Отговори
# 195
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Имате ли някаква техника за приготвяне на кафе на джезве? Май имаше и уреди специални. Аз все не успявам да го направя "с каймак" както е по заведенията.

# 196
  • Мнения: 2 410
Здравейте, каква полезна тема! Flowers Rose
Записвам се за нови идеи.
У дома ползваме предимно Tchibo Family, купувам по няколко, когато са на промоция. Машината ми е много хубава и сме големи любители на кафето. Преди купувахме Лаваца, но не съм очарована от нея напоследък. Обичам кафето меко и ароматно, без кисел вкус - правих доста опити с Дъбов, но ги усещам остри и кисели и никак не ми допадат.
Харесвам много кафето на Julius Meinl в червената опаковка, но цената му е висока за моите темпове на консумация. Приятели ми препоръчаха да си купя кафе за вендинг машина, било евтино и много хубаво, но не мога да се ориентирам. Ще се радвам на препоръки. Машината е Jura.Flowers Hibiscus

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 10:27 от silver pearl

# 197
  • Deutschland
  • Мнения: 5 444
Silver pearl, нашата машина също е Jura. Купуваме кафе само на зърна, смених доста видове Лаваца, сега сме на Кимбо, но е много силно и горчиво. Пия много кафе и то без захар, ще следя мненията

# 198
  • Мнения: 2 410
Аз също купувам само на зърна, в редки случаи използвам функцията за работа с мляно, когато правя безкофеиново. Кимбо е горчиво за мен. Ще следя и аз, кафето е едно от най - големите ми удоволствия.Coffee

# 199
  • Бургас
  • Мнения: 259
https://caffecagliari.bg/product/superoro-kafe-na-zarna/ и друг път съм препоръчал това кафе ,невероятно богато ароматно кафе.Пробвал съм над 50 вида кафе ,но за мен това си остава номер 1.Не съм поръчвал скоро,тъй като постоянно взимам нещо различно,затова не съм сигурен с кой куриер доставят ,но ако имате възможност опитайте

# 200
  • Мнения: 19 021
Имате ли някаква техника за приготвяне на кафе на джезве? Май имаше и уреди специални. Аз все не успявам да го направя "с каймак" както е по заведенията.

Ами трябва да е много ситно смляно кафето, пробвай с Bianchi джезве.

# 201
  • Мнения: 2 410
Най - хубавите кафета за джезве, на които съм попадала, са Mehmet Efendi и KEYFE Güllü lokumlu, както и едно гръцко с папагал. Второто за мен е истински божествен разкош, с вкус на локум с роза, но мм отказва да го опита дори - не му харесва.
  Баба ми приготвяше кафето така: в студена вода, най - добре филтрирана, слагаше кафето. По лъжица на чашка и една допълнителна. Изчаква да заври и вдига от котлона, после пак го слага. Така го кипваше три пъти, после се маха от котлона и му се слага лъжичка студена вода. Някои слагат на дъното няколко кристалчета захар и го задържат леко да се разтопи, после наливат вода. Не претендирам да съм голям спец, понякога си правя за удоволствие.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 20:54 от silver pearl

# 202
  • Мнения: 1 765
На Mehmed efendi и еспресото е с хубав плътен  вкус.

# 203
  • Мнения: 1 751
Извинявайте, от къде мога да закупя Еспресо на Мехмед ефенди и има ли го на зърна?

# 204
  • Мнения: 604
Извинявайте, от къде мога да закупя Еспресо на Мехмед ефенди и има ли го на зърна?

http://www.mehmetefendi.bg/bg/article/25-33/where-to-buy.html

# 205
  • Мнения: 1 765
Извинявайте, от къде мога да закупя Еспресо на Мехмед ефенди и има ли го на зърна?
Египетския пазар в Истанбул. Simple Smile До масивната сграда на пазара има отделно магазинче и там има опашка от хора. Това ми е спомена, свързан с кафето. Simple Smile В България го има в специализирани магазини за турски хранителни стоки, не съм виждала в големите вериги. Зависи в кой град живеете.

# 206
  • София
  • Мнения: 1 163
потвържавам за Мехмед ефенди за джезве. Аз от Турция съм го взимала.

# 207
  • Мнения: 6 751
Най - хубавите кафета за джезве, на които съм попадала, са Mehmet Efendi и KEYFE Güllü lokumlu, както и едно гръцко с папагал. Второто за мен е истински божествен разкош, с вкус на локум с роза, но мм отказва да го опита дори - не му харесва.
  Баба ми приготвяше кафето така: в студена вода, най - добре филтрирана, слагаше кафето. По лъжица на чашка и една допълнителна. Изчаква да заври и вдига от котлона, после пак го слага. Така го кипваше три пъти, после се маха от котлона и му се слага лъжичка студена вода. Някои слагат на дъното няколко кристалчета захар и го задържат леко да се разтопи, после наливат вода. Не претендирам да съм голям спец, понякога си правя за удоволствие.
И аз така го правя. Слагам и захарта в началото. Мехмед ефенди за джезве ми харесва много. Купувам го от електронните магазини за кафе.

# 208
  • Мнения: X
Пия няколко вида кафе. За машината много харесвам Лаваца Rossa. Когато бързам, залагам на разтворимото кафе. Или Якобс със зелената капачка или Tchibo Black & White. Понякога 3 в 1. Него си го взимам за работа. Като цяло марката няма значение, важното е да ми допада. Да го пия с кеф, както се казва.Simple Smile

# 209
  • Мнения: 2 679
Вкъщи на машина предпочитам или 100% арабика или 60/40 арабика робуста.
В службата на кубинска кафеварка най-ми допада бианчи 60/40 или сrema e gusto  на лаваца с кафеварка на опаковкта.

Общи условия

Активация на акаунт