Лежащи мами-39

  • 70 585
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 22
Здравей,

аз също имам от другите контракции още от края на 4ти месец. Заради тях пия конски дози лекарства, но без особен успех.
За да нямам контракции, леки болки или каквито и да било усещания, трябва да съм в движение, права или седнала. Странно е.

Аз съм само 20та седмица, моля те да споделиш след прегледа.

# 676
  • Мнения: 582
Ще споделя. Надявам се всичко с шийката да е наред. Това ми е най-голямата тревога. Иначе и при мен конските дози магнезий не дават ефект срещу контракциите.
Ти имаш ли проблем с шийката?

# 677
  • Мнения: 564
Ezavel, мисля, че имах точно същите болки като тези, които описваш, в ингвиналните сгъвки на краката, но така и не разбрах на какво се дължат, но със сигурност не са контракции. Ходих на невролог, защото мислих, че е прищипан нерв заради растящите бебе и матка, ходих на нефролог и уролог, заради бъбреци и пикочни канали, също не беше, изплаших се, че е апандисит 😒, но и това не беше. Помагаше ми магнезиево олио, което мажех. Все пак най- вече мисля, че беше от разтягането на матката, която притиска разни нерви и други и това, че аз само лежах. Естествено най-добре лекар да си каже Hug.

# 678
  • Мнения: 22
Mladamama,  благодаря ти много, аз имам сколиоза и очаквах болезнена бременност, но по-скоро кръста и гърба.
Болките ми в кръста също са много странни, понякога са като спазъм за минути, друг път половин час. Като се разтрия, усещам точно къде ме боли - таза ниско, но понеже са кратки все си мисля че и това са контракции.

# 679
  • Мнения: 564
Ако е от матката, т.е. контракции, би трябвало Но-шпа да помогне. При мен тази болки не се повлияваха от него, АГ-то ми каза Парацетамол да вземам, но и това не помагаше, само магнезиевото олио до някаква степен.

# 680
  • Мнения: 582
Да, скъсена е, всяка седмица я проверявам, но нямам серклаж, а много исках - лекарите така прецениха.

И моите тревоги са все заради нея, а имам още доста време до безопасни седмици.


Колко мм е и как ти я мерят- вагинално ли?
Почивай много и карай седмица по седмица. Като започнаха моите тревоги с шийка и контракции бях в 18 седмица. Сега съм в началото на 29. Още ме е страх и се моля да вляза в 9ти, но се опитвам колкото може по малко да мисля за това.

# 681
  • Мнения: 22
Последно беше малко под 3 см. Аз се следя на две места и винаги ми я мерят различни мм, но само вагинално.
Не искаха серклаж, защото предполагат че по принцип съм с по-къса шийка, аз честно казано нямам идея дали е така. Аз съм инвитро и първите 3 месеца ходех всяка седмица, (не че сега е по-различно) никой нищо не каза тогава.
Проблемът при мен е че имам почти постоянни контракции, когато лежа, а знам че това се препоръчва при къса шийка и ранни контракции.
Трябва според мен да се прецени много внимателно кое е по-малкото зло. Не знам вече, осем години го чаках този мъник, дано всичко да е наред накрая!

# 682
  • Мнения: 582
Аз когато се интересувах в 18г.с. разбрах, че към спешен серклаж в тези седмици пристъпват, ако шийката е под 2см. На мен също ми се размина серклажа. Голям стрес си в всеки път преди преглед. Наистина съветът ми е да си повече в хоризонтално положение. Въпреки контракциите, лежането може да задържи положението доста време.

# 683
  • Мнения: 22
При теб колко мм беше в 18-20 седмица?

# 684
  • Мнения: 582
При теб колко мм беше в 18-20 седмица?
Ами казаха ми 2.5см, щях да получа инфаркт, но прегледът не беше при моето аг. Бяха празници и десет дни ставах само до тоалетната. Вече на прегледа при моето аг се оказа, че дължината е 3.5. Сега последно беше 3-3.2(в 26та). Предстои мерене следващата седмица. Надявам се силните контракции да не са оказали влияние.
В 18та седмица между другото момичетата от форума ми препоръчаха да отида при д-р Христов от Надежда. Бил факир на серклажите дори в по-късни седмици. Имаше момичета шити от него в 22-23 седмица. Ако искаш виж темата за него и прецени дали да не се консултираш и там.
Иначе знам, че д-р Дяволов също е добър лекар. Щом е преценил да те остави така, явно има защо. Той е с много опит.

# 685
  • Мнения: 22
Mladamama, моля те за коментар. От няколко дни имам болки (вчера си писахме за тях), но вече си мисля че са контракции, защото като че ли усещането е почти същото... просто тръгват от гънките на краката, продължат много в страни догоре (до пъпа) и понякога към кръста. Досега се успокоявах че не са контракции, защото не ме боли по средата както съм чувала, а както съм описала по горе. Пих ношпа и ми мина, така че е това, нали?
Мислех че като имам стягания, поне болките ще ме пропуснат... те също ли скъсяват шийката?

# 686
  • Мнения: 564
Ezavel, надявам се да си вече по-добре Hug. Най-добре е докторът, който те наблюдава да си каже мнението за тези болки и да назначи терапия, ако е необходимо. Всичко ще е наред.

# 687
  • Мнения: 2 655
Здравейте. В 12 гс съм и имам шийка 3.5 см. Ще я измерим пак след 2 седмици за да преценим дали да я шием. Общо взето,   ако е отново 3 см няма да шием. Така казва доктора. Измерва шийката с коремен видеозон, а не с вагинален. Как процедират при вас? Колко см ви е била шийката в 12-14 гс?

# 688
  • Мнения: 218
Маята беше над 3см.Искам да попитам дали има мама която лежи или е лежала за задържане в Надежда

# 689
  • Мнения: 582
Здравейте. В 12 гс съм и имам шийка 3.5 см. Ще я измерим пак след 2 седмици за да преценим дали да я шием. Общо взето,   ако е отново 3 см няма да шием. Така казва доктора. Измерва шийката с коремен видеозон, а не с вагинален. Как процедират при вас? Колко см ви е била шийката в 12-14 гс?
Моята за първи път я мериха около 15-16 седмица, но вагинално. Беше 3.6см. Не са ме шили, но си върви по- къса от нормалното за седмиците и ми се налага доста да лежа.
Според мен най-точно се мери вагинално.

Общи условия

Активация на акаунт