Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 6

  • 89 637
  • 747
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X

Както казваш и ти, че си ползвала масло, а кожата ти има нужда от хидратация, защо тогава си го ползвала?


Че те точно затова се ползват. Grin

"Facial oils are right for you if you struggle with occasional (think seasonal or climate-related dryness) or persistent dry, flaky, or dehydrated skin and your moisturizer just isn't doing enough no matter how enriched and emollient it is."

http://www.paulaschoice.com/expert-advice/skincare-advice/natura … ls-help-skin.html

# 571
  • Мнения: 87
А кои са продуктите, които са подходящи хем против бръчки, хем да стават за проблемна кожа?  Rolling Eyes

# 572
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 727
Постоянно срещам мнения,че след спирането на качествена козметика,скъпа и ефективна, кожата изглежда зле .В това няма нищо необичайно.Кожата обича,както и организма като цяло,грижа с качествени суровини.Храната,която е добра и питателна,ако бъде заменена с евтина и нестойностна такава, също ще предизвика негативна реакция в организма.
+1  Peace Абсолютно съм съгласна - само една порция пържено  и ми докарва такива стомашни проблеми, че не е истина. И да - стомахът ми е изнежен, защото не го храня с пържено. Същото е и с кожата - обича хубавите съставки и като я намажа с повечко парафини и алкохол и кожата ми понеже не е свикнала с тях веднага дава реакция.

# 573
  • София
  • Мнения: 5 574
Относно натуралната козметика моят опит е следният. Когато си купувах чисти масла от био магазин - уж сертифицирани, въобще не ми действаха добре на кожата. Омазняваха я и не виждах ефект. После намерих "моята козметика", в която кремовете са комбинация от различни натурални съставки и са много добре съчетани. Точно от това видях най-добрият ефект за моята кожа. За това не бих се върнала нито към чистите масла, нито към кремовете с много химия.  Peace



Аз експериментирам и си купувам неща на различни марки. В това число напоследък пробвам и био продукти. Бих се радвала да споделиш коя е марката, от която си доволна.

# 574
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз ползвам една от новите серии на орифлейм с лифтинг ефект - NovAge, много съм доволна, обаче кремовете ми свършват много преди другите продукти от серията. Някой ползвал ли ги е?

# 575
  • Мнения: 433
След определена възраст не можем да очакваме чудеса от козметиката. Аз лично съм склонна да инвестирам повече в някоя друга процедура, отколкото в козметика.  Като се намажа с някое кремче, си личи, когато е качествено и подхранва добре, но няма да изглади бръчките ми.

# 576
  • Мнения: 207
Аз също мисля, че след определена възраст не може да се очакват чудеса, по-скоро ефективни са други процедури.

# 577
  • Мнения: 49
Относно натуралната козметика моят опит е следният. Когато си купувах чисти масла от био магазин - уж сертифицирани, въобще не ми действаха добре на кожата. Омазняваха я и не виждах ефект. После намерих "моята козметика", в която кремовете са комбинация от различни натурални съставки и са много добре съчетани. Точно от това видях най-добрият ефект за моята кожа. За това не бих се върнала нито към чистите масла, нито към кремовете с много химия.  Peace



Аз експериментирам и си купувам неща на различни марки. В това число напоследък пробвам и био продукти. Бих се радвала да споделиш коя е марката, от която си доволна.

В момента ползвам една серия която открих наскоро, просто попаднах на тестер на едно изложение, марката е Helixium, много съм доволна, вече месец я употребявам и смятам, че това е моята марка.

# 578
  • Мнения: 300
След определена възраст не можем да очакваме чудеса от козметиката. Аз лично съм склонна да инвестирам повече в някоя друга процедура, отколкото в козметика.  Като се намажа с някое кремче, си личи, когато е качествено и подхранва добре, но няма да изглади бръчките ми.

Много си права..другото нещо, което е, че е хубаво процедурите да се правят не само като се появят дълбоките бръчки, но и преди това. Превенция .  Peace

# 579
  • Мнения: 9 912
Я да се запиша.
Ползвам d-r Renaud  ирис за чувствителна кожа. Слънцезащитният им флуид ф30, околоочен, доскоро и нощен от серията не помня точно какъв ефект. И маската на Ирис ползвам и след 2-3 години все така доволна съм.
Свалих едни килограми и ми увиснаха бузите, та по съвет на специалист сега съм с Ериксон firm lifting.

Розова вода мицеларна на Лавена, невероятна.
Кокосово масло натурално, нека е био, за тяло. Мнооого добър продукт за чиста употреба и смесване, ако не ме мързеше, и на главата щях да слагам.
Бг шипково масло на Малина планирам като околоочен. Засега не ме кефи много освен около очите - не попива добре. Но е по-добро от това на Ривана.

# 580
  • Мнения: 18 542
Някой да е пробвал Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3% и 100% Plant-Derived Squalane на The Ordinary? Търся мнения за тези два продуктта.  bouquet

# 581
  • Мнения: X
Някой да е пробвал Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3% и 100% Plant-Derived Squalane на The Ordinary? Търся мнения за тези два продуктта.  bouquet

Аз имам Squalane и го ползвам, но паралелно ползвам толкова много продукти на The Ordinary вече, че не знам от кое точно какъв ефект има. Sweat Smile Ползвам го вечер за хидратация след всички други продукти, като не знам с какво да завърша и понеше не ми се мажат масла през лятото.
Другото е нов продукт и не съм го ползвала. От киселините имам и ползвам Alpha Lipoic Acid 5%. Доста е силно и с мигновен изсветляващ ефект. Като го нанасям по някаква причина се стопля на кожата ми, а напоследък започна да се бели горния слой. Имам също AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, което е маска.

# 582
  • Мнения: 18 542
Check Please, благодаря  bouquet

Трябва ми нещо като масло, ама да не е мазно, защото от маслата ми се "отпускат" порите и изглеждат по-големи. На усещане, кожата ми се чувства много добре с тях, но на вид хич не го докарвам.
От слънцезащитните кремове през деня ми се изсушава кожата около очите, ако не ползвам масла, а в Т зоната порите ми са като вулканични кратери, ако ползвам.

Тази Alpha Lipoic Acid 5% може ли да я сравниш с някой друг продукт с киселини? Ползвам Lactic Acid 5% + HA 2% няколко пъти седмично и ми е добре, та ако си ползвала и може да ги съпоставиш, ще ми бъде много полезно. Продуктите с изсветляващ ефект представляват голям интерес за мен също.  Crazy

# 583
  • Мнения: X
Alpha Lipoic Acid 5% както казах е доста силно, даже си мисля че може да е дразнещо за много кожи. То си пише да се ползва 2-3 пъти седмично, само вечер и да се внимава особено много със слънцето. Обели ми се кожата от него след 5-6 намазвания. Освен това е доста мазно и след него не се слага нищо, поне аз не виждам как би могло. На деколтето ми се появиха няколко тъмни петна това лято от слънцето, махна ги това нещо.
От изсветляващите продукти много харесвам крема Azelaic Acid Suspension 10%. Освен изсветляващ ефект, мисля че влияе много добре на порите. След нанасяне лицето е като леко напудрено.

Lactic Acid 5% + HA 2% го нямам, но го описват като very mild, значи не може да се сравнява с Alpha Lipoic Acid 5%, което според мен въобще не е mild. Аз обаче често правя алергични реакции и имам доста чувстителна кожа, но никаква негативна реакция не проявих към продукта. Абе The Ordinary са наистина големи химици и знаят как да постигат баланс. Sweat Smile
Скрит текст:
Сега доставките щели да ги пращат като от аптека с надпис с името ти на самия продукт и на опаковката за доставка. Sweat Smile


Последна редакция: сб, 09 сеп 2017, 13:46 от Анонимен

# 584
  • Мнения: 18 542
Хм, явно ще ми е силна значи. Ползвам третиноин и трябва да внимавам с киселините, но азелаичната суспензия ще взема да я пробвам тогава - звучи ми добре.
Още веднъж, благодаря!   

Общи условия

Активация на акаунт