За масажите на бебчо

  • 1 567
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 051


Благодаря, Чета.
Това са гимнастики за по-големи риби обаче, ние сме дребоси още.
Даже прекалено се успокояваме от масажа и се чудех дали да не го прместя през деня за да не ми заспиват така безпробудно на вечерното кърмене.

# 16
  • Мнения: 2 051
Цитат на: petiu6ka
Ама като ми е смотана педиатърката и няма кой да ми покаже...


По-скоро сестрата е трябвало да свърши тая работа.

# 17
  • Мнения: 18 542
Тази книжка с картинките ми я дадоха на консултацията, но не помня кой месец беше Бобо. Като гледам, първите упражнения започват от 1,5 месеца.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 204
Аз правя масаж два пъти на ден.
Сутрин - дълъг, съпроводен с много игри и движение  Laughing
и вечер след банята - задължителен, но е по-лек и по-кратък. Почти не правим упражнения - само лазене и обръщане.
Бебето е на три месеца  Laughing

Аз започнах с масажа от първата вечер след като ни изписаха от болницата. Не само че му няма нищо лошо на детето, ами е супер жилав и подвижен  Laughing

За съжаление не мога да ти дам линк, ползвам две книжки - едната я взех от майка (изданието е от 75 година - но има подробно описание и снимки както на масажа така и на упражненията) и другата си я купих от нета -    "Масаж и гимнастика при бебето и детето за начинаещи "

# 19
  • Spain
  • Мнения: 3 750
hola veddra Simple Smile
хубавици 4е и две  Stuck Out Tongue  .
не знам дали 6те ти помогна много....ако разбира6 руски

http://www.mama.ru/baby/01/1mgymn.htm.
там има доста написано за масажите, за развитието месец по месец.
и да ти кажа нещо за Испания , когато ги питах ..а масажите..доста у4удено пуедиатъра ми каза..не не няма нужда... ние все пак си правехме някои друго упражнение но не съм се престаравала.
като се замисля може и  заради горещината да е . не знам колко е врно, може  да е глупост  ама съм 4увала 4е в топлите страни децата се развиват по бързо

# 20
  • Мнения: 414
Цитат на: vedrra
Освен този тук:
http://www.biberonbg.com/info/masaji.htm
 знаете ли и други видове и на каква възраст ги започнахте?
Благодаря Grinning


Погледнах масажа в биберон беге, ама се учудих доста, защото навсякъде съм чела, и докторката ми е казвала краката и ръцете да се масажират откъм дланите (ходилата) навътре (демек в посока към сърцето), а не обратно, както е показано там, за да циркулира кръвта правилно. Е, може пък да няма толкова голямо значение накъде масажираш де, знам ли, щом все пак са го публикували така...

# 21
  • Мнения: 2 006
Цитат на: medusa
Цитат на: vedrra
Освен този тук:
http://www.biberonbg.com/info/masaji.htm
 знаете ли и други видове и на каква възраст ги започнахте?
Благодаря Grinning


Погледнах масажа в биберон беге, ама се учудих доста, защото навсякъде съм чела, и докторката ми е казвала краката и ръцете да се масажират откъм дланите (ходилата) навътре (демек в посока към сърцето), а не обратно, както е показано там, за да циркулира кръвта правилно. Е, може пък да няма толкова голямо значение накъде масажираш де, знам ли, щом все пак са го публикували така...
Правилно-масажите запо4ват винаги от крайниците Sign Exclamation

# 22
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: vedrra


Благодаря, Чета.
Това са гимнастики за по-големи риби обаче, ние сме дребоси още.
Даже прекалено се успокояваме от масажа и се чудех дали да не го прместя през деня за да не ми заспиват така безпробудно на вечерното кърмене.

не е само  за големи. Почва се след първия месец. Моята педиатърка ни даде една книжка с абсолютно същите рисунки, но малко по-подробно обяснено кое упражнение след кой месец се прави.

# 23
  • Мнения: 671
и ние се масажираме вечер и то от крайниците нагоре странно и тук  май е различно
А ето и още един масаж на коремче

# 24
  • Мнения: 2 655
Аз правя масаж вечер след баня с бебешко олио и сутрин след гимнастиката и измиването отново правя масаж с олио. Не съм забелязала да не се чувства АЛИ добре.  ooooh! Напротив, дори доктора забеляза, че се развива добре и ме похвали за масажите и упоритостта. Laughing
А и вечер след баня се изтощава хубаво, цока бързо и заспива сладко сладко. Flutter

# 25
  • Мнения: 922
Гимнастиката я правех през деня, но масажа след баня вечер.

Общи условия

Активация на акаунт