Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 600
  • 760
  •   1
Отговори
# 180
  • софия
  • Мнения: 564
не чакай лятото - ако си мераклийка и сладко от ябълки с канела и орехи е страхотно. пекла съм такова, преди да имам крок пота във фурната и ако свършим сладкото, ще си направя една доза. успех!

# 181
  • Мнения: 6 718
Благодаря!  bouquet Лятото направих доста сладка, но имам дюли, ябълки и круши, може да спретна нещо за проба.  Simple Smile

# 182
  • Мнения: 1 205
Аз често правя дюли и ябълки с мед, канела, стафиди или боровинки  и ром или бренди в крока. Почиствам плодовете /нарязани, на половинка или цели/ според това, колко има за изрязване по тях. Слагам ги без никаква вода. Пека ги на втора степен поне 4-5ч. Дюлите стават червени. Това ми е ориентир за готовност.

# 183
  • Мнения: 28 500
Аз често правя дюли и ябълки с мед, канела, стафиди или боровинки  и ром или бренди в крока. Почиствам плодовете /нарязани, на половинка или цели/ според това, колко има за изрязване по тях. Слагам ги без никаква вода. Пека ги на втора степен поне 4-5ч. Дюлите стават червени. Това ми е ориентир за готовност.
ОООО това сладко звучи чудесно, ще заложа и аз! Ще се ползва из коледните вкуснотии!

# 184
  • Мнения: 1 205
Правя го с малко мед, на вкус и сервирам със сметана или ванилов сладолед за десерт. Понякога и намазвам филий на децата или използвам за пълнеж на сладкиши.

# 185
  • Мнения: 28 500
Правя го с малко мед, на вкус и сервирам със сметана или ванилов сладолед за десерт. Понякога и намазвам филий на децата или използвам за пълнеж на сладкиши.
Оххххх морски бриз и аз го замислих за пълнеж на бутер сладкиши! Simple Smile

# 186
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Аз често правя дюли и ябълки с мед, канела, стафиди или боровинки  и ром или бренди в крока. Почиствам плодовете /нарязани, на половинка или цели/ според това, колко има за изрязване по тях. Слагам ги без никаква вода. Пека ги на втора степен поне 4-5ч. Дюлите стават червени. Това ми е ориентир за готовност.
А алкохола  не се  ли усеща от децата?

# 187
  • Мнения: 1 205
Не. От алкохола остава само аромата. Все пак, алкохола е много малко и се изпарява. Не слагам бутилка бренди, а не повече от 30мл.

# 188
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Аз пък много често правя сок от дюли. Сега им е сезона, но много бързо загниват, та като ги нарежа на парчета, цели със семките(помагат при кашлица), сипвам вода и на бавно за 8ч. Сутрин имам страхотен аромат в стаята и топъл чай. Може да си сложите и захар(аз добавям после мед), а също така накрая добавям и малко настърган джинджифил. Става си чуден имуностимулатор.

Да добавя, аз също съм скептична към неща които правят сто неща, затова и нямам мулти кукър. Колко ли пък от програмите ще ползвам? Като се знам 1-2.

# 189
  • Мнения: 80
Здравейте мили дами!

Скоро се сдобих с едно такова красавче http://slowcooker.bg/product/112/crock-pot-6-l-duraceramic-saute.html, но имам нужда от малко помощ, която се надявам Вие да ми окажете.

Първо да се извиня, защото признавам все още не съм прочела целите теми, но се старая.
та.. искам да си приготвя лозови сармички, но не не знам колко вода трябва да сложа в съда. Аз по принцип си задушавам всичко предварително (лук, кайма, ориз..). Назад в темите четох, че съотношение ориз-вода трябва да е по-малко, отколкото при обикновеното, но се притеснявам дали е достатъчно, защото няма да покрие и горния ред? Четох, че ги покривате с плик за печене... Просто го слагате отгоре ли или...?

Другото, което е, това че може да се ползва и върху котлон, означава ли че не е проблем да си задуша в него и после, както е още топъл, да си го сложа в основата и да си включа уреда?

Още съм на Вие с този уред, но много искам да му хвана цаката Simple Smile

До сега имам един опит за пиле със зеленчуци от тук http://slowcooker.bg/page/39/yastia-s-pile.html#Пиле със зеленчуци .  Резултатът беше задоволителен. Много водно се получи. На Вас така ли ви се получават? Как изобщо преценявате колко вода да сложите? Има ли някаква опасност за уреда, ако водата е малко?


Последна редакция: пн, 04 дек 2017, 11:48 от FuSTuKa

# 190
  • софия
  • Мнения: 564
за водата съм писала на стр. 9  - слага се много по-малко от обичайно, защото не се изпарява. особено зеленчуците изобщо не искат вода, защото съдържат вода и си пускат при готвенето. също и месото не се нуждае от вода, но ако готвиш боб, леща - слагаш вода примерно 2ч.вода:1леща или 3:1 - според желанието ти. бързо ще се научиш.
можеш да покриеш отгоре с алум.фолио например, което да притиснеш с капака - допълнителна изолация, за да не мирише /за кисело зеле/.

# 191
  • Мнения: 80
Много благодаря за отговора! Мен повече ме притесняваше дали няма да повредя по някакъв начин уреда, ако не сложа вода или пък сложа, но много малко... А за слагането на вътрешния съд в уреда, след като съм задушавала в него, докато е още топъл от котлона?

# 192
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Няма да го повредиш, ако сложиш малко вода, та даже и хич да несложиш (на някой манджи не се слага). Това със задушаването на котлона е доста рисково начинание, съда е глинен и можеш да го спукаш. Има уреди които изрично посочват, че това е възможно, ако твоя не е от тях по-добре не рискувай. Варианта след като сготви да го пренесеш да се запече във фурната е по-добър защото съдът ще е топъл, уточнявам че аз не правя нито едно от двете.

# 193
  • Мнения: 80
Няма да го повредиш, ако сложиш малко вода, та даже и хич да несложиш (на някой манджи не се слага). Това със задушаването на котлона е доста рисково начинание, съда е глинен и можеш да го спукаш. Има уреди които изрично посочват, че това е възможно, ако твоя не е от тях по-добре не рискувай. Варианта след като сготви да го пренесеш да се запече във фурната е по-добър защото съдът ще е топъл, уточнявам че аз не правя нито едно от двете.

Ами в описанието му пише: "Съвместим с всички видове котлони, дори и индукционни. Подходящ за фурна и фризер." , затова. Ама май няма да рискувам Simple Smile Много благодаря за отговора Simple Smile

# 194
  • софия
  • Мнения: 564
 аз никога не съм задушавала в керамичния съд на котлона. по-лесно и безопасно ми е да задуша нещо в отделен тиган и да го изсипя в керамичния. успех!

Общи условия

Активация на акаунт