Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 953
  • 734
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 2 713
Кенди, сега тикви няма. Аз взех готово на хип

# 286
  • NE
  • Мнения: 10 999
Делта Стискай зъби! Ужасно е това, но баткото трябва полека да се захранва. Още е отпаднал, но вкъщи ще дръпне повече. Стреса в болницата е ужасен.
С батат съм захранвала като нов зеленчук.
Тиквата също е ок от бурканче.

# 287
  • София
  • Мнения: 2 713
Делта, сега прочетох поста ти.  Sad Оправяйте се бързо  Praynig

# 288
  • Мнения: 415
Благодаря, момичета! Ще се справим някак. Sad Забравих да ви се похваля. От вчера Александър си има първо зъбче! Сега чакам второто, че венеца се е надул. Леко го прекара зъбчето. Дано е така с всички 20 бройки.

# 289
  • Мнения: 143
 Знам, че по това време няма, но за миг си помислих,че е възможно някак си от някъде да внасят  newsm78  Не ми се иска за сега да давам от бурканче, ентусиаст съм да е домашно приготвено.Само се питам дали да накисвам зеленчуците във вода заради нитратите ?  И ако да, по колко време трябва да стоят ?

# 290
  • Мнения: X
Candy- тиква има в ХИТ в Младост (не зная дали си в София)
Mesalina, Delta, да ви се оправят бързо дицата! Дано всичко е наред!

# 291
  • NE
  • Мнения: 10 999
Candy Половин час е добре. Картофите  може да се накисват.
Аз имам особено мнение за готовите пюрета. Отвратителни са на Hipp. Еднокомпонентните стават, но смеските са отврат. Плодови харесвам на Ганчев и Овко. Бебевита също стават. В ДМ има широк избор от пюрета на тяхната марка, които също са хубави.
Делта Честито първо зъбче на адашчето.

# 292
  • София
  • Мнения: 2 713
Аз също ще си правя пюретата. Намирам домашни някои неща, други от пазарчето до нас. Каквото не успея да намеря ще купувам готово. Сега ще правя пюре от череши, по натам и от домати, които ще стерелизирам,  за да може да хапва и от сезонните неща.

# 293
  • Мнения: X
Ехааа, тази оризова каша, за която питах я направих и с вода и с хип Комбиотик и миришеше гадно на АМ. Пишеше да предложа 2-3 лъжички. Е след 5 едва си взех лъжицата, всичко осмука и опапка и рева за още! Страшно се зарадвах, дано само е ОК с количеството за днес.

# 294
  • Мнения: 415
Изписаха ни от болницата.Биваме!!!Обаче излекуваха едно,а го пуснаха с кашлица.И сега ме е шубе да му дам сироп,че с тоя стомах....И педи не си вдига телефона....Ужас!!! Sad

Момичета,да ви питам тези,които кърмите и ви е дошъл цикъла.Редовен ли е?Защото при мен миналия месец ми дойде за първи път след раждането и сега никакъв го няма.С първото раждане всичко беше като по часовник.Ама там пък не кърмех активно.Баткото беше на смесено хранене.Та затова да ви питам как е при вас.

# 295
  • Мнения: 81
Кенди, аз също гледам да правя домашни пюренца, но от сезонни зеленчуци. На моето човече най- много му хареса тиквата на Ганчев, тази на HIPP е по- едро смляна.
Делта, честито зъбче. Относно цикъла, все още не ми е дошъл, но с баткото ми дойде като навърши 6 месеца и бях като часовник, сега незнам как ще е.
Месалина, бързо се оправяйте. Ти захрани ли вече твоята госпожица с каша?

# 296
  • Мнения: 114
ina_hf, още не съм започнала захранването, когато излезем от болницата ще стартираме.Гастроентерологът препоръча да започна със зеленчуково пюре.  Трябваше утре да се приберем, но лекарката ни май иска да ни държи още. Детето вече е добре,хапва си, качва грамчета. Горкичката, три пъти и слагаха абокат, сега е в крачето, но тя е малко геройче,и дори не е плакала при последното поставяне. Опитвам се да увелича кърмата, но не е достатъчна, затова и давам и АМ.

# 297
  • NE
  • Мнения: 10 999
Нямам и аз още цикъл. С големия също кърмих активно и ми дойде на 5 месец след раждането. До 8-9 месец ми идваше с огромни закъснения от 40-45 дни. Бях влязла във филми. Сега дори го няма цикъла.
Делта, Месалуна Бързо да се оправят децата.

# 298
  • Мнения: 1 269
Delta ,Mesalina какъв ужас сте преживели! Да се оправят дечицата бързо и да си отдъхнете!
В пеък ни биха ваксина и резултата беше преливащо зелено ако! Добре, че беше еднократно. Тъй като сме едрички за момиче 7100 на 63см ще изчакаме със захранването 1 м.
Иначе оглеждам пюренцата и събирам мнения. Толкова са скъпи, че за по 1-2 лъжички ще ги правя. Обаче нямам уред за варене на пара. Не може ли просто да ги сваря в тенджера под налягане. Е част от ценните вещества ще минат във водата. Ще я ползвам и малко за рареждане. Вие слагате ли кърма или АМ за разреждане?

# 299
  • NE
  • Мнения: 10 999
Може да си вземеш метална кошничка и в една тенджерка да си ги правиш на пара. Аз също обмислям да давам домашно, а само месото да е от пюре и плодовете. Това захранване ми е голяма мъка.

Общи условия

Активация на акаунт