глад като го слагах на гърда,нищо не пускаше и то се ядосваше и нервираше ,ужас.Лошото беше ,че не дават АМ в 3 часа ,а в 00ч-00.30ч  и после чак в 05.30-06.00ч ,бебка много плачеше от глад.Веднъж си поисках АМ и ми отказаха имало си режим.В следродилна нямам оплаквания ,единствено глада на бебчето вечер беше кофти.Иначе отношението беше много добро от всички.Организирани са,условията за държавна болница са добри.Имаше топла вода бол.Храната така и не опитах.Във вторник родих ,в неделя ни изписаха.На следващия вторник -7ми ден, ми махнаха конците.Доста дълго стана...питайте ако мога с нещо да помагам.Реших да ви пиша как е минало,защото и на мен ми е било интересно да знам с подробности как е протекло едно раждане,как се прави клизма,как протича като цяло...

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 18:12 от NikoletaNikol

Общи условия

Активация на акаунт