Чихуахуа и други миниатюрни породи

  • 66 588
  • 471
  •   2
Отговори
# 105
  • Габрово
  • Мнения: 94
Много Благодаря за информацията!

# 106
  • Мнения: 1 309
Нашето кученце е от  Боби Ямаков. Харесвам кученцата на Шолин Викрис.  Също много кученца имаше и в развъдник Златица Монтана. Май има и нови развъдници.

# 107
  • Габрово
  • Мнения: 94
Тези Златица Монтана май има много недоволни! Как да се свържа с Боби Ямаков!

# 108
  • Мнения: 1 309
Преди 8 години отговаряше на този телефон -0888346267. Мисля че има и фейсбук акаунт, но ще питам дъщеря ми за него.

# 109
  • Мнения: 359
Златица Маунтин и аз ги разглеждах преди да вземем малката, но не ми допаднаха. Те в момента преустановяват дейност и разпродават кученцата.

За Ямаков знам, че имаше много хубави кученца едно време, но нямам по- сериозни наблюдения. Тук Desi.67 е човекът  Simple Smile

За Шолин Викрис, които вече са Да Винчи съм чувала, че са съвестни в отглеждането. От юни 2017 имат и две кучила. Прави ми впечатление, че изкарват малко бебета (2-3) от кучило и може би това говори, че държат на малко, но здрави и хубави кученца.

Maruxa, надявам се скоро да намериш твоето здравичко и хубаво бебе, а и тайничко се надявам на бебешки снимки, ако трябва да бъда честна  Hug Heart Eyes bouquet

# 110
  • Габрово
  • Мнения: 94
Разбира се че ще се похваля и ще има бебешки снимки!
Намерих фейсбук на Борис Ямаков незнам дали е той но пишеше крадец и измамник на снимката има две кученца чихуаха и един мъж.

# 111
  • Мнения: 1 309
Аз не виждам нищо такава във фейсбук профила му, но щом вие сте видяли, вероятно го има.  Ето нещо, което намерих в обявите.
https://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8/%D1%87% … D0%B5-311592.html
Има и телефон и фейсбук профил.
Да, това е профилът, наистина има две чихита. Много големи сладури са. Но то е характерно за чихитата Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 16:44 от Desi.67

# 112
  • Габрово
  • Мнения: 94
https://www.facebook.com/pg/Борис-Ямаков-измамниккрадец-безскрупулен-престъпник-1579300375702469/photos/?ref=page_internal
Ето това ми излезе като го напиша с Български букви, а името на латиница ми излиза профила Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 113
  • София
  • Мнения: 5 606
Здравейте, дами.
Искам да попитам нещо-защо препоръчвате да се вземе кученце от развъдник, а не от зоомагазин? Не би ли следвало зоомагазините, особено големите и утвърдени такива да работят точно с развъдници и по някакъв начин да гарантират поне здравословното състояние? Или съм си сложила много розови очила Sad
Децата ми ме убедиха да вземем кученце. Спряхме се на чихуахуа. Никога не съм гледала домашен любимец, различен от риба и съм доста притеснена относно изборът на място от където да вземем сладура, след всичко, което изчетох в нета.
Бяхме се спряли на зоомагазина в Ринг Мол София. Насочиха ни познати, които си взеха мопсче от тях. Но колкото повече чета, толкова повече се притеснявам и то най-вече от здравния статус. В същото време приятелката ми преди 10 години прибра от улицата едно кученце, преди 6 месеца-още едно и двете са прекрасни малки животинки, здрави и игриви. Заради това ту се притеснявам много ту се замислям дали пък безпочвено не се побърквам.
На база на целия дълъг роман, който ви написах, моля да дадете мнение за зоомагазините.
Благодаря!

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 00:27 от tzvety26

# 114
  • Габрово
  • Мнения: 94
tzvety26
Аз също много се колебаех от къде да си вземем кученце и много четох по разни форуми и навсякъде пише НЕ от зоомагазин  ,защото били болни.
Аз ще си взема от развъдник или от човек, който гледа в домашни условия, но проверен, защото има такива които лъжат. Ние все още търсим  Simple Smile

# 115
  • София
  • Мнения: 5 606
И ние продължаваме да търсим. Ти на кои развъдници си се спряла? Аз гледам, че на много от кученцата в развъдбиците пише-"без сериозни дефекти" и въобще не ми е ясно какво значи това. На едно видях, че пише, че е с херния, която трябвало да се оперира, а е посочена, че е "без сериозни дефекти". Което за мен е проблем обаче.

# 116
  • Мнения: 359
tzvety26,

темата със зоомагазини и борси е коментирана много пъти, но все пак ще ти напиша моята гледна точка. Повечето зоомагазини и борси за животинки се представляват от хора, които ясно заявяват предимно финансовия си интерес. Те гледат да изкарат максимално висока печалба, като всеки разход около животното се свежда до минимум. Това само по себе си означава, че кучето не получава качествена храна, добавки, грижи и т.н. Кученцата стоят в аквариуми , не се движат, почти не се хранят, стресирани са. Ако смяташ, че това е кучето, което би искала да вземеш, то никой не би бил в състояние да ти опонира, но трябва да правиш избора си с ясното съзнание, че както обичам да казвам "си готова да отговориш емоционално и финансово на евентуалните здравословни проблеми, които могат да се появят в бъдеще".
Пускам ти тема от друг форум, която много ме трогна преди време, а ти прецени дали искаш да си една от собственичките на такова животинче:

http://bgdogforum.com/index.php?topic=625.0

Докато хората не спрат да дават парите си в зоомагазини и борси няма да спре и продажбата на болни животинки. Отива някой, хвърля в клетка или аквариум кученце за продажба и няма закон, който да го спре, но го прави, защото има търсене.

Едно от кучетата ми е доказателството, че вече и в някои развъдници развиват порочна печелбарска практика, но все пак не бих сложила всички под общ знаменател.

Всеки сам прави своя избор, а аз ти желая късмет в намирането на твоята животинка 🙏🏻🤗✌🏻

# 117
  • София
  • Мнения: 5 606
Благодаря ти за отговора. Моля те, насочи ме към развъдник тогава. Да ви кажа бих си взела с най-голямо удоволствие животинче от семейство, което си гледа с любов кученцето. Как обаче да попадна и на такова семейство! Изгледах и 200 обяви сигурно. Там такива неща ми направиха впечатление, че направо... а 100% голяма част от хората с обяви са читави.

# 118
  • Мнения: 359
tzvety26,

Признавам си откровено, че не бих те насочила към конкретен развъдник, защото това е голяма отговорност. Това, което споделих в предните постове е това, до което се ограничавам, като информация. Ако аз развъждах щях да вложа цялото си сърце, време и любов към породата, както и щях да предприема всичко необходимо, за да осигуря качествен живот на кученцата, но след като не го правя не мога да гарантирам за някого, когото не познавам. За да не заблудя никого си позволих да пусна няколко линка с полезна информация за породата и няколко развъдника, в които видях, че има бебета, но не мога да си позволя да оказвам влияние върху решението на интересуващите се, защото, ако подведа някого ще се чувствам ужасно.

Бих ти препоръчала да прочетеш подробно за нашия проблем с Anfaris King тук и във facebook страницата, която ще намериш в първия пост. За съжаление мога да помогна само чрез споделяне на нашия проблем и по този начин да предпазя всички вас от това, което ни се случи.

Ако имаш въпроси и можем да помогнем, споделяйки опит- ще го направим с удоволствие 😊😉🤗

Ще очакваме снимки на някое здраво, хубаво, игриво кученце 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

# 119
  • Мнения: 5 842
   Също смятам, че животинките в зоомагазините не се гледат добре. Целта на тези магазини е да ги продадат. Като съм влизала в зоомагазин, животинчетата живеят в пълна мизерия в клетките си.

   Не знам как може да се разбере кой развъдник е добър и къде да намерим този развъдник.

   За мене най-доброто решение за вземане на такова кученце е от любящо семейство.

Общи условия

Активация на акаунт