Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 92 461
  • 794
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 83
Здравейте мами,имам няколко въпроса относно раждалите в хирургиите.Първо какви са актуалните цени за избор на екип и избор на лекар.Второ каква е цената на епидуралната упойка.Трето планират ли нормални раждания..Благодаря ви!

# 661
  • Мнения: 62
Здравейте мами,имам няколко въпроса относно раждалите в хирургиите.Първо какви са актуалните цени за избор на екип и избор на лекар.Второ каква е цената на епидуралната упойка.Трето планират ли нормални раждания..Благодаря ви!
За упойка не са ме таксували. А за избор на лекар май беше 400лв ,а екип 200лв. Но трябва да се следите все пак при някой за да го предпочетете.  Обадете се там те ще ви кажат

# 662
  • Мнения: 14
Здравейте!
 И аз имам въпрос към раждалите в Хирургии.
Слагат ли епидурална упойка при естественото раждане или увъртат? Че прочетох коментари как не искали да слагат? Моля, споделете опит!

# 663
  • Мнения: 587
Здравейте!
 И аз имам въпрос към раждалите в Хирургии.
Слагат ли епидурална упойка при естественото раждане или увъртат? Че прочетох коментари как не искали да слагат? Моля, споделете опит!
Да не те подвеждам, но е трудна работата с упойка при естествено там. Доколкото знам при секцио слагат спинална или пълна. Мисля, че нямат като в частните болници анестезиолог “под ръка”, който да има готовност по всяко време да поставя упойки на естествено раждащите. Просто трябва да имаш познат анестезиолог. А като цяло за упойките, имай едно наум. От личен опит те съветвам Wink

# 664
  • Мнения: 65
Мамчета, а някоя раждала ли е при доктор Порязов? Мнения, а също така и плаща ли ли сте му за раждане?
Защото се следя в Медлайн, но смятам да раждам в хирургиите и ми препоръчаха Порязов. Но до колкото разбрах му се плаща на ръка, за да те изражда. Края на юли излизам в 45 дневния и смятам като ми дадат документите да потърся доктора, за да ме проследи до края на бременността. В такъв случай трябва да си взема от личната направление за смяна на АГ нали?

# 665
  • Мнения: 228
Мамчета, а някоя раждала ли е при доктор Порязов? Мнения, а също така и плаща ли ли сте му за раждане?
Защото се следя в Медлайн, но смятам да раждам в хирургиите и ми препоръчаха Порязов. Но до колкото разбрах му се плаща на ръка, за да те изражда. Края на юли излизам в 45 дневния и смятам като ми дадат документите да потърся доктора, за да ме проследи до края на бременността. В такъв случай трябва да си взема от личната направление за смяна на АГ нали?
Здравей, Мелоди.
Мога да ти помогна с мнение за доктор Порязов, макар и не лично. Една позната роди при него и двете си деца, но със секцио и е много доволна. Не само от него, а и от целия престой в Хирургиите. Аз бях при него веднъж на префлед по време на моята бременност и също останах с впечатление, че е много мил и разбран. Както и, че си разбира от работата. Аз също рабдах в Хирургиите, но при проф. Учикова. Доволна съм от всичко. За документалните неща не мога да помогна. 🌺 успех и леко раждане пожелавам.

# 666
  • Мнения: 83
Здравейте! А как стоят нещата с планирано секцио,без избор на екип. Може ли да погледнеш графика на лекарите и да избереш в кой ден да родиш? Може ли по собствено желание ?И как протича секциото,приемат ли на предишния ден?

# 667
  • Мнения: 73
Здравейте! А как стоят нещата с планирано секцио,без избор на екип. Може ли да погледнеш графика на лекарите и да избереш в кой ден да родиш? Може ли по собствено желание ?И как протича секциото,приемат ли на предишния ден?
Аз бях планирано секцио, но си избрах лекар така че не мога да кажа относно първия въпрос. Бях при Коларов като ми даде да си избера ден от понеделник до петък. Приеха ме в неделя сутринта, като часа той ми го каза, явно всеки преценя кога да си викне родилката, защото другото момиче беше дошла към 14ч., но пък сестрите мрънкат в този случай. Попълниха ми документите, направиха запис на тонове, взимат ви кръв (мисля), тестват ви за упойката, тест за ковид, който трябва да си вземете от 1вия етаж(около 10лв), после минах през интернист(дано не бъркам името), от там нататък ви викат периодично за тонове. Хапвате до 19-20ч., вода до 22-23ч., до 8ч. трябва да сте готова с тоалета, като още към 6ч. ще ви събудят за тонове и клизма, поне при мен беше така. Бях с пълна упойка, за което се радвам, защото не се почувствах ок на масата, не се притеснявах, но всичките хора в залата, поставянето на катетър преди упойка, щипането от спирта и връзването на ръце и крака ме напрегна.
Доволна съм и от лекар и от всичко като цяло, притесняваше ме отношението на персонала, но не съм имала проблем и с това. Раждах края на март месец. Ако мога с нещо друго да помогна питайте.

Мамчета, а някоя раждала ли е при доктор Порязов? Мнения, а също така и плаща ли ли сте му за раждане?
Защото се следя в Медлайн, но смятам да раждам в хирургиите и ми препоръчаха Порязов. Но до колкото разбрах му се плаща на ръка, за да те изражда. Края на юли излизам в 45 дневния и смятам като ми дадат документите да потърся доктора, за да ме проследи до края на бременността. В такъв случай трябва да си взема от личната направление за смяна на АГ нали?
Относно смяната на АГ, не е нужно направление, АГ което ви е следило би трябвало да записва цялата информация относно бременността ви, мисля че се водеше някаква карта. Аз също бях при друго АГ, но тя такива карти не издаваше, пишеше ми всичко в болничния лист който ми издаваше след всеки преглед. Попитайте вашия АГ как процедира, информацията трябва да е при вас след като влезете в 9ти месец. С тази информация отивате при този, който искате да ви изражда, заедно със всички изследвания, които имате. Все пак попитайте дали е нужно направление, но при мен не беше нужно, но ако искате от по-рано да се следите при новия АГ може и да трябва.  Аз започнах да се следя при израждащия ме около 35-36г.с.

# 668
  • Мнения: 65
Сега ми излезна. Аз мисля да отида, за да не съм като в необрано лозе 😁


# 669
  • Мнения: 7
Здравейте!
 И аз имам въпрос към раждалите в Хирургии.
Слагат ли епидурална упойка при естественото раждане или увъртат? Че прочетох коментари как не искали да слагат? Моля, споделете опит!
До сега не съм попаднала на раждала там с епидурална упойка. Реално съществува в ценоразписа, но когато аз раждах преди година и половина и попитах дали мога да се възползвам отговора беше-анестезиолози има, но няма кой да се занимава с това. В смисъл, че болницата е огромна и имат адски много работа. Явно не им е практика.

# 670
  • Мнения: 36
Здравейте!
 И аз имам въпрос към раждалите в Хирургии.
Слагат ли епидурална упойка при естественото раждане или увъртат? Че прочетох коментари как не искали да слагат? Моля, споделете опит!
Аз раждах там преди година и половина. На Ден на отворените врати изрично попитах дали слагат епидурална. "Да, разбира се! Като Ви приемат казвате, че искате епидурална и веднага Ви слагат". Не искам да цитирам името на акушерката, а и без друго вече не работи там. Отивам да раждам в 3 през нощта: "О, ама те анестезиолозите идват в 8". Еми, родих си без упойка. Честно казано не знам дали изобщо слагат... Може би, може би! ако си платиш за екип. Аз в момента съм в начална бременност и вече съм в чуденка как да се добера до пустата му упойка. Ако попадна на накаква достоверна информация, ще се включа пак 🙂

# 671
  • Мнения: 5 079
Там има няколко екипа анестезиолози 24 часа,отиват където ги викнат.Не са ги викнали.

# 672
  • Мнения: 36
Там има няколко екипа анестезиолози 24 часа,отиват където ги викнат.Не са ги викнали.
Възможно е, а и би трябвало да има екипи анестезиолози, все пак там е и спешната помощ. Но е факт, че в родилното явно не ходят за епидурални, което мен лично ме отказа да раждам пак там.

# 673
  • Мнения: 14
Вече на 100% мога да потвърдя, че няма да ви сложат. Това ми го каза лекарят ми по ЗК, който ми следеше бременността и работи в Хирургии. Каза, че нямат достатъчно анестезиолози. Дори и да искате да си платите - не става.
Ако държите на епидурална - раждайте в Селената, като за предпочитане е индуцирано раждане в дневните часове, тогава има анестезиолози. През нощта може и да няма...

# 674
  • Мнения: 228
Аз раждах в Хирургии миналата година края на Октомври. Бях планирано секцио и в операционната имаше 2ма анестезиолози!!! Вярно, че при секцио е различно, но според мен причината да не слагат упойка при естествено раждане, не е точно, че “няма анестезиолози”. По-скоро не им се занимава явно.

Общи условия

Активация на акаунт