Чихуахуа и други миниатюрни породи

  • 66 505
  • 471
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 825
Здравейте момичета

Минавам да покажа снимки от днешното померанско парти. И да питам - предишното парти беше на чихита - някоя от вас ходи ли? Следващото ще е за йорки - ако някой иска горещо препоръчвам да отиде. Беше наистина страхотно  Heart Eyes

Браво, много хубави снимки   bouquet
Личи, че сте се забавлявали с Едуард  Wink
Били сте в Chiquita fashion dog на "Златовръх", нали? На няколко минути са ми, но досега не съм ходила при тях. Pets&U са ми любимци и не ходя в друг магазин в "Лозенец". Нашите кукли са със странни характери и не обичам да ги водя на места, където има много животни, за да не се изнервят, женска му работа  Joy


   Много хубави снимки. Сладки кученца. Какви са пухкави.

# 91
  • Мнения: 3 371
Момичета,
как са малките капризковци  Peace
Малката е разгонена, а и й се очертават вадене на зъбки и за съжаление операция на задните крачета   Sad Sad Sad
Как е Грейс, добре ли й влияе пробиотика?

Не е за вярване, но Грейс е повече от добре/да чукна на дърво, пу-пу/, заедно с малката госпожица, но сигурно защото я гледа майка ми newsm78

Ядат и двете и ушите им плющят Crazy

Аз съм в Китай/нали съм мама на две пекинезки Laughing/ и майка ги отглежда. Изглежда мен ме манипулират гадинките, а на майка не смеят да и направят бойкот.

Какво е това вадене на зъбки? Как д а разбера на моята бебка дали не трябва да се вадят?  newsm78

Лятото нчма ли да има парти на пекинези?

# 92
  • Мнения: 1 307
Със сигурност ще видиш като се появят два реда зъби. Като акула 😆 Не на всички се налага да се вадят бебешките зъбки.
А е съвсем сигурно, че се глезондрят пред когото минава. Гледах предаване, в което казаха, че кучетата са големи манипулатори.

# 93
  • Мнения: 15 708
Цитат на: A Walk to Remember link=topic=974859.msg35009287#msg35009287 date=1494855142

Лятото няма ли да има парти на пекинези?
[/quote

Следващите две партита са за йорки и за френски булдози. Ако видя нещо за пекинези ще пиша пак  Peace

# 94
  • Мнения: 359
Момичета,
как са малките капризковци  Peace
Малката е разгонена, а и й се очертават вадене на зъбки и за съжаление операция на задните крачета   Sad Sad Sad
Как е Грейс, добре ли й влияе пробиотика?

Не е за вярване, но Грейс е повече от добре/да чукна на дърво, пу-пу/, заедно с малката госпожица, но сигурно защото я гледа майка ми newsm78

Ядат и двете и ушите им плющят Crazy

Аз съм в Китай/нали съм мама на две пекинезки Laughing/ и майка ги отглежда. Изглежда мен ме манипулират гадинките, а на майка не смеят да и направят бойкот.

Какво е това вадене на зъбки? Как д а разбера на моята бебка дали не трябва да се вадят?  newsm78

Лятото нчма ли да има парти на пекинези?
Много се радвам за двете кукли  Hug
Както ти е писала и Desi.67, ако видиш два реда зъби горе или долу значи, че трябва вече да се консултираш. Оставят ги принципно до навършване на година, но при нас липсата на апетит, настроенията и желанието за гризане/ хапане си казват своето. Лош дъх, липса на апетит, смяна на цвета на венеца или зъба- все неща, за които трябва да наблюдаваш. Аз Кая я научих да ляга по гръб на коленете ми и да преглеждаме зъбките, даже съм й вадила няколко. Приучавай я да й ги миеш под формата на игра, за да не събира зъбен камък.
Ако видя някъде парти за породата ще ти пиша, но можеш да следиш също Pets&U, те правят парти за дребни породи, не за конкретна.
Да нацелуваш принцесите от нас, когато се прибереш и да ни стискате палци    Praynig bouquet Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 3 371
Kogato se върна ще прегледам малката Rolling Eyes. Дано не е късно, ще е 5 месечна, и сигурно ще е много пораснала. Вече няма да е моето една шепичка плюшено кученце, а голяма девойка Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 359
Разликите между това да бъдеш добър развъдчик и да бъдеш печалбар

Историята ни започва м. Август 2016 г. Тогава започнахме да търсим нашето бъдещо детенце- кученце чихухуа. Спряхме се на развъдник Anfaris King, защото разчитах, че дамата (собственик на развъдника), е отворник по развъдна дейност за породата и смятах, че ще бъде безкомпромисна в заплождането и отглеждането на кучилата.
На 22.08.2016 г. се свързах с Анна Мария Димитрова и исках да видя две от женските кученца - Карма и Калия (към днешна дата моята Кая). На 23.08.2016 г. се срещнахме и тя донесе двете кученца в кафене близо до блока й. Късокосместата ми се стори не толкова привлекателна и въпреки, че не искахме дългокосместо кученце до вечерта взехме решение и Калия стана нашата Кая. Капарирахме още на следващия ден. Изчаквах да се правят ваксини, включително трябваше да се слагат и противогъбични ваксини превантивно. В един момент се оказа, че вече кученцето е на почти 3 месеца, а е само с една поставена ваксина. Тъй като исках да съм сигурна какво се случва настоях да присъствам на последната ваксина, която и платих по мое настояване- не че някой е искал да ме спира. Тогава поисках и за моя сметка да направим тестове за парвовироза, корона, гиардия- отрицателни.
Кая остана още няколко дни в развъдника, за да я наблюдават.
Включително държа да отбележа, че и аз чипирах кучето- защото било малко и нямало още къде да се постави чипа. По вероятно е от развъдника да не посещават доктор, който е в състояние да постави чип на малко животно и площ, но когато човек отделя за прегледи по 5-10 лева няма как да получи качество.
На 26.09.2016 г. отидох да си я взема. Платих, взех си родословието, книгата за изложби, паспорта и веднага заведох малкото топче вкъщи, където я чакаше всичко необходимо- къщички, тоалетни, органична храна, купички, играчки и т.н.
Кая се адаптира много добре, веднага започна да обикаля, всички треперехме над нея, хранех я през 4 часа.
На 23.10.2016 г. направи първи спазъм с болки в коремчето. Веднага се посъветвах с ветеринарите ми в София, насрочихме прегледи, направихме изследвания- нямаше нищо страшно, но казаха да снимам, когато получи спазми, за да видят какво е поведението. Върнахме се във Варна и Кая получи спазъм на 14.11.2016 г. Веднага снимах и пратих на доктора ни в София, но беше в операция и реших да се посъветвам с Анна Мария. Каза да я заведа пред тях, че имала хапче за такива случаи. Попитах сигурна ли е- ама разбира се, давала го при всякакви неразположения. Ентерогард М... може би Анна Мария си мисли, че е ветеринар, чудя се с кой акъл дава ей така на куче препарат с тетрациклин. Това се чудеха и моите доктори в клиниката, и да- клиника, чието име тя дори не знае, защото профилактиката и добрите професионалисти не са приоритет на печалбарите. Качествен пробиотик и болкоуспокояващо свършиха чудесна работа и всичко отшумя, но пак благодарение на безценните съвети на нашите доктори!
След това няколко пъти ми дърпа едни дълги речи как съм щяла да стресирам кучето, то да ме намрази и т.н., защото съм го водела на преглед. А какво да правя- да го оставя на произвола и да го тъпча с тетрациклин ли?
До момента винаги съм се държала добре и до последно съм се консултирала с Анна Мария, включително и за пателарната луксация, която установиха преди два месеца в София, потвърдиха преди две седмици във Варна, когато вече Кая е голяма и с почти приключил растеж.
На 23.05.2017 вадихме зъбки и се възползвахме да направим снимка на крачетата. Резултатът- пателарна луксация на двете крачета + изместване на бедрени кости -14 градуса на едното краче и 20 на другото. В следствие на това кучето не може да сгъва задните си крачета в коленете и ходи с изпънати крака, тъй като и самият мускул е в неестествено положение (опитвам се да пресъздам част от казаното по време на прегледите и се извинявам, ако не използвам правилната медицинска терминология).
От ОВК и ЦВК потвърдиха, че пателарната луксация на двете задни крачета е генетично предадена и не е придобита по време на разтеж.
Стоя и се чудя с какво е по- добра тази жена от борсите и защо толкова си е повярвала?
Операцията на Кая ми е приоритет, не ме интересува толкова и сумата, която ще дам за операция на двете крачета, но искам да знам къде е етиката, морала и чисто човешкото отношение в тази ситуация?! Кой и как ще компенсира кученцето ми за болката и стреса, които му предстои да изживее по време на операциите и възстановяването? В момента НЕ питам нито за парите, нито за моите притеснения и безсънни нощи, а питам конкретно: КАК СЕ КОМПЕНСИРА БОЛКАТА???
Развъдната дейност е преди всичко въпрос на любов, знания, селекция, правилно отглеждане, средства за отглеждане/ профилактика и ОТГОВОРНО ОТНОШЕНИЕ- е, според моите наблюдения в Anfaris King е въпрос по- скоро на печалба.
Знам, че постът ми е дълъг и емоционален, но всичко в него е базирано на документи, факти, изследвания и две клиники, с които съм се консултирала, а не на последно място и на лични впечатления!

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 19:18 от Chihuahuas Mom

# 97
  • Мнения: 1 307
Много съжалявам! Предполагам, че вземайки си кученце от развъдник, си се надявала  на чистота на породата и на добро здравословно състояние.  И е гадно, защото си мисли човек, че е направил правилните неща, а се получава различно. Май нищо не можеш да направиш. Ясно е, че ще се грижиш за малката, защото вече я обичаш. Остава само да разкажеш на повече хора, за да бъдат внимателни, когато се сдобиват с питомец от този развъдник. А и по принцип. Лошото е, че ти всъщност дори си била внимателна Sad
Малката ще се оправи. Дай Боже да ѝ е по малко стресът. А ти ще имаш една неприятна подготовка за времето, когато ще станеш мама и на човешки дечица. Че и тогава и а ситуации, в които мислим, че сме направили най- доброто.

# 98
  • Мнения: 359
Много съжалявам! Предполагам, че вземайки си кученце от развъдник, си се надявала  на чистота на породата и на добро здравословно състояние.  И е гадно, защото си мисли човек, че е направил правилните неща, а се получава различно. Май нищо не можеш да направиш. Ясно е, че ще се грижиш за малката, защото вече я обичаш. Остава само да разкажеш на повече хора, за да бъдат внимателни, когато се сдобиват с питомец от този развъдник. А и по принцип. Лошото е, че ти всъщност дори си била внимателна Sad
Малката ще се оправи. Дай Боже да ѝ е по малко стресът. А ти ще имаш една неприятна подготовка за времето, когато ще станеш мама и на човешки дечица. Че и тогава и а ситуации, в които мислим, че сме направили най- доброто.
Благодаря за милите думи  bouquet
Точно на това се надявах- да минимизирам риска, но за съжаление попаднах на некачествена развъдчица, която на всичкото отгоре е и клубен съдия на породата. Много обичам Кая, толкова ми е мъчно, че не намирам думи да изразя болката си, но се държа, защото е по- важно да се мобилизирам и да реагирам адекватно.
Публикувах историята си, за да помогна на повече хора, информирайки ги какво ми се е случило, защото не всеки е в състояние да отдели такива суми за операции и ако си замълча обричам много животинки на сигурно мъчение. Но все пак се намери един защитник, който напада и спами във facebook страницата, защото очевидно изнасям информация, която не е изгодна за бизнеса на неговата любимка. Но такива хора, защитавайки тази подсъдна според мен безотговорност, автоматично се превръщат в поддръжници на една порочна практика, което е жалко!

Последна редакция: нд, 28 май 2017, 12:59 от Chihuahuas Mom

# 99
  • Габрово
  • Мнения: 94
Здравей те!
Искаме да си вземем чихи!Много ще се радвам,ако помагате.Много изчетох за породата,но все пак..
Дори още не сме се ориентирали от къде да си вземем!
Ще се радвам да споделите като начало какво да взема каква храна и т.н.абе всичко!
Малко ме е страх в началото как ще бъде!

# 100
  • Мнения: 359
Здравей те!
Искаме да си вземем чихи!Много ще се радвам,ако помагате.Много изчетох за породата,но все пак..
Дори още не сме се ориентирали от къде да си вземем!
Ще се радвам да споделите като начало какво да взема каква храна и т.н.абе всичко!
Малко ме е страх в началото как ще бъде!
Здравей,
Поздравявам те за избора на порода и със сигурност можеш да разчиташ, че всички, които имаме опит с мъниците ще помагаме. В началото на темата (първият пост) има препратки към Facebook страница, където ще намериш доста от необходимата информация. Ако има нещо - питай  bouquet
Няма да те лъжа, че в началото ще ти е лесно, но след време, когато свикнеш с малкото бебе и преодолееш първоначалните притеснения ще се радвате на много хубави мигове и безрезервна любов  Heart Eyes
Относно развъдниците те съветвам да прочетеш и поста с нашите премеждия, касаещи пателарната луксация на едното ми кученце. Избирай внимателно, но не се обезкуражавай- имай предвид, че все пак са останали и съвестни развъдчици, коренно различни от нашата, за която финансовата част определено е приоритет Peace

# 101
  • Габрово
  • Мнения: 94
А по опитните и някой по запознат дали ще може да ме насочи от къде да търся!
Благодаря!
Аз бях се насочила към АНФАРИС КИНГ!

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 15:23 от Maruxa

# 102
  • Мнения: 359
А по опитните и някой по запознат дали ще може да ме насочи от къде да търся!
Благодаря!
Аз бях се насочила към АНФАРИС КИНГ!
Здравей,

Малката е от Anfaris King и винаги, когато ме питат казвам, че лично аз не бих препоръчала този развъдник. Доста хора ми пишат, откакто споделих историята (много от тях искат същото кученце, като Кая). Не съм от най- злопаметните хора, но държа на принципите и отново ще бъда максимално откровена.

В развъдника може да има много хубави кученца, но за съжаление, отваряйки сайта ще се нагледате и на такива с доста дефекти. Само някои от тях са: хернии, неизлезли тестиси, поправими с кастрация, по- къси долни челюсти, а една не малка част от кученцата, както е обявено: "се дават без родословия". Горното не написах, защото съм просто някакъв ненормален естет, а за да подскажа, че това говори за НЕкачествена развъдна дейност. Да, всяко толкова малко и сладко същество заслужава дом и любов, но не всеки бъдещ стопанин е готов да отговори емоционално и финансово на всички евентуални усложнения. Аз лично бих искала да предпазя всеки, който иска да си вземе животинче, което да му бъде другарче години наред от това ходене по мъките. Болката, която изпитвам, сещайки се, че времето за първата операция наближава е неописуема и ми се иска никой друг да не го преживява.

Всеки сам взема своите решения, но пускам една стара тема от друг форум, само информативно:
http://forum.dog.bg/topic/44334-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D … 0%B5%D1%82%D0%B5/

Относно това къде да търсиш- аз бих те посъветвала да изпратиш запитване по мейл за списък с координати на легитимните към момента развъдници в БРФК, след което да им звъннеш за добър ред и да провериш дали са получили мейла и кога ще могат да ти отговорят.
Може да се свържеш и с Диана Стоянова- все още фигурира, като председател на "Чихуахуа клуб България".

Ако някой знае за налични, хубави бебета от качествени развъдници- нека се включи  bouquet

# 103
  • Габрово
  • Мнения: 94
Прочетох това, което ми пратихте (изумена съм) !Отдавна гледам техния сайт и да има много бебета, който имат "дефект" ,но са толкова сладки! Аз лично искам кученце пет клас просто за домашен любимец.Разбира се ще се огледам и на други места!
Благодаря за информацията и се надявам да се включат и други горди собственици на тази порода!

# 104
  • Мнения: 359
Прочетох това, което ми пратихте (изумена съм) !Отдавна гледам техния сайт и да има много бебета, който имат "дефект" ,но са толкова сладки! Аз лично искам кученце пет клас просто за домашен любимец.Разбира се ще се огледам и на други места!
Благодаря за информацията и се надявам да се включат и други горди собственици на тази порода!

Това, че искаш кученце pet клас не означава, че то трябва задължително да е с много голям дефект или такъв, който застрашава здравето и качеството на живот на кученцето, а просто, че няма шоу потенциал или данни за развъждане (непълна зъбна формула, малък/ голям размер, отворена фонтанела и т.н.)

Тук може да откриеш информация за стандарта и родословията:
http://www.chihuahua.bg/rodoslovie.html
http://www.felixchihuas.com/standart-na-chihuahua

А тук за класовете:
http://chihuahua-bg.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B6%D0% … D0%BB%D0%B0%D1%81

Би било хубаво, ако Desi.67 или I walk alone се включат, защото предполгам, че могат да споделят информация за някой хубав развъдник.

P.S.
Не познавам работата на развъдниците, към които има линкове, предполагам, че развъдчиците са съвестни. Просто те насочвам към добре систематизирана информация!
Съветвам те да гледаш много добре условията, в които се гледат кученцата, включително хигиена и обстановка- това ще ти подскаже  какво е отношението  на развъдчика към животните.

Общи условия

Активация на акаунт