Турска кухня *6*

  • 69 859
  • 273
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Здравейте.
Наскоро ядох един турски десерт донесен от колежка, който се състои от кадаиф, но е печен върху някакво сирене. Нещо като моцарела. Забравих да питам как се казва, съответно не мога да си търся рецепта, а на колежката майка й го правила, пък и сме почти изцяло в хоум офис и въобще дълга и широка. А беше жестоко вкусно.

Някой сеща ли се за какво говоря и дали знае рецепта или поне вида на сиренето? В града, в който живея има много турски магазини, някои много големи и всички с огромно разнообразие така че със сигурност ще намеря оригинални продукти.

# 241
  • here and now
  • Мнения: 4 213
Кюнефе. Продават замразено.

# 242
  • Мнения: X
Замразено няма да купя, но благодаря за името.
Някой знае ли с какво сирене се прави?

# 243
# 244
  • Мнения: X
Предполагах, че е Peyniri, но не бях сигурна. Благодаря Алис!

# 245
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Предполагах, че е Peyniri, но не бях сигурна. Благодаря Алис!
Peynir е сирене. Така, че на всички сирена и кашкавали я пише тази дума. По-скоро гледайте да пише, че е за кюнефе

# 246
  • Мнения: X
Няма такова, на което да пише, че е за кюнефе, а има много видове сирена. Предполагам, че трябва да е нещо като моцарела. Сещам се кой вид може да е, но ще питам направо в магазин. Благодаря за съветите.

# 247
  • Мнения: 11 735
Hatay сирене срещам аз по-често.


Ето сирена за кюнефе.

# 248
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Тук съм споделила рецептата за кюнефе, която аз ползвам и съм доволна и някакви подробности, които съм установила при правенето на десерта.
Скрит текст:
От доста време не съм правила... Май е време да се поправя.

Колкото до сиренето, казвам "Кюнефе пейнир" и ми дават подходящо (това - в Турция, в специализиран магазин). Като цяло трябва да е прясно, безсолно и да се тегли, когато се затопли добре. Моцарелата е краен вариант, макар че в България го правят почти само така. Автентичният вкус трудно се постига с нея.

# 249
  • Мнения: 112
Здравейте,

миналата седмица посетихме турски ресторант и хапнахме Пилич беянди. Като описание - пилешко филе в масло, върху канапе от патладжан и мляко бейти.
Търсих в гугъл мляко бейти, но попадам само на бейти кебап, което не е същото.

Някой да знае рецепта Simple Smile

# 250
  • Мнения: 11 735
Може и да се касае за това:
https://www.nefisyemektarifleri.com/video/tavuklu-hunkarbegendi-tarifi/
Може да потърсиш по име и други варианти.
Сосът е бешамел.

# 251
# 252
  • София
  • Мнения: 7 869
Някой чувал ли е за сос „Пилар“?

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Скрит текст:
Здравейте, нахлува в темата с въпрос. Ще правя су бюрек (и понеже снощи се прибрах от Одрин и забравих да взема кори😁) от къде мога да купя въпросните кори?

Не е лошо да напишеш къде живееш. Wink
хаха, вярно бе😁 за Варна става дума, ама ако се наложи и онлайн може(тъкмо ще ми излязат златни, да не забравям друг път 🤣)

Нямате ли турски магазини във вашия град?
Знам, че във Варна има турски магазин, в който можеш да си поръчаш каквото искаш и ще ти го доставят.

# 254
  • Мнения: 1 509
Сега ако и ми кажете кой е той, или поне къде горе-долу се намира ще имам да черпя🙂

Общи условия

Активация на акаунт