Барселона - тема 8

  • 125 304
  • 886
  •   1
Отговори
# 735
  • Перник
  • Мнения: 117
Здравейте!
Снощи се върнах от моето кратко пътуване до Барселона. Страхотно е там! Много ми харесаха магическия фонтан Монтжуик, църквата Temple Expiatori del Sagrat Cor на хълма Тибидабо, Recinte Modernista de Sant Pau, Camp Nou stadium, парк Цитаделата и т.н. Чудесен, приветлив и слънчев град е Барселона. За съжаление, не успях да видя всичко, но 3 дни определено бяха малко време за такъв град. Препоръчвам Hostal Sans, в близост до жп гара Sants и площад Espanya - добра цена, чисти стаи, много симпатичен площад пред хостела - Placa de Sants. Разхождах ме се много с моята половинка,  предимно се движехме пеша, из булеварди, малки улички, много ни хареса. Прочетох по-горе че питате за фонтаните, те не работят всеки ден - имат сайт и там пише кога има шоу - сега пролетта е в дните четвъртък, петък и събота, мисля че за известен период през зимата, даже и не работеха./проверявах в сайта им/. Хапнахме и местна кухня. Много има какво да се разказва и какво да се види още в Барселона. Ще се ходи отново някой ден! Simple Smile

# 736
  • Мнения: 80
Здравейте,
Копирам си въпроса от една тема ,която пуснах с намерението че тук е правилното място на темата и се извинявам за това че пиша преди да съм прочел всички 8 теми изцяло с по 50 страници,започнал съм и ми трябва време,през което може би ще ми дадете точните отговори на това ,което търся ,а именно :
На 06 юни ще пътувам със съпругата до Барселона.Самолетът
ни пристига на Ел прат в 21часа. Не ми се ще да плащам нощувка около 50/60 евро за тази нощ,
молбата ми е ако може да ми кажете къде би било удобно според вас след като
се поразходим из нощна Барселона, да дремнем за 2/3 часа докато дойде сутринта и вече цял ден
да шетаме из града по забележителности.Вече за 07 юни съм си направил резервация
в едно хостелче и няма проблем ,но питането ми е за тази вечер в която пристигам
да речем дали може някъде на плажа да се дремне,по принцип сме къмпингари,така
че няма да ни бъде проблем условията,ше бъдем само с по една раничка,няма да
имаме багажи и тн.Отварям тази нова тема за Барса, защото ми се ще след като
ми изясните надявам се този казус да поразпитам пътувалите дотам и видяли
хубавите местенца в града да ме консултират как е най-удобно човек да се
движи из града,кои места са най-хубави за посещение,кое да избягвам и
изобщо да ми помогнете с това пътуване ,защото ми е първото излизане
в западна европа и малко ме е страх дали ще се оправя.   Благодаря ви предварително
и очаквам вашите напътствия и препоръки Simple Smile

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 4 077
Не е много безопасно според мен да се разхождате вечер в Барселона - не е най-безопасния град. При нискотарифните полети това е недостатъка - пристигат късно вечер и се плаща т.нар празна нощувка, но въпреки това я препоръчвам.

# 738
  • Мнения: 19 031
не е от вида авиокомпания, моите полети с нискотарифните почти винаги са рано сутрин, лично предпочитам да пристигна вечер, отколкото да стана в 4 за летището и цял ден да съм в полунасипно състояние
Барселона не мисля, че е опасна през нощта, а и обикновено е доста оживено особено лятото
последният път станах много рано за полет и през няколко метра имаше весели компании, това беше близо до Рамбла

# 739
  • Варна
  • Мнения: 750
Jepeto -Не е необходимо да четете всички теми, достатъчно е първата страница, в която толкова усърдно е синтезирана нужната информация, а след това последните страници. Аз също видях, че Барселона нощем се преобразява, като че ли е друг град, с други хора, нямам представа опасно ли е или не през Юни. Относно пристигането в 21ч, според мен няма никакво отношение към нощувката, аз не бих си причинила два часа сън и обикаляне до обяд, но всеки си има собствено мнение. Успех!

# 740
  • Плевен
  • Мнения: 858
Здравейте!
Бяхме в Барселона за 2 дни и искам да споделя информация, дано да е полезна за другите.
Полетът ни с уиз закъсня около 1 час и вместо в 9,20 пристигнахме към 22ч и нещо. С много бързане успяхме до 23ч да стигнем до квартирата. Jepeto, и аз не бих си причинила неспане цяла нощ и после обикаляне цял ден, но вие си решавате. Нощувката ни беше ок 20Е на човек, но си е друго човек да се наспи за да има сили да обикаля.
Важна информация: На жп.гара Франция няма съхранение на багаж. Локър има в зоологическата градина, която е на 5 крачки.
Добре, че купих билетите от тук с 20% отстъпка и оставихме там багажите, че от гарата като казаха, че вече нямат съхранение и аз си представих как обикаляме цял ден с куфарите.
Иначе видяхме Саграда фамилия, къщите Мила и Батло, площад Каталуния, само Ла бокерия не работеше, неделя следобед почива може би, видяхме също Cosmo Caixa, много ни хареса, Ботаническата градина, Олимпийския стадион, площад Испания, Парка Цитадела, Зоологическата и крайбрежната. Като за 2 дни мисля, че беше изпълнен план максимум.
На всички, посещаващи този невероятен град желая прекрасни пътувания!

# 741
  • София
  • Мнения: 1 357
Да попитам знаещите. Ще ми се да отида през септември на почивка в някой от курортите в близост до Барселона и да съчетая почивката и плажуването с обиколки из Барселона. Разбрах, че има крайбрежен влак на всеки 30 минути. Смятате ли, че е добра идея? Някакви практически съвети бихте ли ми дали?

# 742
  • Мнения: 874
Някой да планира в края на месеца посещение на Порт Авентура, Салоу? И ако има някой сега там - да каже дали има много хора в парка и кога е най-удачно да се посети - в дните от понеделник до петък или в събота и неделя (понеже ще сме няколко дни там)? Благодаря =)

# 743
  • Варна
  • Мнения: 750
Да попитам знаещите. Ще ми се да отида през септември на почивка в някой от курортите в близост до Барселона и да съчетая почивката и плажуването с обиколки из Барселона. Разбрах, че има крайбрежен влак на всеки 30 минути. Смятате ли, че е добра идея? Някакви практически съвети бихте ли ми дали?
Аз не съм от много знаещите, но в началото тръгнахме с такава идея като вас. Впоследствие като попроучихме, решихме да отседнем в Барселона, където са най-интересните неща за посещение, а да отидем в някои от дните до Хирона или други крайбрежни градчета. Но назад в темите има информация, мисля, че повече има в темата на море в Испания. Успех!

# 744
  • Варна
  • Мнения: 750
Някой да планира в края на месеца посещение на Порт Авентура, Салоу? И ако има някой сега там - да каже дали има много хора в парка и кога е най-удачно да се посети - в дните от понеделник до петък или в събота и неделя (понеже ще сме няколко дни там)? Благодаря =)
Здравейте, много противоречива информация научих в темите за Порт Авентура. Засега не мога да реша дали да посетим. Ние сме с батко на 14г и госпожица на 7г. Моля ви, напишете после какви са ви впечатленията. Благодаря!

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 4 077
ние бяхме в Порт Авентура през август, нищо особено, беше страшна жега и голямо чакане по опашки по тези баири, за толкова много пари не си заслужаваше, едвам изкарахме няколко часа, но ние бяхме с тийнейджъри 15-16г., които са вече големи за такива влакчета и т.н.

# 746
  • Мнения: 874
но ние бяхме с тийнейджъри 15-16г., които са вече големи за такива влакчета и т.н.

Според мен пък тези паркове са точно за младежи, а не за деца на по 9-10 години, които ги е страх да се пуснат на тези скоростни влакчета.

Та, все още ми стои дилемата дали да отидем събота и неделя или някой от дните през седмицата... 😀

# 747
  • Варна
  • Мнения: 129
Здравейте, искам да попитам за Парк Гюел ако се влезе от горния вход, който е безплатен (от към големия паркинг на автобусите) може ли да се продължи надолу и да се излезе  от долния главен вход или някъде ще те спрат да се върнеш и  да си платиш вход? Времето ни е много ограничено, ще сме само за няколко часа от круиз и май няма да има никакво време за разглеждане. Flushed  Благодаря,

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 4 077
от личен опит - моят син  на 10г. го заведох в Дисни в Париж, умря от кеф, три дни не излязохме от парковете, нямаше  влакче, което да пропусне, на 11.5г.- ходихме във Ферари уърлд в Абу Даби,  също нищо не пропусна, а там беше най-бързото влакче в света, направо ти отнася физиономията, аз умрях от ужас само докато гледах, е, миналата година в  този смотан Порт авентура - никакъв интерес, хем имаше компания от други 15год. младежи, пробваха 3 неща и дотук, мрънкаха да си ходим, само дето си давахме парите
 аз бих препоръчала в такива паркове да се водят деца на възраст 10-12г., тогава им е най-интересно, иначе има и по-бебешки атракции за по-малки деца, ама за тези цени не знам заслужават ли си разни мижави въртележки

# 749
  • До морето
  • Мнения: 7 127
Да попитам знаещите. Ще ми се да отида през септември на почивка в някой от курортите в близост до Барселона и да съчетая почивката и плажуването с обиколки из Барселона. Разбрах, че има крайбрежен влак на всеки 30 минути. Смятате ли, че е добра идея? Някакви практически съвети бихте ли ми дали?

Ние бяхме през Септември в Пинеда Дел Мар, Коста Брава. Точно 30 минути е с влак до Барселона. Купувате си Т10 за 5 зони и си пътувате спокойно. Хем море и почивка, хем може да отделите някой ден и за Барселона.

Общи условия

Активация на акаунт