Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 994
  • 734
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 81
NiaV, по принцип всяка нова храна се дава преди млякото( кърма или АМ). Но понякога, когато е много гладно моето човече, първо му давам малко да посуче и после пюрето/ кашата. Най- важното е новата храна да се дава преди обяд, или на обяд, за да може да се следи евентуално за някакви странични ефекти. Успех в захранването и не се притеснявай, че няма 5 месеца. И моят го захраних преди да ги навърши.  Grinning  bouquet

# 271
  • София
  • Мнения: 2 725
Моята бебка днес успя да падне от спалнята, въпреки заграждениято около нея с възглавници, а отидох само да изхвърля памперса й в коша. Направо си изкарах акъла  Shocked. Успяла е да пропълзи над възглавницата и да падне на паркета.  Сега се чувствам като най-лошата майка на света  Cry

# 272
  • Мнения: 1 343
За три седмици бебка не е качила нито грам. В момента е 7 кг, роди се 3,870 кг. Вчера трябваше да и бият ваксина, но когато педиатърката видя, че няма промяна в теглото я отложи / до сега малката има поставена само една ваксина/. Лекарката ми препоръча да започна да замествам през хранене с АМ, тя в момента е само на кърма, на поискване, но суче най- много 10 мин. и след това се дърпа и започва да се изпъва назад. Храня я понякога през час. Снощи опитахме да и дадем АМ, но отказа. Беше пълен ад - вика, рева, направо се дра от рев. Опитвала съм и преди да я дохранвам - резултата беше същият. Когато се изнерви, съответно отказа и да я кърмя, въобще не иска да се доближи до гърдата, а определено е гладна. Едвам я успокоих снощи и в просъница цокна малко. В 3.30 си хапна / както всяка вечер/. Тази сутрин отново пробвах АМ - резултата беше плачевен. Пак се ядоса, въобще не ми даваше да сложа биберона в устата и. Опитах с кърмене, но когато се опитах да я поставя на гърда, тя започва да се набира, все едно иска да седне, но не се отпусна на мен, а си държа ръцете свити, главата напред и започна да ръжми - нямаше как да я храня. Оставих я да се успокои и тя заспа. Отново в просъница, успях да и дам да суче малко, но беше символично количество. Не знам какво да правя, много се притеснявам. Педиатърката ми препоръча НАН, аз давах Хип до сега. Ще купя и НАН за да пробвам. Мисля и нови шишета да взема. Опитах с две, които имам вкъщи. Малката по принцип ми отказва всякакви биби, дори залъгалка, не е свикнала с шише. Но това постоянно дърпане и нервене от нейна страна .. не знам как да го тълкувам. Ще пробвам и да се цедя. Ако продължава така още ден - два, педиатърката иска да започваме с оризова каша. Моля дайте съвети!

Tова сме все едно ние преди месец. Смени шишетата с биберон каучуков. Иначе мислех, че е от млякото бяхме на бебелан после на биолактана после на Фризолак. Докато не дадох друго шише не започна да пие. После изпи всички млека и сега сме на Селена.

# 273
  • София
  • Мнения: 429
CruellaDeVil  Ние имаме също едно падане, още не знаех, че е способна да се премести толкова много. Спокойно случват се такива работи. Simple Smile

NiaV Даваш днес 2/3 лъжички, после дохранваш с мляко и постепенно увеличаваш количеството каша за сметка на млякото. За седмица горе долу ще достигнеш около 50гр каша. По принцип както момичетата са казали по обяд се захранва. Обикновено трябва да ти се падне 2ро/3то хранене за деня.

Моята постоянно иска да седи по дупе. Сама се набра на шезлонга и от тогава край, не може да я сложиш полулегнала. Grinning
Захранването върви много добре. Изяжда по 100гр пюре, после и правя мляко, ама много не го иска. За две седмици въведох картоф, морков, пащърнак,тиква и броколи. Днес почвам  с оризовата каша, дано си я хареса. За следващата седмица мисля да въведа сладък картоф, ама не съм сигурна дали е нова храна след като яде вече картоф, плана ми е и карфиол да пробва, но за него не бързам. Като се сетя как мирише едва ли ще го яде..

# 274
  • София
  • Мнения: 2 725
Полист, моята е същатата бандитка. Така се опитва да лази, че си двига целите крака, само глават й седа на земята, сякаш прави челна стойка  Laughing. Аз се уплаших и плаках повече от нея като падна, но сега си се смее,все едно нищо не е станало
Преди малко захраних с картоф разреден с кърма и така хапваше, че ако не бях спряла щеше да изяде всичко. Много се радвам, че си хапна с удоволствие.

# 275
  • Мнения: 1 269
Здравейте, вчера в жегите бебка се изака с доста слузесто ако във воднисто зелен цвят. Знам,че го бяхте коментирали преди, но не го намирам. Ако някой знае на какво се дължи, моля да пише?
Успях да прехраня бебата. Давам кърма, която е малко на всеки 3 часа 20-30 мл и 120 мл АМ. До преди 2-3седмици беше ОК. Но явно кърмата ми се е увеличила,а не мога да измеря колко. Какво ще ме посъветвате? Беба е отчетливо натежала и вече дебеличка. На всяка цена трябва да регулирам нещата, защото в рода на ММ има доста дебелички деца и откровено страдат и им се подиграват

# 276
  • NE
  • Мнения: 11 001
Alja98 Категорично не може да се говори за наднормено тегло до 1 г. Това е бебе. С прохождането нещата се променят коренно.
За пример ти давам големия. До годинката беше с гънки по ръчички, крачета. На 3 г. е едва 13 кг, а яде.
Съвета ми е да не се тревожиш и нека бебка си хапва.
Отчет от консултацията - 7,400 кг и 67 см. Педи се съгласи да го захранвам на 6 месеца. Не че щях да и отчета недоволството ако смееше да не се съгласи. Решила съм с оризова каша да започвам. Ще предложа с АМ, но той мрази АМ и май ще търся и чиста каша на Topfer.

# 277
  • Мнения: X
Много благодаря на всички за съветите! bouquet
 Аля, моята бебка се роди около твоята, тя също вече е 7кг без 200-300 грама и е бузанка, но дебело бебе до годинка просто няма и не можеш да сложиш 4 месечно на диета.
Flower, аз също взех чиста оризова каша на Хип, но ще пробвам от утре, че днес ми мина шансът преди обяд.

# 278
  • Мнения: 226
Онзи ден на пазара една продавачка ми каза, че нейното дете на 5 месеца било 15 кг! Леко невероятно ми се струва, ама хайде... Simple Smile

И ние имаме вече няколко падания, днес особено хич не му е ден - два пъти се изтърколи. Единият път даже беше в шезлонга, явно се е изправил много напред и се катурна от дивана с все шезлонга, в който беше вързан.

Аз захранвам директно с 60-80 грама нов храна, не си играя с по 2-3 лъжички. Но и по принцип нямаме алергични вкъщи и не очаквам реакции. То и няма.

# 279
  • София
  • Мнения: 2 725
9005, 15кг на 5 месеца  Shocked. Аз бях толкова в първи клас   Laughing.
Аля, не мисля, че бебчето е дебело. Много си е добре  bowuu
Явно не само моето бебе е падало, но ми изкара акъла.

# 280
  • Мнения: 1 343
Явно само ние сме злояди. Не иска да яде и това е Sad
Само онзи ден с кеф хапваше морков с ябълка и това е. Изобщо не хареса оризовата каша, зеленчуците абсолютно нищо не й се услади за да го хапва с кеф Sad Не знам вече какво да я правя.
Май ни излиза и зъб и ха познайте кой. ГОРЕН Ляв резец  #Crazy пак сме на опъки.

# 281
  • София
  • Мнения: 2 725
Womanitka, купени пюрета ли даваш. Чета, че доста бебчовци отказват купешките, а си обичат домашните. За зъбките не се притеснявай. На детенцето на моята приятелка първото зъбче беше кучешки десен. Важно е накрая да са пълен комплект  Laughing

# 282
  • Мнения: 114
За съжаление проблемът при нас се задълбочи и за 2 дни бебка свали 100 г., затова снощи влязохме в болница. Малката беше на вливания 24 часа, направихме изследвания на кръв и урина, както и ехограф на корем. Консултира ни гастроентеролог. В крайна сметка, заключението е,че малката има много газове в коремчето / тя е бебе с рефлукс/. Провеждаме лечение, ще продъл жим и 15 дни с медикаменти вкъщи, ще започнем и захранване. Гастроентерологът предвижда, че до 1-2 седмици след началото на захранването проблемът ще изчезне. Най-важното е, че днес Магдалена се свежа и бодра, и от следобеда си хапва чудесно каквото и предложа - и кърма и АМ. Докато яде не смея дъх да си поема, за да не я разсея. В момента спинка сладко до мен. Надявам се в неделя да сме си вкъщи.

# 283
  • Мнения: 415
Здравейте,момичета.
И аз от вчера вече захраник Александър.Много му хареса картофчето.С кеф си излапа първите 4 лъжички.Днес бяха 5.Доволна съм.Вече го оставям и да сяда на дупе за малко.Доста добре се справя.
С баткото ни ,обаче много ядове!Много съм притеснена,чак се чувствам безсилна вече!Бях ви споменала,че в неделя зарочна едно разтройство и повръщане с температура.Нещата се задълбочиха и той отказа съвсем да яде и пие каквото и да било.В сряда вечерта ни приеха в инфекциозна болница.Искат утре да го изписват.Ама той е отпаднал! newsm45 newsm45 newsm45 Да,започна да яде,ама това неговото не мога да го нарека ядене-5 бисквитки и 8 солетки.2-3-4 чашки с вода.Детето видимо е отпаднало.И ми обясняват,че нямало нужда от второ вливане,понеже нямал загуба на витамини,минерали и там каквото започнаха да ми обясняват.На всичкото отгоре и не съм в болницата при него.когато ни приеха останах там и сутринта в 6 мъжът ми се обажда да ми съобщи,че Александър категорично отказва да се храни от шише. newsm09 Не иска и това е.Бута с език и край.Та се наложи да се сменим.таткото в болницата,аз вкъщи да кърмя.Затова и се размрънках и реших,че няма да чакам до навършване на 6 месеца и дадох картофче.
Не знам какво да правя,момичета.Преди час звънях в Токуда да искам второ мнение за баткото.Педиатърката там беше много мила и ми обясни,че най-важното в този случай е захранването.Ама той моичкия почти не яде. Weary  Ще рухна и физически и психически вече!

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 22:12 от DeLLtaA

# 284
  • Мнения: 143
Здравейте мами! Отчет и от нас- на 11.06 направихме 5 месеца и вчера на консултацията ни претеглиха 6.350кг  #Crazy . Това означав,че е качил 150гр за месец.Според педито е защото е прекалено активен, което си е доста вярно.Това дете няма спиране....За сега не се тревожа тъй като си яде долу горе нормално.Педито посъветва да започвам захранването, но се чудя къде да намеря тиква. Вие от къде купувате? Все още не съм търсила никъде  newsm78
 Делта, бъди спокойна всичко ще е наред. В този момент е важно да се овладееш за да не ти спре кърмата от стрес. Имай впредвид, че времето е топло, което влияе на бебо. Моето дете, когато му е прекалено горещо също избутва шишето с мляко и нервничи.Стискам палци всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт