Разделихме се със залъгалката

  • 1 276
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 609
Браво.
И ние преди около 2 седмици махнахме нашата. Братовчедка ми с бебето ни бяха на гости и като си тръгнаха казах на Яна,че сме я дали на бебка. Нямаше рев, нямаше нищо, само като кажеше - биба и обяснявах къде е и толкова Всичко стана само за 1 ден, а аз се притеснявах как ще я махаме тая биба.  Peace

# 16
  • Мнения: 8 505
Поздравления!
И аз съм на мнение,че детето трябва само да се откаже от залъгалката и памперса (моята от второто все още не иска да се откаже).

# 17
  • София
  • Мнения: 847
Браво на момичето!
Стела пък си смуче палеца, и напоследък започнах да й слагам Даум-ексол - горчивка една и уж има ефект ама да видим...
И аз съм на мнение, че децата трябва сами да се откажат, но започнах леко да се притеснявам, че още е с памперс, все пак времето си минава. За изненада обаче, точно от десетина дни изведнъж се започна с "Имам да пишкам" и то почти без пропуск през деня (през нощта е абсурд, засега).

Сега пък се чудя като ми каже "Имам да пишкам", докато сме в заведение (или както бяхме в поликлиниката например), как точно се очаква да я държа над тоалетната (абсурд е да я сложа да седне на чинията или нещо такова). Единственият вариант ми се струва да "поливаме" тревичката.

# 18
  • Мнения: 3 042
 smile3501 Браво!

Поздравления!
И аз съм на мнение,че детето трябва само да се откаже от залъгалката и памперса (моята от второто все още не иска да се откаже).
Peace

Синът ми сам се отказа от залъгалката преди около 2 м и нещо. Преди това още от раждането през по голямата част от деня бибата беше все в устата.
Напоследък беше започнал да я забравя през деня. Един ден реших на обяд като заспиваше да не му я дам и той изобщо не плака и не я търси. Вечерта му я дадох и с нея спа. На другия ден на обяд пак спа без биба. После и вечерта не я дадох - проблем нямаше.
От памперса за сега няма изгледи да се отказва. Sad

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добро момиченце е Дария! Евалла Peace

Аз страх от разделяне с биби съм нямала нивгаш, затова на 8 месеца научих синковеца на таз "'убост" и до 2г. беше плътно с нея. За 2 дни (няма и толкоз) я забрави.

А щерката от 0 - 1г.8м. я смука. За една нощ се "разбрахме" с нея по въпроса.

И за пампата ти е мъдро решението. И аз така изчаквам и чааааааааааак сега го (полу)махам. На 2г. и 8м. е...има малък напредък, но не е това финала на памперс-одисеята все още  Flutter

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Много лесно при всички е минало отказването - при нас няма да е така...

Снощи като си легна Вики, помоли ме за "биберончето", започнах с дълга и широка история, че съм я хвърлила на боклука и чичковците дего го прибират с големия камион (тя обича да ги гледа), са го взели и са го закарали на боклука.... в началото ми повялва и се заслуша в тъпата ми историйка. След 5 мин. кресна, че си иска бибата и да я нося!  Mr. Green

Питам я, в яслата нали спиш без биба - "да", викам, ми и тука айде да спиш без - като ми писна... ooooh!

Вика ми: Алито (по-малка е от нея, в една група са) имала биба, викам, ми щото е бебе още, а ти си голямо момиченце. После взе че ми каза, че в яслата лелята й давала биберон - дали е вярно? Вече се чудя.... ами ако наистина й дават някакъв биберон само и само да спи?  newsm78

# 21
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
браво на детето! Hugнашата бебка е от 26 март без зна4и на 2г и 5 м я махнахме любимата сюси(сюсет). заминахме за4 дни с баща й и тя остана с дядо си и както играели така от изнемога ве4е заспивала , той не й предлагал , тя не се сетила от  положителни емоции. ама се върнахме и се по4на малко мрънкане дали ще мине номера, аз това 4акам и останах хард, та сега като спомене за залъгалката сама вика: на бебето сюси, линда- кака! та да можеше и с памперса да се похвалим, ама след дъжд ка4улка е при нас не стои мокра, ама казва след свършен факт!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Браво на вас!
Мони я отучихме месец преди да навърши 2 години - за по-малко от 10 дни, клъцнахме бибата леко (нямаше ефект), после я клъцнахме сериозно (и на следващия ден бяхме без биба)!

# 23
  • Мнения: 625
Поздравления на всички без биби!Аз все си мисля ,че е време да се отучваме и все смелост не намирам.Но мисля си как ще приспивам детето като  му махна бибата,тя така приспивно му действа.И дали наистина идва такъв един ден в който се отказват сами?!Пък той едва ли ще ме разбере ако му обясня,а и да ме разбере-до утре ще е забравил.Та...моля се един ден и аз да мога да се похваля.

# 24
  • Мнения: 2 673
на моменти заспива и без биба нашето синче , но повечето пъти му я бутам newsm78 сега си мисля, че утре няма да я дам да видя какво ще направи, дали ще заспи Thinking

Общи условия

Активация на акаунт