Отговори
# 375
  • Мнения: 99
Какво да гледам на пакетите с мляно кафе относно степен на смилане на зърната?
Има ли изобщо такива данни на опаковките?
Вече няколко различни марки кафе взимам и не стават на машината за еспресо.Бучи,тресе се и прокапва малко.
Едни са 100%робуста,други 100%Арабика .

Дали би ставало поне за джезве?

На повечето пакети е указано със символи за какъв метод на приготвяне е предназначено даденото кафе - за еспресо машина, за филтър , за кафеварка тип мока или за джезве... Това ще Ви улесни в избора. Не отхвърляйте и вероятността да има технически проблем с машината.

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 21:45 от mammma

# 376
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
На всички пише,че е за еспресо.
Самото кафе обаче не е много фино смляно.
Машината е ок и  си прави страхотно кафе с каймак,но с друго.Ама аз понеже все искам да пробвам различни и се оказах сега с 3-4 пакета от 250гр,които ще трябва да измисля как да ги изпия 😁

# 377
  • Мнения: 99
На всички пише,че е за еспресо.
Самото кафе обаче не е много фино смляно.
Машината е ок и  си прави страхотно кафе с каймак,но с друго.Ама аз понеже все искам да пробвам различни и се оказах сега с 3-4 пакета от 250гр,които ще трябва да измисля как да ги изпия 😁

Ако имате ел. мелачка, може да си го смелите една идея по-фино или да го смесите с другото и пак става Wink

# 378
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Меля в подобие на нутрибулет,но не става много фино и пак не тече.
За джезве ще става ли?

# 379
  • Варна
  • Мнения: 1 781
Меля в подобие на нутрибулет,но не става много фино и пак не тече.
За джезве ще става ли?
Ще става, ама ще слагаш повечко материал, за да получиш хубаво кафе. Всъщност, за джезве трябва най-фино смляното кафе.

# 380
  • Мнения: 3 290
Последно мелиш ли го или го купуваш готово смляно?

# 381
  • Мнения: 3 608
Последно мелиш ли го или го купуваш готово смляно?
И аз това се зачудих?

# 382
  • Варна
  • Мнения: 1 781
Последно мелиш ли го или го купуваш готово смляно?
И аз това се зачудих?
Премила го, да речем, и пак не е ок. В такива случаи става за джезве, с повечко материал, но задължително после го цедя, че утайка да ми хрупа... И без туй я недолюбвам.

# 383
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Предпочитам мляно,но мин.год.се подлъгах от една промоция и взех 1кг на зърна,което неуспешно се опитвах да смеля...и сега и тези пакети 😤

# 384
  • Мнения: 3 290
Купувай си мляно за еспресо.

# 385
  • Мнения: 99
Меля в подобие на нутрибулет,но не става много фино и пак не тече.
За джезве ще става ли?

Ако имате кафеварка тип "мока", мисля, че там ще се получи най-добре, но и в джезве ще стане

# 386
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Купувай си мляно за еспресо.
Такова купувам,но не всяко става.

# 387
  • Мнения: 3 290
Нормално е да не става всяко готово смляно, карай с тези, с които си видяла, че става.

# 388
  • Мнения: 10 201
Защо да е нормално? Аз не съм намерила кафе, което да не става. А кафе на зърна смилам в кафемелачка, не в блендер, за мен разликата е съществена, въпреки че блендерът е по-мощен от кафемелачката.

# 389
  • Мнения: 604
Че кой смила кафе в блендер??? Има толкова трудни за работа кафета, че ако не е профи техниката няма нищо да стане и обратно.
Затова за домашното оборудване, когато си намериш кафетата които пасват си ползваш тях.

Общи условия

Активация на акаунт