Розацея - тема 3

  • 70 599
  • 755
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Има нова терапия за розацея, или поне нова е за мен. Фръц, знаеш ли я?
Следя им ФБ, резултати са доста добри.
Смятам да я пробвам в скоро време.

http://aestheclinicbeauty.com/bg/c-2-100/ph-Formula

# 211
  • Мнения: 5 080
От теб научавам.  Чета, че е комбинация от киселини - меки според рекламата.  
Има и още една козметика пак с тайнствени патентовани технологии  Obagi. И те показват снимки на излекувани пациенти. Там си е терапия,  мисля са нужни няколко терапии при дерматолог и да си закупиш комплект за домашна грижа. Сумичка си е.
А свръх иновативно е днк козметика,  производител е испанска компания. Гледах предаване при Гала от преди година.

https://m.facebook.com/OneGen01-Bulgaria-1502010156755323/?ref=p … rnal&mt_nav=1

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Да, и тази е така. Няколко терапий се правят и после продължаваш с  домашна грижа.
Щом я направя ще дам отзив.

Благодаря, че сподели, сега ще ги видя и тях.

# 213
  • Мнения: 423
И аз започнах лечение със солантра. В една аптека предложиха да го поръчат и в крайна сметка успях да си го купя. Тестери нямало. Tired Благодаря на armira и на flora3054 за отговорите.
За съжаление и към него направих реакция. Ползвам го от три вечери, след първата уж всичко беше наред, но от два дни лицето ми е доста зачервено и с безброй миниатюрни пъпчици (като малки мехурчета са). Според мен това е алергична реакция, но пък четох, че при много хора имало влошаване на симптомите, след което кожата се изчиствала. Засега мисля да не го спирам поне още няколко вечери. Разбира се, ако положението продължи да се влошава, ще трябва да се откажа.

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Някой да е използвал MIRVASO и да има отзиви?

# 215
  • Мнения: 64
Някой да е използвал MIRVASO и да има отзиви?


Преди две седмици ми беше изписан от дерматолог.Оказа се,че все още не се предлага в България,но може да бъде закупен от чужбина.По вичко,което изчетох в чужди сайтове и мнения на ползвали го е добър!Имал мигновен ефект.Аз засега няма да го поръчвам,но ми е интересно ако някой го ползва какъв отзив ще даде.Моята розацея не е чак толкова силно изразена.

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Това е инфото на бг, странно че има сайт пък още не се продава
http://mirvaso.bg/efikasnost/efikasnost-barzodeystvie-oblekchenie/

# 217
  • Мнения: 5 080
Всъщност не е точно така за ефекта на  Мирвазо.  Потърсете повече мнения и най-вече във форумите за розацея. Масово, след първия месец,  започват да получават още по -силни приливи на горещина и дори с лекарството не успяват да си помогнат.  Много често горчиво съжаляват за  лечението с Мирвазо.

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ужасссс!
Добре , че се включи с коментар! Да си жива и здрава!

# 219
  • Мнения: 5 080
Да не съм голословна https://rosaceagroup.org/The_Rosacea_Forum/showthread.php?29650- … o-user-experience
В този форум има и още теми за Мирвазо.

# 220
  • Мнения: 1 600
Аз бях тази, която ползваше Мирвазо почти 1 година, изписа ми го една лекарка от гр.София. Каза, че НЕ ЛЕКУВА, а само прикрива временно зачервяванията. Горчиво съжалявам за това. Бях писала тук, в темата за моя опит, ще напиша пак. Първо, че е скъпо (25 евро за 10 гр.), пращаха ми го от чужбина, от въодушевление купих наведнъж 20 опаковки, и след това повече от половина се наложи да изхвърля. Второто е, че не разбирах, че точно Мирвазото ми влошава кожата. Отначало бях много въодушевена, защото имаше мигновен ефект. Действаше около 8 часа. След като свърши действието, ставах по-зачервена от обикновеното, но не ми причиняваше кой знае какъв дискомфорт. И така поне 10 месеца, след което стана по-зле, ставах чак лилава, след като приключваше действието на крема. Стана омагьосан кръг, защото вече се налагаше да се мажа, за да спрат сърбежът и пламването. И така, докато в съня си разчесах си лицето до такава степен, че се инфектира кожата, поду се, бях цялата пъпчасала, кожата чак коричката хвана. Беше ужасно, ревах от безсилие, на всичко отгоре това се случи по Коледно - Новогодишно време поминалата година. Обадих се на лекарка, изпратих й снимките на лицето си на Вайбър, тя ми каза, че най-вероятно е алергия към нещо, към Мирвазото "абсурд да се случи това нещо". Спрях да се мажа, след известно време коричките паднаха, избистри се лицето, та ми олекна. Не бях сигурна, дали е от Мирвазото, слушах лекарката, та след два месеца реших пак да почна да се мажа, и историята се повтори, само, че успях да се събудя, преди да съм си надрала лицето много. За няколко дни мина, но вече знаех, че точно Мирвазото  е причината. ММ изхвърли всичкия наличен и ми забрани някога пак да се намажа. Писах пак на лекарката, но тя отказа да приеме факта, че Мирвазото може да има такива последици, и аз спрях да я посещавам въобще. От продължителното ползване на този гел ми остана като изгаряне по кожата, все едно маска съм си слагала (кожата около очите и устните и по врата остана доста по-бяла, от тази на лицето). Доста  намаля зачервяването, откакто ползвам Соолантрата, но още си го има, надявам се да го премахна поне отчасти с лазер. Това е моят опит с Мирвазо, съжалявам, че бях толкова заета с работа, че не ми оставаше време да седна да потърся информация за този гел.

Последна редакция: вт, 06 мар 2018, 00:51 от Asmegin

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Надявам се кожата ти бързо да се възстанови и да забравиш случилото се Heart

# 222
  • Мнения: 64
Frowning
Ох,добре че не го поръчах.Всъщност,ако го имаше на бг пазар вече щях да го имам.Но тъй като прецених след като прочетох тук там за него,че все още нямам нужда от такъв ефект/надявам се никога да нямам/и не го поръчах,реших да изчакам.Изключително благодаря за споделеното.Изненадана съм колко много го хвалеха в английски ревюта.
Asmegin дано бързо забравиш горчивия опит!

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
При мен нещата започниха да се подобряват , това което използвам е :
1.Чай лайка на марля всяка вечер поне по 30 мин
2.Клотримазол с хапчета флажил смесени и намазани буквално като маска за лице
3.Вечер - Солантра 7 дни, след това метронизадол 0.75%
4.Сутрин -Купелиак
И диета. Ефект има определено

Последна редакция: вт, 06 мар 2018, 10:41 от armira

# 224
  • Мнения: 1 600
armira и -slanchevka-, благодаря Simple Smile  Надали ще забравя, но вече не го мисля нон-стоп, както преди.

armira, радвам се, че се подобряваш. Диета не е за подценяване. Аз и преди не ядох месо и риба, а след като ми откриха непоносимост към глутен, млечни, яйца и други неща, може да се каже, че известно време консумирам само зеленчуци, ядки, варива и зърнени, като боб, леща, киноа, елда, просо, ориз и много рядко плодове. Определено има подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт