Розацея - тема 3

  • 70 841
  • 755
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Justel,  на метроруборил основната съставка е  метронизадол, нали така?
Назад в темите момичетата споделят за гел метронизадол който купуват от гърция , казва се emedal със състав метронизадол 0.75%.
Може някой да ти го донесе от там. Провери си пак състава, че карам по спомен.

# 241
  • Мнения: 2 108

Здравейте, това е стара рецепта от един дупнишки доктор, приготвя се в аптека. Мазах се три вечери (без отмиване) и трайно се подобрих. Даде ми я моя близка, която е ходила преди доста години при този възрастен доктор, който май не е вече между живите.
Успех!

# 242
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Вчера си купих от Метроруборил  АZ,снощи се намазах и сутринта пак,цял ден лицето ми беше добре до преди малко цялата пламнах даже и по челото където там нямам проблеми,сърби ме, пощипва ме и тук там ми излезнаха червени пъпки .Дали е някаква реакция от крема?Някъде четох,че може в началото да има обостряне на проблема.При вас получили се така когато за пръв път го ползвахте?Не знам за вечер да мажа ли или да пропусна.

П.п Мажите ли се по шията с крема?

# 243
  • Мнения: 277
Justel при мен също имаше влошаване може би от второто намазване.Продължи към 10 -12 дена и лека по лека взех да виждам подобрение.
Много се надявах след 2-ят месец да спрат да излизат пъпчици,но уви.
Все пак съм доволна и на това в момента ,защото положението ми беше ужас.Мажа се близо от 3 месеца.

# 244
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Justel при мен също имаше влошаване може би от второто намазване.Продължи към 10 -12 дена и лека по лека взех да виждам подобрение.
Много се надявах след 2-ят месец да спрат да излизат пъпчици,но уви.
Все пак съм доволна и на това в момента ,защото положението ми беше ужас.Мажа се близо от 3 месеца.



Благодаря много за отговора.А по колко пъти на ден се махеш?
На мен утре ще ми пристигне и акваруборила и много се надявам в комбинация и с двете да постигна подобрение,инъче започнах да пия пробиотик,сребърна вода. ям  повече чесън и избягвам сладкото.

# 245
  • Мнения: 277
Justel при мен също имаше влошаване може би от второто намазване.Продължи към 10 -12 дена и лека по лека взех да виждам подобрение.
Много се надявах след 2-ят месец да спрат да излизат пъпчици,но уви.
Все пак съм доволна и на това в момента ,защото положението ми беше ужас.Мажа се близо от 3 месеца.



Благодаря много за отговора.А по колко пъти на ден се махеш?
На мен утре ще ми пристигне и акваруборила и много се надявам в комбинация и с двете да постигна подобрение,инъче започнах да пия пробиотик,сребърна вода. ям  повече чесън и избягвам сладкото.
В началото може би около две седмици се мажех сутрин и вечер и от тогава до сега само вечер.Тъй като кожата ми е суха преди да нанеса крема слагам кокосово масло .За акваруборил  ,ползвах го но за кратко ,хареса ми , че прави  кожата мекичка,нооо  много ми лепнеше  и го спрях.Диета не спазвам,може би само сладкото съм намалила.Като добавка пия  Неоксид,смятам да включа и аз сребърна вода
При мен розацеята се отключи от  заболяване на щитовидната жлеза (Хашимото).За една година от червенини   бързо премина във пъпчици и от тогава като се почнаха антибиотици ,добавки ,кремове и т.н.....,временно подобрение и пак
Лятото като че ли съм по добре ,но дойде ли есента и най вече зимата ,става страшно.
Дано скоро намерим трайно решение на този кожен проблем.

# 246
  • Мнения: 807
Метроруборил и руборил едно и също ли е?

# 247
  • Мнения: 225
Някой подлагал ли се е на процедури за премахване на петна от акне? Какви процедури са подходящи за нашите кожи? От многото пъпки ми останаха адски много петна-сигурно от всяка пъпка по едно. Всъщност още не съм се преборила нацяло и с пъпките...

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Съншайн, за петната -не се ли повлияват от скинорен/финацея/ретин а/ ретинол и т.н? Пробвала ли нещо?

Иначе за процедура съм се навила, но ще дам отзив като я направя през пролетта.

Рихан, състава им е различен.

# 249
  • Мнения: 225
Не, нищо не съм пробвала още. Сега лекувам още пъпките. Мисля евентуално през април да предприема нещо, но само каквото каже дерматоложката. Ти каква процедура ще пробваш? Казаха ми, че процедура със салицилова киселина била подходяща, но ми звучи страшно.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Процедурта е на phformula, на предната страница писах за нея, виж я и във фб.

Миналата година една от докторките която твърдеше , че нямам розацея ми напрвави хим.пилинг,след него стана тих ужас, но каква киселина сложи -не знам.

# 251
  • Мнения: 5 084
Аз не съм веща.  Скинорен пробвала ли си за пъпките. 
Пилинг, какъвто и да е, не се прави.  Дермабразио също, RF процедури категорично не.  Всичко, което си правят нормалните жени,  ни е  забранено  .
Ползват се антибиотици и ангибиотични мази.
Каквото и да решите,  подходящ период е тази част от годината,  през която няма слънцегреене.

# 252
  • Мнения: 64
А какво мислите за хидрафейшъл?Имам час при док следващата седмица и освен всичко останало съм наумила да питам и за тази процедура дали е подходяща.Поне в сайта на хидрафейшъл пише,че е!

# 253
  • Мнения: 5 084
Те за много уреди и процедури така твърдят, но  за нищо на света не бих се положила. Напр Viva. Разпитай подробно каква киселина ще ползват,  пилинга с какъв продукт ще е и т.н
Чела съм, че за да има ефект са необходими 3 -5 процедури,  всяка е по около 160/180 лв.

# 254
  • Мнения: 225
Фръц, аз от вече 2 месеца се лекувам с Акнатак. Доста по-добре е, надявам се да се отърва скоро от пъпките. Но петната също ги мисля.
Armira, ще се радвам да споделиш. Добре звучи тази формула.

Общи условия

Активация на акаунт