Октомврийчета красиви - правят мамите си диви! - Тема 12

  • 46 069
  • 720
  •   1
Отговори
# 645
# 646
  • Мнения: 14 851
  Mr. Green

Последна редакция: ср, 10 май 2017, 10:36 от Anyyyone

# 647
  • Мнения: 357
Ох и ние със забелването сме до никъде. Започнахме след 40тия ден т.е. моят мъж де, и аз не смея,  но от около два месеца запецна работата и не помръдва. Педиатърката ни каза, че имало време до три годишна възраст.

При нас захранването върви добре. До сега не се е намръщи на нищо освен на тиквичката с картоф и оризово брашно. Казаха ми, че най вероятно е от това че е много гъсто и трябва да го разреждам с АМ, така че ще го пробвам пак. Проблем ли е че не съм въвела ориз, а в пюретата има оризово брашно? До сега съм въвела тиква, морков, карфиол, картоф, пъщърнак, днес пробвахме и броколите. На всички отваря устата дори и реве ако се забавя с лъжицата само на тиквичката с картоф затвори тая ми ти уста и с ръмжене почервеня целия. Вече успях за две седмици да за местя едно хранене със 190 гр. пюре и след около седмица мисля да започвам плодовете след обяд. Вие след колко време започнахте да давате плодове след захранването със зеленчуци?

Моя бебешко също само се върти от гръб по корем от два три дни го забелязвам, че успява да се завърти и от корем по гръб, но със седене то сме до никъде. Адски нестабилен е не може да се закрепи. Поставям го между две възглавници, но след известно време сам се изсухля на долу. Аз не го насилвам предполагам, че когато е готов сам ще започне да се мъчи да сяда както стана и с въртенето. Все още и не пълзи повдига дупе върти се на ляво на дясно и се придвижва до където му е целта да сграбчи нещо.

Последна редакция: ср, 10 май 2017, 00:44 от steisi77

# 648
  • Мнения: 1 054
Еее, значи да дишам спокойно за пишонката Simple Smile
Наш човек светкавично се обръща от гръб по корем, обратното не го може. Не седи сам стабилно, но пък проявява интерес да го държим седнал в скутовете си. Ортопедът ми каза да не го заграждам с възглавници, сам щял да започне да си сяда. Има някакви смешни опити за пълзене, но си е далеч де...
Два долни зъба се виждат, белеят, но все още не са пробили.
След като заместих храненето със зеленчуци, започнах да предлагам и десерт плодово пюре. Днес изяде 190гр каша + 100гр плодово пюре. Докато ми се ревеше, че не яде, сега ме изумява. Пу, пу, все да е така.
Този месец сме за кръв и ехография, че сме по-малки от повечето бебчета в темата.
За обяд съм приготвила спанак с ориз, ще видим как ли ще се плюнчи. Явно си му идва лепкаво и не му е любим ориза.  Ще сваря и яйце, за да му добавя и жълтъче. Вече втора седмица давам по половинка през два дни, откога започнахте да давате цял и през колко дни?  bouquet bouquet bouquet

# 649
  • Мнения: 1 242
Дафи,кой ти каза по половинка през два дни бе моме?

# 650
  • Мнения: 1 054
Бъррр, ми две седмици давах по 1/4, сега две седмици по 1/2 и сега не ми е ясно откога цял... Поли, какво съм се омазала?  newsm78
Четене, четене и  #2gunfire. Откачааааааам  #Crazy

# 651
  • Мнения: 2 817
За забелването, на 8 месеца ще го водя на уролог, оказа се, че сме до никъде, било специфична кожата му, ама така като исках обрязване, съпружето не даде Grinning

# 652
  • Мнения: 1 242
Бъррр, ми две седмици давах по 1/4, сега две седмици по 1/2 и сега не ми е ясно откога цял... Поли, какво съм се омазала?  newsm78
Четене, четене и  #2gunfire. Откачааааааам  #Crazy

Не бе,помислих,че направо си дала 1/2,щях та плюя hahaha Сори bouquet

# 653
  • Мнения: 1 426
Помбер, и аз исках обрязване и ММ искаше, записахме час и в последния ден лекарите ни звъннаха да отложим и аз реших, че няма да го правим щом планът пропадна. Сега сме до никъде. Аз нищо не пипам, на ММ дадох няколко пъти, но на мен ми се струва, че много го напъва и му забраних и на него да пипа и сега обмислям варианта да го направим с лекарска помощ. А най-много се надявам малкият да се забели сам като почне да си опъва пищова.  hahaha

А по този повод на къде слагате пищова в памперса - нагоре или надолу? Аз понякога го вдигам, но повечето пъти е надолу.

За днес съм нагласила толкова вкусно пюре (поне за мен) и ако пак не яде отивам да си тегля ножа.? hahaha

# 654
  • Мнения: 1 426
Бъррр, ми две седмици давах по 1/4, сега две седмици по 1/2 и сега не ми е ясно откога цял... Поли, какво съм се омазала?  newsm78
Четене, четене и  #2gunfire. Откачааааааам  #Crazy

Не бе,помислих,че направо си дала 1/2,щях та плюя hahaha Сори bouquet

И ти пък - се да плюеш значи! Прибери ги тези плюнки,  бе жено!  Hug hahaha

# 655
  • Мнения: 495
Някой има ли кандидатствал за ясла тази година?

# 656
# 657
  • Мнения: 596
Добро утро,Лид, нашия пищов в памперса е нагоре,ама дали остава така е Божа работа FlutterАма гледай като махна памперса или е гол,от сега не я оставя тая пишка Joy ,а за после не ми се мисли Joy

# 658
  • Мнения: 1 118
За пишката да си кажа и аз, че сме доникъде, но аз не давам зор като цяло, по принцип най-много ми се иска да се случи по естествен начин, без дърпане, опъване и т.н. от моя страна. Ако това не стане, ще се ходи на уролог.
Жълтък и аз давам по половин през ден, като в началото започнах с четвъртинка.
За ясла ние ще кандидатстваме и чакаме класиранията в петък, не че имаме големи надежди, ама да сме в играта.

# 659
  • Мнения: 1 117
Някой има ли кандидатствал за ясла тази година?
септември ще е на година без месец и доколкото разбрах трябва да се кандидатства след 10 месец навършени на бебето,а и толкова малка не искам да я пускам исках на 1 и 5 м.,но можело само септември да почне !?

Общи условия

Активация на акаунт