Искам да кажа ... (118)_17.04-23.04

  • 74 719
  • 1 240
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 874
Аз ви виждам аватаите,само този на Давиз не виждам!
И при мен е така.

Моят аватар пък всички го виждате!  Mr. Green
hahaha
Така си е. Joy

# 31
  • Мнения: X
На някои не виждам аватарите, прикачи явно пак се е бъгнало.

# 32
  • Мнения: 17 987
Намързелувах се, от години не съм спала следобед, вчера успях, днес до 10.... Ех, искам такъв живот  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 11 677
Вчера където ходихме, каквото са ми сипали всичко съм си изяла  Flutter
Неее, хич не прекалих  Laughing
Осем яйца ми сбориха, всичките си ги изядох  bowuu  hahaha

Ето рецептата за козунака. Тестото го замесвах и втасва в машина, а го пекох на фурна.

Скрит текст:
125мл прясно мляко, хладко
3 броя големи яйца, разбъркани
150 гр. захар
100 гр. краве масло, размекнато
щипка сол
1 с.л. ром или есенция
1 ч.л. екстракт ванилия или 2 ванилии ( аз сложих една ампула есенция ром и една ванилия)
настъргана кора от половин лимон или портокал (аз сложих и от двете)
560 гр брашно
12 гр. суха мая

В хладкото мляко сложих маята да се активира, разтворих захарта и тогава ги изсипах в хлебопекарната. Сложих първо течните съставки, най-накрая брашното. Включих на програма за тесто, меси и втасва, при мен е 1ч и 15 мин.
Готовото тесто разделих на две половинки. От всяка половинка направих лентички, във всяка лентичка слагам плънка и я навивам. От трите масурчета плета плитка.
Сплетения козунак се слага във фурната за 30 минути на 50 градуса.
После изваждам, намазвам с белтък (да белтък  Laughing ), поръсвам със захар и връщам във фурната на 170-180 градуса. За 30 минути е готов.

Фурната е предварително загрята.
За плънки единия го направих само със стафиди. Втория с стафиди, орехи и капчици шоколад.

# 34
  • Мнения: 1 387
Моят аватар пък всички го виждате!  Mr. Green
Мари,сега като писа и твоя не виждам  Thinking
Аз правих кифлички и 2 козунака със заквасена сметана.Станаха чудни.Само червените ми яйца станаха бледи,въпреки,че сложих три капсули боя  newsm78!

# 35
  • Мнения: X
Моят аватар пък всички го виждате!  Mr. Green
Мари,сега като писа и твоя не виждам  Thinking

Защото Мариат по принцип е без аватар. Grinning

# 36
  • Мнения: 1 387
 Joy

Не бях забелязала!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Харесвам темата, реших се да пиша пък и си търся режим, че и на мен каквото ми сипаха всичко си изядох  Laughing
Колебая се дали да е 90ДД или БВД  Thinking

# 38
  • Мнения: 2 622
Като свършат козунаците и яйцата мисля пак да започна да се храня по Зоната. Имам специално разработени по мой вкус рецепти с пропорции и след първата бременност ми подейства много добре. След втората не можем с шоколада да си кажем "довиждане".

# 39
  • Мнения: 10 503
Днес предложих на сина като го вземем от урок да отидем в някой мол, а той - "Ооо, разхождайте си се вие, като си нямате работа, аз имам да уча"  Mr. Green Пък аз му казах, "Ооо, можеш да се разходиш и довечера да учиш"  Stop.
Има надежда и някакво чувство за отговорност, ама защо не научи онзи ден, пък днес да се мотае, а той до последно лежа, а на едната кълка, а на другата, пък се чуди днес как да напише всички домашни, които са им дали за през ваканцията Tired
И аз не бях обърнала внимание, че Мари е без аватар, затова пък реших, че въпреки твърдението й все пак не се вижда  Laughing

# 40
  • Мнения: X
Не съм спазвала нито един от режимите, които сте изброили. Чувала съм ги, има доволни от резултатите.. На този етап обаче няма да правя нищо подобно. Ще карам по моя метод. И докато пиша това сладко похапвам козунак с шоколад. Laughing

# 41
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Христос Воскресе! Светлина и радост в живота ви!

Дванадесет годишният ми племенник вчера беше постнал във ФБ "Христос Воскресе на всички!"  Mr. Green

Тази сутрин правих втора доза козунаци, че първите пет мистериозно изчезнаха за два дни. Ама ние сме си 9 души дома, и само щерката е на някакъв неин си режим.

Режими, диети не са за мен. То аз и не прекалявам. На аеробокс ще си ходя, много тонизиращо ми действа, а и се движа доста.

# 42
  • Мнения: 4 303
Писах, писах и не съм публикувала още на първа страница когато беше темата.
Как устоявате на изкушенията по празниците. Аз май не мога или ми липсва воля, меко казано инат.

# 43
  • Мнения: 6 301
Аз не устоях на козунаците ми, защото се получиха много вкусни /въпреки, че на външен вид хич ги нямаше/. Агнешко напоследък не ям, не за друго, а ми е жал за малките агънца.

# 44
  • София
  • Мнения: 18 679
Ето ме, тук съм, още съм си 2 в 1 Grinning

За режим - аз съм на зърнената диета - каквото зърна, изяждам Joy

Имах планове за днес - разходка, колело - а то какъв е студ?!

Общи условия

Активация на акаунт