Тест за овулация - въпроси / тема 6 /

  • 65 522
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 857
Аз бих от чела на 27ми като положителен, защото после чертата избледнява!  Аз при такава черта със сигурност съм в овулация  ( след 24, 48 часа де 😃) Успех

# 676
  • Мнения: 9
Много благодаря за бързия отговор и аз така смятам, освен това всички тестове са правени между 17:30 и 18:00, с изключение на 26ти, който е правен след 23 часа. Но от вчера усещам някаква остра болка в левия яйчник и се притеснявам от какво може да е.

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 857
Болката в единия яйчник може да означава точно овулация, от лекар го знам ! Ако на 27 ми броиш за + , точно съвпада ! Не пропускай момента !😃

# 678
  • Мнения: 9
Благодаря. Двйстваме. Успех и при вас!

# 679
  • Мнения: 1 978
На мен на 27ми ми изглежда много положителен, давайте смело Simple Smile

Аз се отчитам днес отново с отрицателен тест, утре ми е последният като бройка, десети... замислям се или от това, че правих замерванията около 14ч, което било рано, или просто няма О. Макар че се появи ЦС, желанието скочи, а от вчера ми придърпва и наболява единият яйчник... не знам и аз вече какво да си мисля. Sad

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 857
Зависи колко ти е дълъг цикъла и кога горе долу очакваш овулация 😃при мен лично цс е много показателна! Имам чувството, че понякога и тия тестове не отчитат точно , не знам дали толкова зависи часа !А може и наистина месеца да е бил без овулация, нормално е 1, 2 пъти в годината!  Все пак се обичайте и успех!

# 681
  • Мнения: 1 978
28 дни по конец винаги, днес е 17 ден. Мисля да не си купувам изобщо повече тестове. Каквото такова. И без товс ми е голяма мъка с тях по 3-4 часа да не пия нищо и да не пишкам Sad  Съмнявам се да е без О, мисля че миналият беше такъв, офф не знам, няма значение, ядосах де малко... просто се отчетох. Simple Smile

# 682
  • София
  • Мнения: 1 480
Това, че не си успяла да хванеш пик на лх не означава на 100%, че нямаш О. Ако искаш другия месец пробвай тестове+измерване на БТ. Надявам се да не го дочакаш Hug

# 683
  • Мнения: 1 978
Благодаря, Хули, за успокоението Kissing Heart аз меря БТ, но орално Hug

П.с. то по принцип съм си с диста ниска температура, дори когато съм с „висока” температура болна, което ср случва веднъж на 3 години  Joy

# 684
  • София
  • Мнения: 6 010
iLeNceTy, и аз бих отчела теста от 27.12 като положителен. Дано хванете яйцето!
Carrie^, за първи път ли ползваш тестове? Според мен е важно да не се отказваш за да си сигурна какво да правиш ако няма О. Като начало ползвай тестовете 2-3 месеца, включи мерене и на БТ и ако не засечеш О можеш да ходиш на фоликулометрия.


Сега видях, че мериш БТ, но орално. Какво показва графиката ти?

# 685
  • Мнения: 35
Здравейте мили момичета 💜 Моля ви ,кажете според вас ,ако МЦ е бил от 17 до 23 декември,кога трябва да имам О ? Вече имам чувството,че всичко правя грешно ,всеки месец смятам, пресмятам и все не става. Благодаря .

# 686
  • Мнения: 5 468
Много благодаря за бързия отговор и аз така смятам, освен това всички тестове са правени между 17:30 и 18:00, с изключение на 26ти, който е правен след 23 часа. Но от вчера усещам някаква остра болка в левия яйчник и се притеснявам от какво може да е.

Може да прочетеш за болезнената овулация, по-известна като mittelschmerz.

Здравейте мили момичета 💜 Моля ви ,кажете според вас ,ако МЦ е бил от 17 до 23 декември,кога трябва да имам О ? Вече имам чувството,че всичко правя грешно ,всеки месец смятам, пресмятам и все не става. Благодаря .

Колко е продължителността на цикъла ти? Тази информация, която даваш, е недостатъчна.

# 687
# 688
  • Мнения: 5 468
При 28 дневен цикъл овулацията настъпва около 14ти ден, но това е само условно и невинаги е така. В твоя случай може да я очакваш около 31ви. За по-голяма точност можеш да следиш цервикална слуз, да правиш тестове за овулация и/или да мериш базална температура.

# 689
  • Мнения: 35
Благодаря за споделеното мнение. По мои сметки около 30/31 трябва да е. А следенето с ЦС нещо не ми се получава, понякога даже май си внушавам.

Общи условия

Активация на акаунт