Колко пари месечно давате за храна?

  • 168 882
  • 2 293
  •   1
Отговори
# 285
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За щастие на Змия, не ѝ се налага да смята калории Simple Smile
Очевидно.  Laughing

# 286
  • София
  • Мнения: 11 989
За щастие на Змия, не ѝ се налага да смята калории Simple Smile

Точно по тази причина се храним с ММ така, на младежа също му харесва, но яде и други неща.
Савина, тази закуска я ям около 10 часа, после ме държи сита до вечеря, а вечеряме късно - не по-рано от 20 часа.
Вечерята обикновено е месо и салата - ако взимам свински ребра, трябва да взема поне 2 кг, за да стигнат. Ако са обезкостени, трябва поне кило. Друг вариант е врат без кост.
Агнешкото и телешкото са с не особено приятни цени, затова наблягаме на свинско. Пилешко почти не консумираме.
Една зелена салата е 1 лев, връзка репички + пресен лук още левче, едно кисело мляко в салатата, 2-3-4 варени яйца, една краставица = пак става около 5 лева.

Вчера на Женския пазар купих 2 кг тиквички за 2 лева. Днес е има нещо по-бюджетно на масата. Grinning

# 287
  • MI
  • Мнения: 11 803
Нищо особено - телешко, сьомга, торта с бадеми, сметана за готвене.
Между другото, маслото скочи доста напоследък. За кашкавала няма да говоря.
Няма да скочи толкова с тези продукти, но трябва планиране.  Peace Бадемите не ги плащам, но останалото си го купувам най-редовно и определено съм под тази сума месечно. И да исаш няма как да ги ядеш всеки ден все пак, после ще има ден на леща, ден на зеленчук и пак се балансират нещата... Не знам, поне на мен направо мис тава зле физически ако трябва постоянно да ям месо, мазни храни, торти. Слава Богу и ММ е така. Но май е до организъм. Явно не ставам за високопротеинните диети.  Simple Smile

# 288
  • София
  • Мнения: 38 515
Не знам, може би там е по-евтино. Аз само като видя нещо около 15-20 лева килото и ме заболява сърцето.

# 289
  • Мнения: 6 301
Работата на родителя не е да се научи да се съобразява с безбройните капризи на детето си, а да го научи то да се съобразява със семейството, в което се е родило. Хайде, ти ще му угаждаш, то ще измисля нови и нови неща, които не яде, за да те върти на малкия си пръст, но като тръгне на стол в училище, няма кой да се съобразява с него и трябва да е научено да яде повечето неща, за да не пукне от глад.
Разбира се, че ако се пули да повръща само от миризмата на риба, няма да му се сервира риба в рибните дни, но ще може да яде от гарнитурата и ще си отреже шунка примерно. Ама няма да изхвърля рибата от менюто, понеже мамин златен не понася миризмата.


 smile3501 ,  Янечек за този пост и за всички предхождащи го! Трябва да има ред в кочината! Аз съм маалко далеч от него, но напълно споделям начина ти на мислене и се се старая:)

Леле какви жестоки сте били. Радвам се, че Янечек не ми е майка Joy

За цените, вижте примера на Змия как за една най-обикновена закуска не стигат 15лв. А тя не е включила и кафето и чая например.

# 290
  • Мнения: 4 401
...Освен да поцъкаме с език, колко по-различно живеят хората от нас самите, друг смисъл не виждам.
И това си има полезна страна. Например девойки израсли в семейства където е нормално да се нахраниш с порция от една пълнена чушка да се информират за съществуването на младежи ,които хапват 12 за предястие и после търсят вечеря. Най важното ,че външния вид лъже!  Laughing Преди време много се смях в СО имаше нещо подобно .
За протокола нашето семейство  сме от ламите ,на които обаче не им личи. Хранителните ни навици са близки до както по напред казаха Дюкян( огромни количества месо и морски дарове на пара ,печено или грил +свежи зеленчуци)  newsm78 което е новост за мен защото в живота си не ни се е налагало да пазим диети. Само спорт но за  удоволствие.

В този ред на мисли традициите да се опознаваме на маса ,имат своята логика трябва да им се признае.
Един обяд или вечеря биха могли да спестят сериозен шок ако разликите  в навиците са драстични.


# 291
  • София
  • Мнения: 38 515
А аз даже не закусвам. Между другото и кафето скочи тихо и кротко. Преди си купувах за 2.50 лв 250 гр. Сега "евтиното" е към 5 лв 250 гр.

# 292
  • Мнения: 4 087
ние сме на капсули 50ст капсулата, намирам ги и за по 45ст. Rolling Eyes Rolling Eyes
  В офиса кафе да искаш/постоянно някой виси на машината  Mr. Green/......., много удобно се научих да си пия сутрешното кафе в офиса. Научиха се и ядки и плодове да ни купуват, явно се усетиха шефовете, че така пропускаме обяда и ставаме по работоспособни и не се усещаме , че сме гладни, та да се мотаем в обедна.  Crazy

# 293
  • MI
  • Мнения: 11 803
Не знам, може би там е по-евтино. Аз само като видя нещо около 15-20 лева килото и ме заболява сърцето.
Не, горе-долу същите са цените - 10 евро за сьомга е нормална че и добра цена, телешкото и то е както казваш. Но помисли колко сьомга можеш да изядеш - едно хубаво парче на човек стига за веднъж, ако има и гарнитура. Телешкото рядко го правя на пържоли, обичайно всякакви варианти със сос, така че пак около 300 грама за двама ти стигат. Дори печено да е, пак не можеш кой знае колко да изядеш, а пак ще има и гарнитура. Така че ще са ти максимум 10 лв за двама сьомгата/телешкото, домати и салати колко могат да сложат отгоре? Виж следващия ден с бобовите рязко ще спадне сметката. Каквото и да готвя, накрая за една седмица горе-долу една и съща сума излиза, но гледам наистина да имам задължително постен ден и ден с бобови. Като сложиш и задължителната паста (ако не искам да изяде мен ММ), съвсем излизат сметките.  Laughing Кафето го купуваме в промишлени количества като има промоции (само Кимбо).

# 294
  • Мнения: 14 654
Ще прощавате, ама 4 яйца, 100 грама кашкавал и 100 грама бекон на човек не са най-обикновена закуска, ами доста обилна , с която изкарваш до вечеря, както и самата змия написа. Лично аз не мога да ям всеки ден това. Ако днес закуся така, утре за закуска ще искам овес с кисело мляко или направо само кафе, обичам разнообразните менюта, не мога всеки ден яйца и пържола.

# 295
  • Мнения: 6 301
На мен на зъб няма да ми се закачи.

# 296
  • София
  • Мнения: 38 515
800-900 гр свинско или пилешко месо са ни за вечеря и остава малко за обяд за мен или малкия. Значи същия грамаж и за телешко и риба. Така че ми е много висока цената.
Освен това купувам още неща - мляко, напитки, зеленцучи за към 15 лв и то става ...
Пастата обикновено е с кайма или сирене и пак излиза колкото всеки ден. Боб ядем рядко.
Абе всеки си знае.

# 297
  • Мнения: 4 401
Ще прощавате, ама 4 яйца, 100 грама кашкавал и 100 грама бекон на човек не са най-обикновена закуска, ами доста обилна , с която изкарваш до вечеря, както и самата змия написа. Лично аз не мога да ям всеки ден това. Ако днес закуся така, утре за закуска ще искам овес с кисело мляко или направо само кафе, обичам разнообразните менюта, не мога всеки ден яйца и пържола.
Ще го кажа така :Ако дъщеря ми доведе кандидат зет ,който ще е закусил с малка  купичка овесени ядки веднага ще ми стане ясно ,че няма да е ...този  Laughing

# 298
  • Мнения: 4 087
Това беше много свежо  Joy Joy Joy не съм предубедена, но споделям подобни мисли.

# 299
  • Мнения: 30 802
Може ли да запитам защо е това? На мен пък са ми странни хората, които ядат без мярка и като че ли се смята за много здравословно един мъж "хубавичко да си подложи". А това, че на 30 вече ще е чичак с високо кръвно, може би е друг въпрос...

Общи условия

Активация на акаунт