Oтново за АБКМ - 4 тема

  • 52 008
  • 422
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 170
Здравейте и от мен! Току-що се прибирам от спешното с реакция от бебка - уетикария към АМ (хип). Прави тази реакция за втори път, като първия път беше изтекъл срока на годност на АМ (тъй като сме изцяло на кърма не знаех, че срока на годност е две седмици след отваряне, а бях отворила кутията преди време). Та днес опитах отново с АМ (тъй като са ми много меки гърдите и по Цяла нощ си цоца) и отново пламна цялата. До сега не съм се съобразявала какво ям, нямали сме никакви симптоми, забранила я съм я с повечето зеленчуци, заешко, пуешко , телешко , част Пт плодовоте, оризова и бананова каша (не че яде, много е злояда по 4-5  Лъжицки макс), слагам по малко масълце в пюретата , а част от готовите са били със сметана Или мляко и е нямало реакции до сега. Но почнем ли с АМ и пламва цялата. Интересно е, че в болницата като се роди я хранех с АМ докато ми слезна кърмата. Не знам дали сме за тази група, но ще следя. Тепърва ще записвам час за алерголог.

# 211
  • Мнения: 1 554
Здравейте, бебето ми на 2 м от месец и половина ака зелено и слузесто. Пускахме МБ - чиста, спрях да ям млечни продукти и месо, различно от пилешко - подобрение няма за месец. Пуснахме калпротектин и излезе 500 при граница 50. Някой има ли идея дали при АБКМ калпротектинът се повишава? Ще ходим при алерголог, но няма да е днес и не ме свърта

# 212
  • София
  • Мнения: 9 110
Здравейте.
Има ли някоя мама, която след отрицателни тестове е пристъпила директно към захранване по някаква схема, без да прави насищане на детето/бебето?
За мен влизането в болница за насищане е неоправдано в нашия случай, защото не е имало животозастршаваща реакция или дори близка до такава, въпреки приема на нормално АМ и кърмене при хранене от моя страна с всякакви млечни.
Чудя се как да захраня при това положение. Дали да направим насищане в домашни условия или да опитаме друг подход.

# 213
  • Мнения: 4 377
Ще пиша на лични довечера!

# 214
  • Мнения: 6
Здравейте, бебето ми на 2 м от месец и половина ака зелено и слузесто. Пускахме МБ - чиста, спрях да ям млечни продукти и месо, различно от пилешко - подобрение няма за месец. Пуснахме калпротектин и излезе 500 при граница 50. Някой има ли идея дали при АБКМ калпротектинът се повишава? Ще ходим при алерголог, но няма да е днес и не ме свърта
Калпротектина при бебета може да стига до стойност 2000, така ме този от 500 си е ок.

# 215
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
При нас беше така от първи до четвърти месец, всичи алергени отрицателни. Пазех диета от млечни, нямаше ефект, спрях я.
Около четяърти месец самО се оправи и стана жълто, пак има слуз понякога и е редичко, но не е зелена чиста слуз, както беше редовно.
Според алерголог- лактозна непоносимост, която напълно се израства (дано) и кърменето е ок, няма нужда от диети.
Минете и вие през алерголог за успокоение и не се филмирайте за АБКм

# 216
  • Мнения: 1 554
Минахме вече всичко. Междувременно акото стана жълто и пенливо. Пак има и слуз. Вече съм убедена, че е лактозна непоносимост. Малката обаче е вече на 4 м и още се мъчи и има колики по цяла нощ

# 217
  • Мнения: 632
Мами, вече сме с диагноза АБКМ. Данчо е на 4+++ бяхме при Д-р Лазарова в София на преглед и ни остави в отделението 3 дни за кръвни изследвания и микробиология. Заключението е АБКМ. Каза да сменим козметиката с такава за атопична кожа. Досега ползвах юриаж обикновено и сега се чудя дали да взема юриаж ксемоз или а дерма екзомега. Вече сме на Аптамил АДЦ с протокол. Кажете впечатления за козметиката

# 218
  • Мнения: 4 377
От Авен ксеракалм съм най-доволна, въпреки че дете с АБКМ си го мажеш и с уриаж, обикновения, но детето нямаше никакви кожни прояви. Авен използвах за дете с АД и без АБКМ и беше най-добре с него. Попитайте за тестери, защото кремовете са скъпи, а за всяко дете различен е подходящ.

# 219
  • Мнения: 580
Здравейте, моето бебе също е с АБКМ. На Аптамил адц сме.. Има много чувствителна кожа, около дупето постоянно се зачервява.. судокрем спасява положението често.. като козметика ползваме юриаж. Всичко ни е на юриаж, даже и крема за подсечено дупе. Добре й понася козметиката, но ми е странно - бебешка , скъпа марка с такава силна миризма? Като къпем бебето и след това ръката ми ухае часове наред.. Много силна миризма!

# 220
  • Мнения: 4 377
За дупе пробвайте Павловича мас. Това единственото нещо, което помага вкъщи.

# 221
  • София
  • Мнения: 3 709
A Derma Exomega.  Единствената козметика която препоръчвам.

# 222
  • Мнения: 632
Момичета, почнах да давам пробиотик вая д3. Още от раждането давам вигантол по 1 капка всеки ден. Педиатърката каза да давам вече по две капки защото дани е дебел(7.300кг) на 5 месеца е. Въпросът ми е след като в пробиотика има витамин д, дали вигантол да давам по 1 или 2 капки? Захранваме се засега с бели зеленчуци само, по-късно ще вкарам и другите цветове. Стартирахме с тиква, после картоф, но се появи повръщане и разстройство и затова минахме на бели зеленчуци. Каза да не давам оризова каша, а спелта киноа и пшеница след 6ти месец. Само не разбрах с какво могат да навредят оранжевите зеленчуци и оризовата каша. Карфиол и броколи мисля да вкарам тия дни

# 223
  • Мнения: 632
Мами, бебето ми е на 5 месеца. Досега имаме сложени задължителните ваксини на 2ри и 3ти месец по две ваксини. На 4тия месец я пропуснахме заради извънредно положение. От 10 дни сме с диагноза АБКМ и сме на Аптамил АДЦ. Захранваме се с бели зеленчуци. Дали мога да сложа ваксините, които се слагат на 4тия месец? Доктор Лазарова нищо не ми спомена за ваксини дали може да се бият с тази алергия. Някъде чета че не се слага само ваксината за морбили...

# 224
  • Мнения: 4 377
Всичко се слага! Като дойде време и морбили се слага, защото има много случаи в бг, нищо че не се коментират.

Общи условия

Активация на акаунт