Брекети – къде, какви, за колко? -тема 9

• 97 207
  • 771
  •   1
Отговори
# 45
С млечни и брекети ли е?
Да,но брекетите са само на постоянните зъби. Има 4 сменени млечни резци и 2 постоянни кътника.                             

Последна редакция: чт, 27 апр 2017, 08:47 от eccentric

# 46
Здравейте,
предстои ни ходене "по мъките". Някой може ли да ми каже добър детски отродонт в Сливен или Ямбол?

Благодаря

Бих препоръчала в Сливен, д-р Ненчева. Много внимателна и добра.

# 47
Някой може ли да ми даде примерен договор за Ортодонтско лечение?

# 48
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали добър ортодонт в София? Става въпрос за възрастен човек, не дете с млечни зъби. И ако може бихте ли ме ориентирали в цената горе-долу - на консултация за преглед и на брекетите? Благодаря ви предварително и моля, за ме извините, ако не съм задала правилно въпросите, за пръв път се сблъсквам с такъв проблем.

# 49
  • Варна
kalinu6ka, не знам какъв би бил. Аз не съм подписвала договор. Имам фактура какво съм платила и стойността му.

Smile, консултацията си е обикновен преглед ~20-50лв. После вече вземане на отпечатъци + план ~ 100лв, отделно 2 снимки ~ 50.
Цената на брекетите е от ~ 2500лв до 12 000лв.
Най-евтини са обикновената система(~2500-3500) и метални, след тях пак обикновени, но керамични, сапфирени(~4000)... след това са деймън като и те почвот от метални до естетични (~5000лв). Най-скъпи са лингвалните (вътрешни) като при тях цените са ~12000.
Това са някакви ориентировъчни цени от споделяния. Тук се писа и за доста по-евтини, но като че ли са единични случаи.
Това, което писах аз са цени на лечението, а не само но брекетите.
Вече всеки ОД си дава цена и какво влиза в нея. Понякога привидно е по-ниска, но има за плащане допълнителни неща, а друг път уж е по-висока, а в нея е включено всичко.

# 50
Еli, много благодаря за бързия и изчерпателен отговор! bouquet

# 51
Здравейте,

Изключително съм доволна от д-р Ирена Хасара, от София, изключителен професионалист и много внимателна.
Момичета, може някоя от Вас де е писала за нея, но не съм изчела всички коментари, за което моля да ме извините. Носих брекети 2 години и периодично ходих при нея на преглед. Оправи ми захапктата и изправи зъбите.
Болката е ужасна след поставяне, само пасирани храни хапвах и сокове, докато се наместят зъбите, но това само през първият месец.
Миех зъбите със специална четка за брекети на Gum, защото иначе се задържа плака и след това идват кариесите.

# 52
Мен почти не ме боля...Сложиха ми ги в началото на март. Колко често ви викаха отначало - мен на 3 седмици, като последният път пак така казаха, а като ме записваха, нямаше своб. часове, и ми записаха час чак след 5 седмици...На следващият ден ми се изхлузи едно ластиче (от тези, които обгръщат  брекета), и не мога да се свържа с ОД, дали да чакам или да ходя, да ми сложи. Става въпрос за последният зъб.
Колко често ви сменят дъгите? Моята ще ми сменят за пръв път следващото ходене - което прави 3 месеца след поставянето ...

# 53
А някой с мнение за д-р Стела Аврамова от Ортоестет?

# 54
Моите прегледи са на всеки 5 седмици. А първа дъга ми смениха на 3 месеца и половина. 

# 55
  • Варна
Alisa, с какна система си.
С обикновената се ходи по-често ~ на 20 дни. Аз съм с деймън и при тях посещенията са на 5 седмици.
Aum, по спомен и ти си с деймън.
За дъги не знам.. щяфа и да ми слагат една, но сложиха друга. На 5ти май правя месец и още не съм ходила, но на първото посещение ще разпитам за тези дъги.

# 56
Не знам каква е системата..Имам шест прозрачни на горната челюст, назад са метални. Долу нямам още. Относно липсващата лигатура на посл зъб, проблем ли е?

# 57
  • София

Аз съм нейн пациент. Много внимателна. Това лято ми предстои сваляне на брекетите. Нося ги почти две години.

# 58

Аз съм нейн пациент. Много внимателна. Това лято ми предстои сваляне на брекетите. Нося ги почти две години.
Брагодаря! И аз мисля да се насоча към нея. Много ли се чака при нея?

# 59
  • София
Не, никога не се е налагало да чакам. Т.е. изчаквала съм пациент преди мен до 10-ина минути. А като чета как някои с часове и дни си чакат...

Общи условия

Активация на акаунт