Чихуахуа и други миниатюрни породи

  • 66 413
  • 471
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 534
Моят фурминатор е за малки породи с къса козина,бях го поръчвала от Чикита.
Реша я през ден с него и почти няма косми в нас.Забелязах ,че от някои гранули като и сменя много и пада козината и има пърхут.
А тази пипета с какво действие е  ,за подсилване на косъма ли?
Аз имам друга тревога - за зъбите.
Миналата година на 8.03 почиставаха зъбен камък и извадиха 4-те зъба които не бяха паднали със упойка.Сега пак има натрупан зъбен камък ,но няма лош дъх като преди , а неискам да и слагат упойка пак за почистване.
Купила съм вода за уста ,която добавях много малко количество към нейната,неиска да я пие когато усети ,че има.
Купих и спрей за зъбите,не  ми дава да и пипна устата да я напръскам.Незнам как да се справя с този проблем Sad((
Давам и лакомства само за зъбите,защо друго неиска .Мислех да взема паста и четка за зъби ,но пак няма да ми даде.Предложиха ми и някакъв гел ,който бил овкусен,но тя види ли да приближавам с нещо към устата и подлудява.Дори като и слагат за обезпаразитяване, ветеринарките трудно се справят с нея Simple Smile))))))
Ще се радвам да споделите как се справяте с проблема.
Признавам -не съм чела цялата тема,ако е коментирано ме извинете.Ще се върна да прочета.

# 346
  • Мнения: 359
BeautyH, ето линк към пипетите:

http://www.dermoscent.com/en/p102-essential-6-spot-on.html

Слагаш малкия звяр да легне по гръб на краката ти, чешеш коремчето, масажираш краката, после чешеш гушката и след няколко пъти просто лигавене (поне 3-4 дни не тръгвай към муцуната) можеш да опиташ след всичко споменато да започнеш леко да масажираш венците отвън, масажирайки и устните. След седмица можеш да пробваш леко да прокараш пръст и да масажираш венците, под устните. Така след време ще свикне и ще можеш да мажеш поне гел с пръст Simple Smile Задължително намери вкусна награда само за този ритуал и й давай Simple Smile

Хубаво се чистят зъби с малките заешки уши (тези не миришат, не са мръсни и не са от много твърдите):



Тази пудра е хубава, пробвах при голямата и смятам да пробвам и при малката, но след кастрацията и почистването на зъбен камък (един път годишно). Казвали са ми, че “чупи” дори натрупан, стар зъбен камък:


# 347
  • Мнения: 1 306
Всяка година чистим зъбен камък. Тази година още не сме, а вече даже закъсняваме с два месеца, но миналата година не се чувстваше добре три дни след чистенето. Имам чувство, че ѝ предозира лекарят упойката. Или тя поостаря и по трудно вече излиза. Ползвам гел, защото не гризе никакви дента стикове, но не мисля, че върши кой знае каква работа. Трябва да я заведа на почистване, защото вече има лош дъх, а и не стигам с четката сериозно до задните зъби. То е търкане няколко секунди, през което време тя се опитва да ми избяга. Несериозна работа.
Козината не ѝ пада никога драстично. Разредила съм външното обезпаразитяване, за да не товаря черния дроб. Тя и без това нито иска вече да се разхожда особено, нито влиза в трева.

# 348
  • Мнения: 1 534
Благодаря Ви за съветите.
Трябва да пробвам
Доколкото разбирам,вие всяка година почиствате зъбен камък,упойката не е ли много вредна ,та всяка година да я подлагам?
Но пък като се натрупа много зъбен камък и се възпаляват венците и започва лошия дъх.

# 349
  • Мнения: 1 521
Аз от както започнах да храня с N&Dм пада доста по малко козина. Справям се като минавам всеки ден по веднъж, понвкога и по два пъти с прахосмкачката Grinning
Сега съм в дилема за външното обезпаразитяване.....
На Голдън Ретривъра ми, му слагам капки от както се помня, обаче на този дребен плъх ме е страх да не му се появи нещо реакция.
Какво мислите за хапчетата NexGruard?

# 350
  • Мнения: 1 306
Ние също се храним с Farmina N&D с агнешко, тиква и боровинки.
И аз се притеснявам за упойката. Затова тази година отлагам все още, но не виждам друг начин. Като не забравям, че и явно поглъща нещо от това, с което я почистват, защото после стомахчето ѝ е раздразнено. Повръща. Вече не съм сигурна дали от упойката, препарата за почистване, или стрес. Макар че стресът е минимализиран докрай. Докторът не я докосва докато е в будно състояние въобще. Обаче на мен как ми става мъчно като се отпусне в ръцете ми и заспи. Как нищо не може да направи и е толкова безпомощничко горкото. Но после е с чисти зъбки.

# 351
  • Мнения: 1 534
Аз съм давала NexGruard.
Редувам ги.Следващия път хапче за  вътрешно обезпаразитяване ,а за  външно капки .
Някой има ли мнение за гранули Prins?
От развъдника ,от който я купихме,ги предлагат и взех половин килограм да ги птобваме,хареса ги.Студено пресовани са.

# 352
  • София
  • Мнения: 5 606
Голяма драма е с космите в къщи. Особено на по-малкото кученце. Фурминаторът е доста ефективен. И ние го ползваме 2 пъти седмично и за двете кученца. Косми не падат единствено след груминг. С какви препарати ги къпат там не знам. Попитах един път и само ми казаха, че били професионални Simple Smile))
За храната-големият е на Акана, а малката-на някаква медицинска храна за кастрирани кучета.
А кажете вие колко често ги къпете?

# 353
  • Мнения: 359
BeautyH, ние досега съчетаваме с други процедури за малката, но за голямата сме правили само почистване. Да, налага се да се чисти всяка година, защото при нас и двете се хранят с мека/ домашна храна и не се почиства само от клечки, ушички, пудри и гелове, все остава по нещо. Лошият дъх е най- малкото, до което води натрупването на зъбен камък, за съжаление...

Desi.67, не чистите ли с инхалационна упойка? С нея няма как да погълне нещо, а и няма риск нещо от устната кухина да попадне в белите дробове. Също така би трябвало много бързо кучето да излиза от нея...

Amerikkas, NexGard и Spectra вариантът са доста натоварващи черния дроб. Нашата ветеринарка е на мнение, че когато един препарат е от 2 до 3,5 кг например, а кучето е около 2 не е редно да се рискува. Казвала ми е, че предпочита да слагаме капки, спрейове, каишки, защото ако има реакция кучето се къпе няколко пъти и отшумява, а когато е поето през устата и направи реакция е по- трудно. Много уважавам нейното отношение и се съобразявам с всички съвети.
* Тук напомням на всички отново, че NexGard & NexGard Spectra не стават за делене, защото активното вещество не е пропорционално разпределено!
** Внимавайте с продукти, съдържащи Милпразон, малката направи реакция след безпроблемен прием в продължение на 2 години- хиперактивност, изострен слух и подскачане от най- малкия шум, дезориентация на моменти. Отшумява за 24-48 часа, но животното не се чувства комфортно!

Когато избирате храни, гледайте поне да са с прясно месо, а не с брашна и вторични продукти. Да, доста комапании имат добри атрактанти, което обяснява и защо храни с лош състав се предпочитат пред други, много по- качествени Wink

tsvety26, най- често с Oster, Biogroom, Chris Christensen... Аз къпя и поддържам ежедневно лапи/ дупе с хипоалергичен Nootie Nootie ( кокос, лайм, върбинка и грейпфрут), а за балсам използвам Oster ягода. Това ми е препоръчано и от лекарите ни, и от груумърите в ЦВК.
Къпя един път месечно, мия лапичките и дупето след всяка разходка, през другото време поддържам с кърпички PetHead и парфюм Oster кокос. Реша след всяка разходка със ситен гребен, а два пъти седмично задължително минавам с Furminator.

Използвам също така и дензифектант при необходимост, действа безотказно при подкожни пъпчици, при изринато от спарване, при дразнение и ни помогна след окапването на козината от реакцията към Foresto.

Убедих се и в действието на един прекрасен крем- когато се наложи да й обръснем коремчето, за да направим подробна ехография (заради фалшивата бременност) след това се изрина и ми дадоха Кортизем на Virbac, доста бързо се справи с раздразнената кожа Simple Smile Ако кученцата ви нямат забрана за консумация на мазнини може да пробвате и с кокосово масло, действа безотказно за раздразнения, а докторите ни го препоръчват за добавка към храненето, когато има засилен космопад Simple Smile

Успешна седмица на всички 🍀🍀🍀🐾🐾🐾🐶🐶🐶

# 354
  • Мнения: 1 306
Не, за жалост. Даже не съм сигурна дали предлага някой в нашия град. Ще проверя във Варна.

# 355
  • Мнения: 359
Не, за жалост. Даже не съм сигурна дали предлага някой в нашия град. Ще проверя във Варна.

Предлагат инхалационна упойка в ОВК- Варна Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 356
  • Мнения: 1 306
Да, току що прочетох. То и друга ветеринарна практика не знам . Просто там я водихме на преглед за задните лапички. Благодаря 🙂💐

# 357
  • Мнения: 3
Мале, колко много неща има за отглеждане на кученце. И ние продължаваме да търсим нашето. А има ли някой, който може да ме ориентира в Пловдив къде има добри ветеринари и евентуално та да заведем за преглед? Благодаря.

# 358
  • Мнения: 359
Момичета, модераторите бяха така любезни да коригират първия пост, вече всички публикации със съвети са достъпни 🐾🐾🐾❤❤❤🐶🐶🐶

Petya.Rabisheva,  не мога да бъда полезна за Пловдив, но момичетата в темата “Любители на кучета” може би ще бъдат Simple Smile

https://m.bg-mamma.com/?topic=1107956

# 359
  • софия
  • Мнения: 1 707
Пловдив -клиника Карагьозов

Общи условия

Активация на акаунт