Раждане с епидурална упойка

  • 39 773
  • 141
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 519
Защо си мислиш, че при цезарово сечение не се използва форцепс?

# 76
  • Мнения: 411
Е,форцепсът нали са две "лъжици" с които бебето се изважда за главата? Защо да се използва и при секцио? Няма никаква логика според мен...

# 77
  • Мнения: 7 325
Аз бих те посъветвала да прочетеш за процеса раждане, не отзивите на раждали, защото пишеш неща, които говорят за абсолютна липса на информация. По-добре да бъдеш подготвена кое как се случва за да знаеш как да реагираш, но не от мнения тип
"Нищо не усетих, само менструални болки" до "Направо се разпорих и раждах 24 часа" и аз съм  Shocked
И още един съвет - не се предоверявай. Моя позната роди преди няколко дни третото си дете. Протокола, който е имала болницата в която е раждала няма нищо общо с този, който следват в града в който живеем.
Та - възползвай се от правото си и възможностите да се информираш.

# 78
  • Мнения: 411
Не ми стана ясно какво общо има моята информираност с хорските преживявания,които цитира..?
Аз се старая да съм максимално запозната с процеса,но имайки в предвид,че ще ми е за първи път няма как да игнорирам страха си и да гледам философски. И специално за болницата в която,ще раждам съм запозната как протичат нещата.

# 79
  • Мнения: 7 519
Е,форцепсът нали са две "лъжици" с които бебето се изважда за главата? Защо да се използва и при секцио? Няма никаква логика според мен...
Ползва се както при нормално раждане, така и при секцио!
Ето това е форцепса( казва се Риглис), който се ползва.

http://www.gynesol.com/prod_images/thumbnails/Wrigley%20Obstetrical_530x0.jpg

# 80
  • Мнения: 7 325
Не ми стана ясно какво общо има моята информираност с хорските преживявания,които цитира..?

Хорските преживявания не са най-добрият източник на информация.
А съдейки от това
Аз се старая да не се преинформирам,но заради пустия му страх все чета форуми и статии за раждането (
 в които коментарите са от "Нищо не усетих, само менструални болки" до "Направо се разпорих и раждах 24 часа" и аз съм  Shocked
оставам с впечатлението, че от там черпиш знания. Реално ми е все тая как ще раждаш, съвета ми беше изцяло добронамерен.

# 81
  • Мнения: 411
То е ясно,че ти е все тая.Оценявам добронамереността ти Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1
Здравейте! Нова съм във форума и моля за извинение, ако въпросите ми не са от конкретната тема или подобни грешки, които бих могла да допусна. От доста време чета и се лутам в многобройните теми относно раждането и т.н., като се подготвям психически за този момент. Събитието ще е август и общо взето съм на никъде, нито в избора на лекар, нито в начина на раждане. От АГ-то, което ме наблюдава разбирам, че към момента няма проблем да родя и нормално. Та от прочетеното за нормалното раждане с епидурална упойка искам да помоля за менения мами минали през този път специално в АГ - Варна. Въобще поставят ли такава, защото на доста места пише, че нямат добър анестезиолог за спинална и епидурална упойка? Между д-р Георгиев и Николов, кой би могъл да реагира адекватно и при двата типа раждания? И въобще всякаква информация би ми била полезна. Благодаря!

# 83
  • Мнения: 2 123
Авторката, роди ли? Как роди? Ако имаш желание разкажи. Confused

# 84
  • Мнения: 1 501
Здравейте, родих вече да, но в крайна сметка - секцио. През цялата ми бременност планирах да е нормално, но моя док настоя да бъде секцио и аз му хвърлих едно чудене, накрая се съгласих. Родих в Токуда, голяма част от персонала са ок като отношение, но аз не бях в родилно отделение първите два дни, а във високорискова бременност, по простата причина, че нямаше места в родилното от голям наплив.
Имах доста силни болки породени от маточни контракции след секциото и според мен практиката там е да не се слагат кой знае какви обезболяващи, най-вероятно заради евентуалното кърмене няколко дни по-късно. Първата ми нощ имах много силни болки, а и ме натискаха по корема след оепрацията, за да се "източвала" матката от излишна кръв. Тогава честно да ви кажа повърнах от болка. В последствие чух, че в някои други болници слагат много силни обезболяващи първата нощ, които включват и морфин и едва ли не проспиваш първите 24 часа. Тук не беше така. Другата ми забележка е, че не ми помогнаха особено много за раздвижването, само една сестра застана до леглото ми с увиснала ръка и ми каза, айде ставай. Ако не станеш няма да можеш да видиш детето си. Тогава като не можех да се справя, викнах мъжа ми, че поне в това отделение пускат мъжете, че в родилното не ги пускат, и той за 20 минути ми помогна да ставам и от там нататък се оправях сама.
Иначе от лекаря ми, който ме оперира, от неонатолозите съм много доволна. Не знам дали секциото в крайна сметка беше правилния избор в случая, но няма и как да знам, дали обратното нямаше да е по-добре ако беше пък нормално.
В момента сме си вече вкъщи с моята бебка и много и се радвам. Това е най-голямото щастие, което може да изпита човек, и наистина дава смисъл.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 7 519
Честито и скоро да се оправиш Simple Smile.

# 86
  • Мнения: 2 123
Честито girl! Да ти е здраво бебчето! bouquet
Благодаря, че сподели! Hug
За първи път чувам и чета за такова "натискане по корема". #Crazy Това е ужасно болезнено!
Вероятно не се практикува във всички болници. newsm78

# 87
  • София
  • Мнения: 11 542
Не е приятно, да, но пък не е и болка за умиране, щом дори аз изтърпях. С изключително нисък праг на болка съм.

# 88
  • Мнения: 2 123
Нали дават лекарства за увеличаване  контрахирането  на матката и при вагинално и секцио раждане? Защо е това натискане допълнително? Аз бих отказала тази екстра.

# 89
  • София
  • Мнения: 11 542
Нямам никаква представа. Казаха, че било уж да се провери дали се свивала матката  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт