На море в Гърция 2017 - I

  • 123 338
  • 758
  •   1
Отговори
# 435
# 436
  • Мнения: 2 818
Здравейте, планирам море за юни месец и се колебая между Йерисос и Някъде около Керамоти. Досега няколко пъти сме ходили в Торони и там ни е перфектно като плаж и хора (обаче тази година сме с бебе и не искам да го къпя с чешмяната вода на Торони). Четох, че плажа на Йерисос е доста подобен на този на Торони, така ли е? Някой бил ли е края на юни, водата предполагам ще е относително топла?
Другото, което се чудя е, кой е по-лесен път(от София). Т.е. да няма много завои и натовареност. Много ми се иска да избегнем Кулата. Пътя през Кърджали/Маказа как е в сравнение с този през Гоце Делчев/Илинден?
Около Керамоти можете ли да препоръчате някое хубаво по-забутано място за отсядане?
Къде морето е по-лазурно? Йерисос или Керамоти? (Като цяло де, знам че зависи и от времето)

# 437
  • Мнения: 896
....(обаче тази година сме с бебе и не искам да го къпя с чешмяната вода на Торони).


Какво и е на водата в Торони ?

# 438
  • Мнения: 2 818
Обезсолена морска е и много неприятна на вкус. Също така прави някаква реакция с твърд сапун и се получава някаква голяма гадост. Така че там само с течен сапун/препарат за пране. Не става за пиене и трябва да се купуват туби с вода за пиене, готвене и къпане на бебе.
(Освен ако не са прекарали водопровод междувременно)

# 439
  • Мнения: 11 264
Аз моето си го къпех, ама там беше вече към годинка, де (и по-късно). За пиене и готвене само купуваме минерална. А, и аз си мия зъбите с нея, че ми е гаден вкусът на солената Simple Smile (И на други места в Гърция ми се е случвало).
Иначе на Йерисос плажът е горе-долу. Пясъчен. Широк. Дълбок. Дотук приликите с Торони. Градчето е чувствително по-голямо и оживено. Което има и плюсове, и минуси. Има примерно големи супермаркети, лунапарк и крайбрежно стъргало. На каката може и да й е по-добре.
Можеш да видиш в гугъл къщите на плажа Какудя, той е в съседство, от града се явява на около 1-1.5 км с кола. Настаняването е хубаво, има плаж на две крачки (друг залив) и е забутано - т.е. тихо и сред природата.

Керамоти е тъпота велика. Иначе плажът е по-добър.
По отношение на пътя - препоръчвам Кулата независимо къде отивате (освен когато има задръствания по празници). Водата в края на юни е идеално ОК. Въпреки че тая година е много мразовита и не знам. На мен в началото на април ми беше студена  Mr. Green

# 440
  • Мнения: 4 292
На мен плажът на Иерисос не ми хареса, както го е описала Параход е, иначе градчето е живо, с широка и голяма алея покрай морето. Ако искаш да избегнеш Кулата, обаче до там ще ти е неоправдано отклонение, по-добре гледай около Керамоти. За там, пак подкрепям Параход-скука и комари. Зависи, обаче какво търсите. Има и други хубави места в района. Ей, тези комари започнаха, точно ми жужат из вкъщи и ще пускам машинките.

# 441
  • Мнения: 2 818
Мерси, Параход! Точно една такава вила на Какудя запазих след 3 часа зяпане, колкото да не е без хич. Но взе да ми харесва. А реалистично ли е разходка вечер пеша до града (не по плажа)? Плажа Какудя бързо ли става дълбоко? Има ли змии?

# 442
  • Мнения: 11 264
Змии не съм виждала. Плажът е по-плитък от градския на Йерисос според мен. Разходка пеша - вечер в никакъв случай не става, през деня може и да стане, покрай плажа и стадиона (ако не са заградени части от трасето в парцели), но не и с бебешка количка.
П.П.Сега цъкнах пътеката, почти 4 км било.

Последна редакция: пн, 15 май 2017, 23:23 от Параход

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Моята Корфу сага продължава - Гарденос или Агиос Георгиос (юг) е по-добре като плаж (и двама ми изглеждат супер пясъчни и плитко море в началото на снимки)? А кое се води по-голямо като населено място с кръчми, супермаркет?
Като гледам цените в столицата, май няма да сме там за нощуване, а само за разглеждане

# 444
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 102
Агиос Георгиос - юг е малко , спокойно селце, има къде да хапнеш , но за разходки - не знам , бяхме там за ден , на плаж, който е пясъчен, прозрачен , плитък, даже на децата им омръзна да ходят много на вътре, за да могата да се потопят, на мен ми беше екстра  Sunglasses

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Еми, то аз си правя плана за разходки, а на вратата моята си е приготвила голямата кофа за пясък и банския. Тя поне е готова  Laughing
Ще обикаляме с колата, както винаги, а ще нощуваме до плажа. И понеже ми дадохте съвет, че все пак водата може да е по-топла там на юг, гледам агиос Георгиос и се настройвам за малко плажуване.

п.с Видях, че в селцето се дават скутери/мотори под наем, някой има ли идея каква е цената на ден? Ако е поносима , си мисля и за такова приключение  Crazy

# 446
  • Мнения: 817
Моята Корфу сага продължава - Гарденос или Агиос Георгиос (юг) е по-добре като плаж (и двама ми изглеждат супер пясъчни и плитко море в началото на снимки)? А кое се води по-голямо като населено място с кръчми, супермаркет?
Като гледам цените в столицата, май няма да сме там за нощуване, а само за разглеждане



Agios Georgios - е по-голямотп селце, Гарденос или Санта барбара е по-скоро вилна зона, но много спокойна. Бяхме там преди няколко години, в хотел Санта барбара. Има няколко таверни, напълно достатъчни. Плажа и на двете места е много приятен, пясъчен.

# 447
  • Злокучене
  • Мнения: 458
Мерси, Параход! Точно една такава вила на Какудя запазих след 3 часа зяпане, колкото да не е без хич. Но взе да ми харесва. А реалистично ли е разходка вечер пеша до града (не по плажа)? Плажа Какудя бързо ли става дълбоко? Има ли змии?
А къде е това Какудя?

# 448
  • Мнения: 4 292
Дълга, пясъчна ивица преди Иерисос, виж го на Гугъл Мапс-Ierissos Kakoudia

# 449
  • София
  • Мнения: 6 067
Отзив за Паралия Скотинас да има някой ?, това е южно от Лептокария.
Имам вече резервация за кр на юли, нач на август, щото закъснях и нямаше къде другаде
Явно е малко и тъпо село, ама плажа поне хубав ли е? Има ли читаво места за хранене, без огромни претенции разбира се Crossing Arms
( то май за децата и вечното им врънкане да им се купи всичко и на всяка цена ще е добре да е  отдалечено и без изкушения Thinking)

Общи условия

Активация на акаунт