Раждане с епидурална упойка

  • 39 729
  • 141
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 123
Аз знам за палпация, която не е толкова болезнена, но girl пише за натискане за "източване" на матката. #Crazy

# 91
  • София
  • Мнения: 11 536
Точно за палпация става въпрос. Няма никакво източване на матката.

# 92
  • Мнения: 7 519
Хайде стига глупости! Става въпрос за леко натискане на корема и то само за няколко секунди, за да може ако има някакви съсиреци, или кръв в матката да паднат! Няма нищо болезнено, нито пък страшно! Говорите абсолютни глупости и ето така се раждат митовете и легендите за раждането!

# 93
  • Мнения: 2 123
Без да се заяждам:  кой "говори абсолютни глупости "? Момичето е родило скоро и пише нещо, върху което разсъждаваме. Ти направо с бутонките. Rolling Eyes

# 94
  • София
  • Мнения: 11 536
Хайде стига глупости! Става въпрос за леко натискане на корема и то само за няколко секунди, за да може ако има някакви съсиреци, или кръв в матката да паднат! Няма нищо болезнено, нито пък страшно! Говорите абсолютни глупости и ето така се раждат митовете и легендите за раждането!

Тъй де, нали това казахме.

# 95
  • Мнения: 1 501
Ами правиха го не само на мен, но и на останалите три момичета от моята стая. И дори самите акушерки го наричаха точно натискане за източване на матката, не е било палпация. Това  с палапцията се прави от лекарите на визитации сутрешни и вечерни, и палпацията е както казвате наистина нежна и не боли.
А това натискане е само първия ден след секциото. Иначе си говорих с други приятелки, които са преминали през секцио и те ми казаха, че не го е имало това при тях, т.е. само в няколко болници май го правят. Може и от лекаря да зависи нямам идея. А иначе да, вливаха ми сигурно 6 или 7 банки окситоцин, 5 от които по време на самата операция и още 2-3 може би след това, когато вече си бях в стаята.

# 96
  • Мнения: X
Desert, честито! Да е жива и здрава девойката!
Обаче нещо се бъркаш за окситоцина, не може да ти влеят 5 банки за 30- 40Мин?.

# 97
  • Мнения: 1 501
NiaV може и да се бъркам нещо, ама като бях в операционната и ги чух да си коментират и питаха, коя поред е тази банка ? И анестезиолога мисля, че или главната сестра казаха пета и на самата банка беше написано с маркер 5. Ама не съм на 100% сигурна, може и да греша, не съм запозната с тези практики.

# 98
  • Мнения: 7 519
Хайде престанете с тези глупости, или не говореъе за неща които не разбирате! Окситоцина не се измерва в банки, а в единици! Обикновено се дава венозно между 20 и 40 единици и се влива след операцията, а не по време! Наистина е време да се спрете малко!

# 99
  • Мнения: 2 123
Добре, че се срещат светли умове тук там, че да разпръскват светлина и знания!

# 100
  • Мнения: 7 519
Добре, че не всички са малоумни !

# 101
  • Мнения: X
Добре, че не всички са малоумни !
Така е, добре е за да може ние малоумните да бъдем просветлени как палпацията след секцио цели да премахне кръв от матката. То си е лошо да има кръв там след раждане. И необичайно.

# 102
  • Мнения: 7 519
Колко цезарови сечения си виждала през живота си?

# 103
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Аз също родих секцио, но не в БГ. Никой не ме е натискал или палпирал, никакви системи не са ми вливали допълнително. На сутринта след секциото (родих в 22.30) станах да ходя, на следващия ден вече се бях раздвижила достатъчно.

Не знам какви са обичайните практики при секцио защото не съм лекар, но смятам че момичето със сигурност би направило разлика между палпация и натискане.

# 104
  • Мнения: 1 501
Нека да не се обиждаме. Не съм искала да предизвиквам подобни спорове. Повечето от нас не са лекари, нито имат медицинско образование, а и не е нужно да имаме. Ние сме пациентите и само можем да изпитаме на свой гръб резултатите.

Общи условия

Активация на акаунт