Как боли?

  • 3 400
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 006
При всяка жена болките са различни, както и по различен начин протича самото раждане. Да се опишат болките не е възможно според мен. Затова старите баби казват- само раждала жена знае как боли  Grinning

обаче все пак от мен - Като силни болки при цикъл и все едно ти се ходи до тоалетната..................
   bouquetЛеко и бързо раждане!  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 006
Като при цикъл и все едно ти се ходи до тоалетната.
 Леко раждане!
При мен беше по същия начин.
И при мен. Peace

# 17
  • Мнения: 3 760
При мен не бяха нито особено силни (то аз издържам на болка, де), нито пък равномерни (или умело се прикриваха  Laughing), но след около 5 часа реших, че се е почнало...

# 18
  • Мнения: 5 299
Болката е като при цикъл, и при всеки е различно все пак. Няма начин да не ги разпознаеШ Peace
Леко раждане ти желая. Grinning

# 19
  • Мнения: 2 494
Аз също много се притеснявах, че не знам какви са точно болките. Като почнах да раждам разбрах, че е нямало начин да не разбера!!!!!!!!  Crazy
Много са силни като менструални болки, но много по-силни. Мен в началото ме болеше само кръста. Корема ниско долу почна да ме боли последните няколко часа.
Като станат регулярни и силни, тръгвай към болницата! Леко и безпроблемно раждане!

# 20
  • Мнения: 712
Учудващо, колко бързо се забравят тези неща!!!
Мен бе болеше кръста и болката спираше дъха ми и се разпростираше като обръч напред към корема. Избиваше ме и студена пот.
Успех и слушай напътствията на лекарите и акушерките. Може да ти се сторят малко груби и безчувствени, но си знаят работата.   Ще се справиш! newsm10 newsm10 newsm10

# 21
  • Мнения: 596
Няма как да ги сбъркаш контракциите с друг вид болка. Като дойдат сама ще разбереш, че моментът е настъпил  Simple Smile Болката е като стягане на целия корем , като при цикъл, не е постоянна, а регулярна, има период на отпускане и период на свиване на матката , когато се свива, т.е контрахира тогава именно боли. Леко раждане ти желая.

# 22
  • Мнения: 1 883
Учудващо, колко бързо се забравят тези неща!!!
Мен бе болеше кръста и болката спираше дъха ми и се разпростираше като обръч напред към корема. Избиваше ме и студена пот.
Успех и слушай напътствията на лекарите и акушерките. Може да ти се сторят малко груби и безчувствени, но си знаят работата.   Ще се справиш! newsm10 newsm10 newsm10

Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
и все едно ти се ходи до тоалетната.
Ааааа, щом усещането е, че ти се ходи до тоалетна , вече са си напъни .Тях по-добре в болницата да ги получиш  Laughing Hug

# 24
  • Мнения: 46 520
До 4-5 см. разкритие нищо не усещах, след това по време на контракция усещах силно пробождане + парене в долната част на гръбначния стълб. Отпред въобще не ме болеше, само усещах безболезнено втвърдяване.
Леко раждане  Peace

# 25
  • Мнения: 110
А мене 2-3 дена преди това започна да ме боли и опашката.Беше много странно и силно. Абе всички ми казваха ,че боли колкото и както при болезнен мензис ,ама е доста по -силно. Както една приятелка ми каза преди да родя" каквото и да става -продължава кратко и ти се случва само 1-2 пъти в живота " та спокино .Ще мине и ще го забравиш.Пожелавам ти да е по-бързо и по-безболезнено.А и всичко да мине  добре.

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бяха ми дали една книжка "Радостта от раждането". Там имаше много полезни съвети за по-леко раждане.
Ето какво помня:
Когато от болката не можеш да спиш или да говориш - родилни контракции са.
Когато  контракциите започнат е добре да си права и да ходиш. Това подпомага разкритието и намалява интезитета и продължителността на родилните мъки. Да викаш само боли и изнервя. ( движението по време на бремеността също помага за раждането - много ходене)
В самата контракция трябва да се отпуснеш и да дишаш. Равномерно и умерено дълбоко. Мисли само за дишането. И бъди права, ако не е невъзможно.
В болница се ходи при контракции на 5 минути. При първо раждане можеш да разчиташ на това ако всичко е ОК. При следващо - може всичко да е под половин час.
И бъди спокойна през цялото време. Това помага и на теб и на бебо и на докторите.
Ако има проблеми, разбира се, плана се променя и слушаш доктора.
Позивите за тоалета са си напъни, но не родилни, прочистването е етап от раждането.
И внимавай ако успееш да си спокойна лекаря да не реши, че е фалшива тревога Simple Smile. моя първо по телефона, после и като ме видя реши,че е така, а родих след 2 часа.
Леко раждане!
Колкото и да е страшно и болезнено в мислите ти, мисли че ще гушнеш детко след това!

# 27
  • Мнения: 354
В началото болките ме бяха като при М.Даже си мислех "Това ли било раждането ? Та то не боли!" После Контракциите станаха регулярни. Болката е силна в областта на корема и кръста. Няма начин да сбъркаш.

# 28
  • Мнения: 1 108
Като много силна менстурална болка.

Да

# 29
  • Мнения: 6 315
То всяко раждане си е различно. При мен започна с изтичане на водите и нямах контракции в началото. После започна да ме боли като при цикъл (стягаше ме и кръста, но мен при цикъл и там си ме боли), но не много. Четох книга през това време и в един момент все пак реших да засека контракциите, защото болките станаха регулярни. Та се оказа, че съм със седем см разкритие Simple Smile.

Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт