Барселона - тема 8

  • 125 425
  • 886
  •   1
Отговори
# 615
  • Берлин
  • Мнения: 4 656
За парка Гюел и за Саграда фамилия със сигурност има часове на билетите. За къде другаде искате да купите билети?

Мисля да купя билети за всичко, което съм планирала. Винаги така процедирам с пътуванията, чакането на опашки за нищо ме влудява. Не съм обърнала внимание за часовете в детайли, калкулирах цените, за да знам какво ще ми струват входовете. Благодаря

# 616
  • Мнения: 369
Здравейте! Билети за всички мачове,които се играят на Ноу Камп ,може са си купите от официалните магазини на ФК Барселона. Ние си ги купихме от големия им магазин на пл. Каталуния в деня на мача. Обаче продават само ако платите с карта.

# 617
  • Мнения: 1 191
Wictoria, аз пък ви препоръчвам през юни в Барселона. Страхотно е. Имате възможност за разходка, имате време и за плаж. Градът по всяко време на годината е прекрасен, но юни и септември- препоръчвам.

# 618
  • Мнения: 2 095
Здравейте. Планувам пътуване до Барселона за цялото семейство (5 човека) и бих искала да попитам имате ли представа какво е времето края на април? Студено ли е? Като туристически сезон как е? Колебая се дали да пътуваме края на април (заради по-евтините билети) или да го оставим за началото на юни? Искаме да посетим и Мадрид и не искам да е кофти времето .. Grinning
През юни жегите са вече сериозни и не бих препоръчал а. ..
Миналата година края на юни беше около 29 градуса и беше адска жега.. там слънцето е доста по-силно (според мен). За плаж беше супер, но пък водата ми беше ледена, морето е по-студено от нашето. В Мадрид по същото време беше 33-34.. не искам да си представям там какъв мор е било..

# 619
  • София
  • Мнения: 12 026
Миналата година в края на юни имаше гореща вълна в Европа. Ние бяхме в Милано тогава и бе 40 градуса.
В Барселона бяхме предната година по време на ваканцията за Деня на будителите - края на октомври и началото на ноември. През деня спокойно можеше да се ходи по къси гащи и къс ръкав.

Билети за мач купих от https://www.fcbarcelona.com/tickets/football/football-tickets
Местата ни бяха на средното ниво зад точката за корнер. Виждаше се идеално. Лошото бе, че противникът бе толкова слаб, че мачът бе скучен.

За тура на стадиона купихме на място.

# 620
  • Бургас
  • Мнения: 361
Завърнахме се от Барселона. Бяхме там 4 дни с мъжа ми, детето и наши приятели.
Не знам защо, имахме прекалено големи очаквания за града ли, но нашето ''УАУ'' просто не се появи.
Забележителност след забележителност, ден след ден, и след всяко нещо въпросът - '' И това ли беше?!'' Tired
Струва ми се, че ако не обикаляхме по прехвалените забележителности, с не малки суми за входове, с точен час на влизане, а просто се потапяхме в града неангажиращо и задължаващо да видим ''това и онова'', може би щеше впечатленията ни да са други.

# 621
  • Берлин
  • Мнения: 4 656
rissse,

Това е често споделен опит, не само след Барселона. Чела съм същото и за Рим, и за Париж, и тн. Аз винаги организирам нашите пътувания. Отделям 2, максимум 3 дни за забележителностите, после поне 2-3 дни оставям волна програма, за да се потопим в градовете/местата, които посещаваме. ММ не е пътувал много, аз се скъсвах от обикаляне преди брака си. Много неща виждаме заедно и ми е хубаво, защото споделям с него емоцията от видяното. Барселона ще я попетвам/пошествам /има ли такива думи  newsm78 /, но никога няма да ми омръзне да я изживявам. Говоря испански, обичам хората, кухнята, музиката, историята, традициите...в Испания. Но пък сега ще ми е като за първи път, защото организирам все пак някаква програма  #Crazy

Гледам прогнозата за март, живот и здраве ние ще сме там в средата на месеца. Прогнозират 15-16 градуса, но не мога да преценя колко топло е това. В Берлин тези температури са зимно-пролетно-летно-есенни...

# 622
  • София
  • Мнения: 1 193
PAPURCHE MEHURCHE, ще се възползвам от препоръката ти .
Ще бъдем там седем нощувки, предполагам е достатъчно време за всичко + набелязания парк Авентура и манастира Монсерат и пак да ни остане време да се потопим в атмосферата на града.
В тази връзка за кои забележителности е наложително да си вземем билети предварително?
Често споменавате да не се пропусне Фламенго вечер. Това е в специализирани барове или ... ?

# 623
  • Берлин
  • Мнения: 4 656
PAPURCHE MEHURCHE, ще се възползвам от препоръката ти .
Ще бъдем там седем нощувки, предполагам е достатъчно време за всичко + набелязания парк Авентура и манастира Монсерат и пак да ни остане време да се потопим в атмосферата на града.
В тази връзка за кои забележителности е наложително да си вземем билети предварително?
Често споменавате да не се пропусне Фламенго вечер. Това е в специализирани барове или ... ?

geryaleksandrova, фламенкото е нещо, което не се харесва 100 % на всички. То е музика, танц, глас, усещане и уникална страст. Не знам дали хората ходят, "защото всички отиват", или от любопитство, или...не знам. Приятел ми препоръча едно място, не съм била там, но ако ти е от полза, ето линк: https://www.flamencotickets.com/purchase/tickets?date=2018-03-16 … p;session_id=6001

# 624
  • София
  • Мнения: 1 193
PAPURCHE MEHURCHE, ще се възползвам от препоръката ти .
Ще бъдем там седем нощувки, предполагам е достатъчно време за всичко + набелязания парк Авентура и манастира Монсерат и пак да ни остане време да се потопим в атмосферата на града.
В тази връзка за кои забележителности е наложително да си вземем билети предварително?
Често споменавате да не се пропусне Фламенго вечер. Това е в специализирани барове или ... ?

geryaleksandrova, фламенкото е нещо, което не се харесва 100 % на всички. То е музика, танц, глас, усещане и уникална страст. Не знам дали хората ходят, "защото всички отиват", или от любопитство, или...не знам. Приятел ми препоръча едно място, не съм била там, но ако ти е от полза, ето линк: https://www.flamencotickets.com/purchase/tickets?date=2018-03-16 … p;session_id=6001


Мерси  bouquet
За себе си съм почти сигурна, че ще ми хареса. Винаги съм се впечатлявала, когато съм гледала по филм или на телевизията, много ми харесва и Фадо музиката, ноооо за детето и ММ не съм сигурна  Mr. Green

# 625
  • Sofia
  • Мнения: 4 123
Завърнахме се от Барселона. Бяхме там 4 дни с мъжа ми, детето и наши приятели.
Не знам защо, имахме прекалено големи очаквания за града ли, но нашето ''УАУ'' просто не се появи.
Забележителност след забележителност, ден след ден, и след всяко нещо въпросът - '' И това ли беше?!'' Tired
Струва ми се, че ако не обикаляхме по прехвалените забележителности, с не малки суми за входове, с точен час на влизане, а просто се потапяхме в града неангажиращо и задължаващо да видим ''това и онова'', може би щеше впечатленията ни да са други.


На много места съм се чувствала по този начин повярвай има места където не бих дала отново не 50 а дори и 5$ втори път. Служебно пътувам доста от известно време и доста места виждам, който са определяни за "прекрасни" , но по-скоро ме карат да чувствам дома си доста приятно място за живеене. Не е и тук прекрасно, но е доста по-добре от прехвалени държави. Може би рекламата помага доста за имиджа на определени места и държави.

# 626
  • Мнения: 51
Здравейте,първо се извинявам,ако има подобен въпрос,но нямам възможност да прочета всички теми назад.За април месец мисля да подаря на приятелят ми билет за мач на Барселона,въпросът ми е на какво разтояние е стадиона от летището,за колко време се стига пеша например и за спане някое място,което също да е близо.За първи път ще патуваме в чужбина и малко се притеснявам,за това ще съм много благодарна,ако някой ми отговори. Simple Smile

# 627
  • София
  • Мнения: 1 954
Искате да стигнете пеша от летището до стадиона?!

# 628
  • Мнения: 3 410
Искате да стигнете пеша от летището до стадиона?!

Е, девойката не е ходила в Барселона, не знае че летището е далеч. Предполагам иска да разбере как от летището да стигне до града.Аз не мога да помогна, че бяхме с трансфер.

# 629
  • Мнения: 51
Да ,не съм ходила и затова питам на какво разтояние е ,ако е далече с какво е най-удобно да се предвижиме.

Общи условия

Активация на акаунт