Прибиране в България

  • 32 405
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 16
Е ако си с 10 апартамента тук които да даваш под наем или имаш собствен бизнес няма логика да заминаваш. Нито ако си връзкарче като Евгени Крусев. Там не може току така да станеш зам. кмет и премиер. Още по-малко ако си неграмотен и си прочел само "Винету" или смяташ петлите за безгръбначни. Та зависи си от много неща. Simple Smile А че е най-хубаво като си сред роднините - така е (затова се върнах).

# 76
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Е ако си с 10 апартамента тук които да даваш под наем или имаш собствен бизнес няма логика да заминаваш. Нито ако си връзкарче като Евгени Крусев.
Краси, не го знам, кой е този Евгени, но ти пожелавам да си намериш по-добра и по-добре платена работа. И мисля, че ще стане работата.

Успех.

# 77
  • Мнения: X
Еленеорке,

Надявам се да си млада, защото ако не си ....малиии.

Договарят се Меси, и Криситиано Роналдо, всички други просто се възползват от правото си ако не им изнася да се изнасят. Само, че до безкрайност не можеш да се изнасяш, защото сметките, наема, ипотеката, храната, дрехите и бензина ти хлопат на врата. Една фирма винаги може да не наеме някоя, ако иска никой няма да наеме. А човек ако не си продаде трудът да искара някой лев, какво става с него? За такива като теб, това може е да е свободно договаряне, но всъщност не е. Е свободно е за работодателя, за работника обаче не е.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 19:51 от Анонимен

# 78
  • Мнения: 3 267
Една от причините за прибиране са високите доходи. В София има големи перспективи, не могат да намерят кадри.
Могат, но не плащат добре. Само ИТ и докторите вероятно са добре платени. Другото са кол центрове, където добре плащат само ако знаеш рядък език (скандинавските наример) или поне два, но и работата с 2 е двойна. В една голяма чужда фирма дават 915 лева чисто за София. В кол център предлагат 1400, но това е бруто (чисто някъде под 1100 лв). Поне има бонуси, но в САЩ в кол центрове и обработка на данни работят хора със средно и по-ниско. На интервю в КНСБ, Нова ТВ и Блумбърг ТВ викат само с предварителна лична препоръка (връзки).
Стара ти е информацията!
С един език + английски на работни ниво, под 1500лв чисто в София няма за кол център, като при стига до към 2к и дори отгоре.
Другите, за които не се говори често са инженерите, дори с 3-5 год стаж и английски са над 2к в София, та не е да са само великите ИТ-та добре. Същите лесно стигат и над 3к с малко повече стаж, езици и умения.

# 79
  • Мнения: X
Аз съм инженер и мойте приятели в София всички са около 2000лв. Три това с над 10 години опит. Но за мен 2000лв са малко пари. С това което тези мой приятели могат и знаят в нормална държава под 4000€ няма да бъдат. Е затова за мен прибиране не стой на днвен ред.

# 80
  • Мнения: 16
Стара ти е информацията!
С един език + английски на работни ниво, под 1500лв чисто в София няма за кол център, като при стига до към 2к и дори отгоре.
Другите, за които не се говори често са инженерите, дори с 3-5 год стаж и английски са над 2к в София, та не е да са само великите ИТ-та добре. Същите лесно стигат и над 3к с малко повече стаж, езици и умения.
Е мога да ти покажа предложене - 1400, но бруто. Но е само с английски. Иначе колкото и да ти плащат, това е от типа временна работа. От 100 човека в екип е много трудно да се издигнеш, като цяло няма голяма възможност за растеж и развитие. Отделно, много от хората на такова място нямат амбиции. Винаги съм смятал, че ще е лесно да намеря съмишленици за общ бизнес на работното място, е уви, явно големите международни компании привличат хора от типа, които са доволни на един такъв живот и нямат повече амбиции. То по-добре да станеш шофьор или носач на саковете по голф игрищата, там по-може да се издигнеш, защото поне имаш допир с хора от бизнес елита. Grinning

А в големите фирми в София дори трудно да намериш екип с чужденци, че да практикуваш разговорно някой език или да опознаеш нови култури. Ако имаше много такива места нямаше и да помисля за заминаване, защото щях да имам допир с чужбина тук! Ама не - масово са българчета с чужди езици колегите в кол центровете и големите компании. И сега ми предложиха пак екип на 100% от нашенци. Grinning А уж международна фирма, какво й е международното питам освен управлението? За сравнение в Братислава в един екип от 15-тина души имахме унгарка, италианка, испанка, французин, турчин, швед, грък, няколко поляци и няколко местни. Аз това разбирам под истински международна компания, а това, което в София минава за такава е пародия.

Истината е, че ако имаше как да взема всички свои роднини там можеше да не стъпя отново никога в София. Точно роднините, а не природата или някакви си улици и сгради ми липсваха. По-точно природата, грънците, лютеницата и сградите липсват заради спомените, които ни навяват за тези хора! Без спомените, свързани с тях са просто предмети, улици, сгради и градове като всички други.

Последна редакция: нд, 15 сеп 2019, 12:19 от KrasimirDimi

# 81
  • Мнения: 3 267
Аз съм инженер и мойте приятели в София всички са около 2000лв. Три това с над 10 години опит. Но за мен 2000лв са малко пари. С това което тези мой приятели могат и знаят в нормална държава под 4000€ няма да бъдат. Е затова за мен прибиране не стой на днвен ред.
Щом в София взимат 2к, същите няма да взимат 4к евро, поне не знам в коя бяла държава може да ги вземат. В Германия примерно  не.
2к за инженер със стаж в София е малко, явно не търсят или не искат да сменят работата си, но не значи че няма за повече.
От моя опит това е минимума за човек с 10 стаж и  1 език.

# 82
  • Мнения: 3 267
Стара ти е информацията!
С един език + английски на работни ниво, под 1500лв чисто в София няма за кол център, като при стига до към 2к и дори отгоре.
Другите, за които не се говори често са инженерите, дори с 3-5 год стаж и английски са над 2к в София, та не е да са само великите ИТ-та добре. Същите лесно стигат и над 3к с малко повече стаж, езици и умения.
Е мога да ти покажа предложене - 1400, но бруто. Но е само с английски. Иначе колкото и да ти плащат, това е от типа временна работа. От 100 човека в екип е много трудно да се издигнеш, като цяло няма голяма възможност за растеж и развитие. Отделно, много от хората на такова място нямат амбиции. Винаги съм смятал, че ще е лесно да намеря съмишленици за общ бизнес на работното място, е уви, явно големите международни компании привличат хора от типа, които са доволни на един такъв живот и нямат повече амбиции. То по-добре да станеш шофьор или носач на саковете по голф игрищата, там по-може да се издигнеш, защото поне имаш допир с хора от бизнес елита. Grinning

А в големите фирми в София дори трудно да намериш екип с чужденци, че да практикуваш разговорно някой език или да опознаеш нови култури. Ако имаше много такива места нямаше и да помисля за заминаване, защото щях да имам допир с чужбина тук! Ама не - масово са българчета с чужди езици колегите в кол центровете и големите компании. И сега ми предложиха пак екип на 100% от нашенци. Grinning А уж международна фирма, какво й е международното питам освен управлението? За сравнение в Братислава в един екип от 15-тина души имахме унгарка, италианка, испанка, французин, турчин, швед, грък, няколко поляци и няколко местни. Аз това разбирам под истински международна компания, а това, което в София минава за такава е пародия.

Истината е, че ако имаше как да взема всички свои роднини там можеше да не стъпя отново никога в София. Точно роднините, а не природата или някакви си улици и сгради ми липсваха. По-точно природата, грънците, лютеницата и сградите липсват заради спомените, които ни навяват за тези хора! Без спомените, свързани с тях са просто предмети, улици, сгради и градове като всички други.
Може и за 1000лв да има, не е като да няма, но са единици и не знам кой се хваща. За другото е така, няма много накъде да растеж, но пък с по-странен език лесно се взимат и над 2к чисто.

# 83
  • Мнения: X
[Аз съм инженер и мойте приятели в София всички са около 2000лв. Три това с над 10 години опит. Но за мен 2000лв са малко пари. С това което тези мой приятели могат и знаят в нормална държава под 4000€ няма да бъдат. Е затова за мен прибиране не стой на днвен ред.
Щом в София взимат 2к, същите няма да взимат 4к евро, поне не знам в коя бяла държава може да ги вземат. В Германия примерно  не.
2к за инженер със стаж в София е малко, явно не търсят или не искат да сменят работата си, но не значи че няма за повече.
От моя опит това е минимума за човек с 10 стаж и  1 език.

В една друга тема вече писах същото.

Дано да си накое младо, момче или момиче. Защото ако си над 30 и говориш такова глупости е срамота.

Няма вселена в която ако знаеш само и единствено за някой, колко изкарва във Варна, да заключиш с някаква би изкарвал в Каспичан.

При мен е друго аз момчетата ги познавам, 6 години сме били заедни в Техническия, после 10 години сме били колеги. После аз съм отишъл в чужбина, работя като инженер и знам какви са изискванията за въпросните 4000€. И съм обеден че те ги покриват, че и отгоре. Аз имам цялата информация и правя обосновани предположение.

Ти просто говориш глупости.

# 84
  • Мнения: 3 267
[Аз съм инженер и мойте приятели в София всички са около 2000лв. Три това с над 10 години опит. Но за мен 2000лв са малко пари. С това което тези мой приятели могат и знаят в нормална държава под 4000€ няма да бъдат. Е затова за мен прибиране не стой на днвен ред.
Щом в София взимат 2к, същите няма да взимат 4к евро, поне не знам в коя бяла държава може да ги вземат. В Германия примерно  не.
2к за инженер със стаж в София е малко, явно не търсят или не искат да сменят работата си, но не значи че няма за повече.
От моя опит това е минимума за човек с 10 стаж и  1 език.

В една друга тема вече писах същото.

Дано да си накое младо, момче или момиче. Защото ако си над 30 и говориш такова глупости е срамота.

Няма вселена в която ако знаеш само и единствено за някой, колко изкарва във Варна, да заключиш с някаква би изкарвал в Каспичан.

При мен е друго аз момчетата ги познавам, 6 години сме били заедни в Техническия, после 10 години сме били колеги. После аз съм отишъл в чужбина, работя като инженер и знам какви са изискванията за въпросните 4000€. И съм обеден че те ги покриват, че и отгоре. Аз имам цялата информация и правя обосновани предположение.

Ти просто говориш глупости.
Само два въпроса имам, ти инженер ли си?
Ти взимаш 4000 евро чисто ли?
И да, може да се прави предположение, понеже ако в София-не Каспичан си на минимума за твоята длъжност, а 2к е там някъде, няма как да си на максимума на друго място, било то в чужбина. Дано стане ясно.

# 85
  • Мнения: X
А какво ще кажеш за тези два въпроса:
Колко взема един преподавател в ТУ - София?
Колко този същия може да изкара на инженерна позиция в нормална държава?

Престани с глупостите, има си статистика колко е средната заплата по браншове и по региони. 2000лв е не е минимална, а е заплата над средната.

# 86
  • Мнения: 3 267
Ясно, това бе достатъчно.

# 87
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
А какво ще кажеш за тези два въпроса:
Колко взема един преподавател в ТУ - София?
Колко този същия може да изкара на инженерна позиция в нормална държава?
Доведената ми дъщеря е преподавател в ТУ, знам колко взема. Инженер в чужбина няма как да стане, защото няма чуждестранен опит. Така , че сравни сравними неща.

# 88
  • Мнения: X
Titina,

Като е започнала, като преподавател, колко опит е имала като преподавател?

То по тази логика:
Да се кара колело, няма как да се научиш, защото никога не си карал.
Има хора които плуват, дали така са се родили научени?

Такова твърдение, че нещо не можеш да направиш защото никога преди това не си го правил, издава един светоглед, който не искам да характеризирам.

Всеки преподавател в ТУ, ако кандатства по 10 инженерни позиции в нормална държава, като абсолютен минимум, ще има 5 интервюта, от тях  2 предложения от които да избира.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 08:23 от Анонимен

# 89
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Tropssy, като е започнала като преподавател нямаше опит като такъв, а и се налагаше заради формата на обучение -докторантите водят упражнения. Преди това обаче имаше опит от индустрията.
Логиката с каране на колело не е релевантна.
Ще помоля да се въздържаш от характеризиране на светогледи.
Твърдението ти са интервютата е нерелевантно и показва абсолютен липса на опит. Индустрията не наема преподаватели, а хора с опит. Това последното го казвам на база на 30 годишен опит.

Общи условия

Активация на акаунт