Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 900
  • 734
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 361
И аз ще ги въвеждам поне след 2 месеца. За сега добре почна захранването. Още си го има рефлекса на избутването, но си личи, че му харесва да яде като голям. Единствено ме притеснява, че тук ще въвеждам кашите, млечните и глутена, а не им знам на техния език съдържанието. Чувствам се като предварително прецакана. Как да е. Ще науча основните неща от съдържанието, ама няма как да си преведа всичко. Пък дори на английски няма етикет.

# 331
  • София
  • Мнения: 429
Много е неприятно да си оставиш дете толкова малко. Ако имате възможност си гледайте децата, тези моменти нямат връщане назад. Вчера гледах клипчета на каката и една носталгия ме хвана. Сега вече си е момиченце голямо...

Аз ще се връщам следващата година, когато ще почне яслата, т.е септември, вече ще е на 1г и 9м. Преди това ще пускам отпуските които съм натрупала, те са около  3-4 месеца. Трудно ще е с тия пари малкото, но така ли иначе нямам на кого да я оставя, а за частна ясла пари няма да дам, по-добре да си я гледам.

Месо ще въвеждам на 6,5м ( заешко, пуешко, пилешко). След 10тия месец телешко и риба. Свинско след годинката. Жълтък и всичко млечно след 7мия месец. Така съм захранвала голямата, така мисля и сега.

Zaharcheto За кашите съм забелязала, че без глутен, които са пишат на опаковката, че са от 4-тия месец. Това може да ти е ориентир някакъв, разбира се и google translate Wink

# 332
  • София
  • Мнения: 2 681
Аз също мисля следващия септември да я пусна на ясла, но знам, че повечето нямат тази възможност и се връщат бързо на работа.  Дано да успея да я запиша на ясла, че с тези приеми направо се плаша. Все едно за Харвард кандидатстваш.

# 333
  • Мнения: 1 269
И аз мисля до година след морето септември в Гърция да тръгна на работа. То не знам дали ще е реално тръгване, че знам, че ще искат да ми съкратят местото и понеже съм защитена,ще преговарят адвокати. Мисля да ги изцедя!

# 334
  • Мнения: X
ММ иска също да прекарва време с бебка и идеята е, че работейки от вкъщи ще бъдем тримата. Той не може да работи от къщи, а и е по-изгодно да взимам заплата, отколкото майчинство, така че мисля да му прехвърля вторите 5-6 месеца. Втората година пак ще си работя от нас, но и майка ми, и частна градина до нас ще помогнат, надявам се.

Последна редакция: сб, 24 юни 2017, 22:33 от Анонимен

# 335
  • NE
  • Мнения: 10 999
NiA Ако прехвърлиш на таткото майчинството после губиш всякакво обезщетение. Не става да прехвърлиш и върху бабата.
Новите правила в сравнение с миналото са, че вече може да се случи прехвърляне и след 6 месец. Преди беше не по-рано от 1 година на детето.

# 336
  • Мнения: X
Да де, губя обезщетение, но взимам заплата. Тя е повече от майчинството, а таткото ще взима бащинство. За след 6тия месец говоря. Или нещо не разбрах?

# 337
  • NE
  • Мнения: 10 999
Да, след 6 месец на детето.
Най-добрия вариант е да взимаш заплата + 50% майчинство. Аз така бях няколко месеца преди втората година на баткото. Заплата + 170 лв. ( от 340 лв ), но имам баба на разположение.

# 338
  • Мнения: 81
Мами, дайте ми съвет как да накарам бебо да пие водичка. Страх ме е да не се обезводни в тия жеги. Вчера, много малко мокри памперси смених / 2-3 /, а и урината му малко миришеше. Консултирах се с педито, каза да му предлагам по- често шишето с водата и той щял да пие. Да ама не, не иска и това е. Изпие една- две глътки и почва да си играе с биберона.
Да подчертая, че все още го кърмя...  Rolling Eyes  newsm78

# 339
  • София
  • Мнения: 2 681
Аз си взех такова шише https://www.hippoland.net/tommee-tippee-prehodna-chasha-s-dva-na … 50-ml-4m-44708587 Ползвам мекия накрайник и пие вода с него. От биберонаа не иска и това е. Даеам й по малко, че иначе се дави.

# 340
  • Мнения: 81
Аз си взех такова шише https://www.hippoland.net/tommee-tippee-prehodna-chasha-s-dva-na … 50-ml-4m-44708587 Ползвам мекия накрайник и пие вода с него. От биберонаа не иска и това е. Даеам й по малко, че иначе се дави.
Благодаря, ще пробвам, че и моето човече се дави, а биберона е с най- малката дупка  newsm78

# 341
  • NE
  • Мнения: 10 999
Увеличи дупката. На кърма трудно ще пропие вода ако не му е адска жега.
Може да пробваш да даваш със спринцовката на Нурофен/Панадол, но моя Алекс плюе и тази вода.
Не е добре да мирише урината ако не даваш някакво лекарство, разбира се. Пусни едно изследване.

# 342
  • София
  • Мнения: 405
Увеличи дупката. На кърма трудно ще пропие вода ако не му е адска жега.
Може да пробваш да даваш със спринцовката на Нурофен/Панадол, но моя Алекс плюе и тази вода.
Не е добре да мирише урината ако не даваш някакво лекарство, разбира се. Пусни едно изследване.
Не всяко детенце е така - моето е на кърма, но още от началото си пие вода. А откакто се вдигнаха температурите над 24-25 градуса осезаемо много повече вода пие, случвало се е и по 90 мл на ден, а е кърмен на поискване. Пие от биберон томи типи шише и от шише с мек накрайник пак на томи типи.
Иначе за захранването - започнах на 5,5 месеца по ЗВБ. Нямам проблеми до момента, наясно е какво да прави с авокадото и моркова, само първото парче му го сложих в юмручето и от там нататък се справя сам. Има парчета в памперса, така че е успял и нещо да си хапне  Grinning

Последна редакция: сб, 24 юни 2017, 22:31 от ~Лорелай~

# 343
  • София
  • Мнения: 429
ina_hf Голямата толкова я мъчех с тая вода и като теб се притеснявах. В крайна сметка пропи сама когато беше на 1.3г. Сменяла съм шишета, забърквах чайове, разредени домашни сокове и какво ли не, само и само да приема течности извън млякото/храната и не се получаваше. Сега малкото си пие вода, не че е любимата напитка, но не я плюе. Wink

# 344
  • NE
  • Мнения: 10 999
Разбира се всяко дете е индивидуално. Моите и двамата не търсят вода, което честно казано не исках да става, но има време и за това. С баткото предлагах само вода и досега не търси сокове и подобни за заместители, което улеснява донякъде гледането му в градината.

Общи условия

Активация на акаунт