Аборт в днешно време

  • 44 650
  • 672
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
_Smile_, защо да си задръстена?
Толкова им е акълът на онези, затова са се вкарали в сапунка. Какъв родител трябва да си, 7 месеца да не забележиш, че малолетната ти дъщеря е бременна...

# 76
  • София
  • Мнения: 23 123
По-добре презерватив - той пази И от болести.
Всеки решава сам за себе си кой вариант да приеме. Говоря по дифолт за хора, които не сменят партньорите си.

# 77
  • София
  • Мнения: 23 123
Да си качиш ап и да следиш фертилните дни не е нещо супер невероятно и параноично, нали?
Интересно ми е за фертилните дни. Как точно се определят? Този ап ще ми каже ли, че най-фертилните ми дни са непосредствено след цикъла? Щото аз така забременях. Планирано, да уточня.

# 78
  • Мнения: 2 742
szervusz, на родителите с бременна дъщеря на 13 последната грешка им е, че не са забелязали 7 месеца. Явно липсва всякаква комуникация, за да се стигне до бременност. А съм задръстена, защото на 13 последното, което съм си помисляла да правя, е секс. То в днешно време не зная това за хвалба или за срам е... Rolling Eyes newsm78

# 79
  • Мнения: 2 650
Хей, хей, чакайте малко. Момичето едва днес е направило "процедурата" и  си е в някаква еуфория /нормална/, че  всичко е приключило. Едва ли  ще си заизводи моментално нещо.  След моя аборт /на 17, както вече споделих/, се чувствах по същия начин. И какво като гаджето /на 19/ беше с мен и майка ми - само  ме напрягаше допълнително. Да не говорим, че  на майка ми  се наложило и да го успокоява, щото той притеснен и страдащ и със сълзи на очи обяснявал как  той бил виновен и  дано да не умра и колко ме обичал и ред сълзи и сополи - ужас.  Rolling Eyes  И аз много го обичах и при нас връзката ни беше повече от година /твърде дълга за тази възраст/, обаче  след  това  вече  някак...се промених. Станах като че ли по-зряла, а той си беше същия...и това започна много да ме дразни. Около месец след това се разделихме, просто сякаш  с аборта "процедурно" ми бяха  изчегъртали и любовта към него. Оставете момичето да си намести емоциите, сега каквото и да се говори, тя ще   тропа с краче, защото ще го приема за нападение.

П.П леле, сто отговора докато  успея да публикувам Laughing

# 80
  • София
  • Мнения: 23 123
Тази тема не е за момичето. Ама някои тук не могат да намерят сили да спрат...

# 81
  • Мнения: 30 802
Да, ако го настроиш правилно. При мен точно това казва при скъсен цикъл. Ние сме големи и си познаваме телата, но за един тийн да си следи цикъла по този начин и да внимава в опасните 6-7 дни си е крачка напред.

# 82
  • Мнения: 14 654
На тоя ап му задаваш няколко параметъра и изчислява според това, което му зададеш. При мен предсказанията му напълно съвпадат с реалността, много добро приложение. Освен това е сладко и за тийнове, защото е с котенце и розовко.

# 83
  • Мнения: 30 802
Да, баш това с котката имам, то е с най-висок рейтинг, лесно се вижда.

# 84
  • Мнения: 3 794
Аз все още съм благодарна,на абсолютно всички.За всеки един коментар,съвет-майчински и не толкова.
Не се репча и не искам да създавам лошо впечатление за децата на моята възраст,не се оправдавам,просто не искам да се обвинявам за това,че съм направила аборт.Да може някой от вас да го броят за грях или нещо подобно,но нямах друг избор като например да родя и да се обременя от сега с гледане на дете и да зачеркна нещата,които искам да правя.
Уважавам се и няма да допусна повече,такава грешка.Като от тук нататък правя секс само с презерватив и не се поддавам на приятеля ми и неговите искания...
Мисля аборта,не си мислете,че вкъщи летя от щастие.И това,което преживях си го слагам като обица на ухото  Flutter

Не се обвинявай. На твое място и аз бих постъпила по същия начин (поне така мисля).
Просто обичай себе си, повече от гаджето си (това или някое следващо).
Пази себе си. Още си твърде млада, за да различаваш истинските хора, а и грешки правим всички  Hug
Аз например смятах, че всичко знам, ама бащата на детето ми, който ми беше и законен съпруг, се влюби в негова колежка, когато дъщеря ни беше на 2г. Забрави, че се е клел във вярност.
Е, човек никога не знае всичко и не може да се предпази от всичко.
В твоя случай е по-лесно - вече знаеш - безопасен секс  Peace

П.С. На мен app-а също ми смята вярно, но аз овулацията си я усещам съвсем ясно и без app. Възможно е обаче да има отместване и не знам дали е много удачен начин за пазене.

# 85
  • Мнения: 30 802
Е няма да се пазиш само с ап с котка, нали вече писах: гледаш кои са опасните дни и НЕ правиш секс. В безопасните правиш секс с презерватив. Е това вече си е пазене. Иначе само на изчисления и аз не разчитам, защото от много сметки успях да родя 2 деца, които въобще по календар не би трябвало да се случат- има някой път късна овулация или удължаване на цикъла от сезона.

# 86
  • Мнения: 18 624
Ще отговоря преди да съм прочела и се връщам. Не, абортът не е модерен, просто е станал синоним на контрацептив (върви ръка за ръка с другия - "пай сеее"). В някоя тема бях пуснала статистиката на извършените аборти през миналата година и броят им е огромен процент от броя на живородените деца. А като знаем, че циганките едва ли са включени баш в тази статистика, защото те си раждат, става още по-тъжно.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
szervusz, на родителите с бременна дъщеря на 13 последната грешка им е, че не са забелязали 7 месеца. Явно липсва всякаква комуникация, за да се стигне до бременност. А съм задръстена, защото на 13 последното, което съм си помисляла да правя, е секс. То в днешно време не зная това за хвалба или за срам е... Rolling Eyes newsm78
Абсолютно си права. В такъв случай и аз съм била задръстена и си ми беше супер.

# 88
  • Мнения: 30 802
А, за България и Русия абортът си е контрацептив. И за Албания, ама там само първия път, второто вече го раждат и след това още 6.

Имам усещането, че в БГ жените са си приели "съдбата", така си учат дъщерите и го приемаме за супер нормално, претръпнали сме.

# 89
  • София
  • Мнения: 4 361
Леле, значи можело да е реално...
Преди една година и половина, точно на рождения ми ден чакам пред входа с малката (на 6г) и някаква жена (разносвачка на реклами) идва и пита:
Тя: Имате ли ключ?
Аз: Да.
Тя: Благодаря.
Приближава се повече, поглежда дъщеря ми и поглежда мен:
Тя: Да не сте майка и дъщеря?
Аз: Да.
Тя: Няма да ѝ казвате да Ви вика "мамо"...
Аз /супер ошашавено/: Защо?
Тя: На колко години сте я родили?
Аз: На 30.
Тя /учудено/: Е, на колко сте сега?
Аз: Ми... днес ставам на 37.
Тя: Олееее... аз Ви помислих за тийнейджърка.


Та, ако съм изглеждала в очите ѝ на 18-19, изваждайки 6 точно на 13години ще да съм я родила.
Оххх! Аз досега все се присмивах, ама след като в реалността има такива случаи май нее много неадекватна реакцията ѝ.
Ужас.

Общи условия

Активация на акаунт