Британско късокосмето коте

  • 6 278
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, обещала съм на моето малко момиченце да и купя коте. Харесала си е Британска късокосместа.
И тъй като разгледах доста обяви, статии и т.н. се чувствам объркана.
Моля ви някой да ми даде съвет, за какво да внимавам при покупката, какво да гледам и кави адекватни въпроси да задавам на продавача. Как е по добре да се купи от човек или магазин , развъдник?

Ще съм много благодарна ако някой ми даде съвет bouquet

# 1
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Развъдник, категорично.

# 2
  • Мнения: 643
Аз пък не съм толкова категорична за развъдника, ако държиш да е със синя панделка да я водиш по изложби или пък е купуваш с инвестиционна цел ( за размножаване) тогава си струва 1000 лв. Аз съм собственик на Шотландска клепоуха, уникално красиво животинче, има си всички белези за чистокръвност много е бузеста и с обичайния за породата игрив характер, не е купена от развъдник, от човек е купена, като съм видяла и двамата родители, цената беше двойно по-ниска.

# 3
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Не става въпрос за изложби, имам персиец, купен е от обява от Олх, такива проблеми имах с него до годинка, че ми се реве. Хранеха го с Уискас и гранули от Кауфланд, нямаше никакви ваксини, нито обезпаразитяване. Роден е с автоимунно заболяване, за което ние не знаехме.

Против съм закупуването на животно от такива, които са превърнали домашният си любимец в доходоносен бизнес, буквално вече ги ненавиждам.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
   За повечето хора, обаче: развъдник = "puppy mill", което е доста жалко... Не иска да се образова българинът и това е. Още по-малко иска да осиновява безпородни животни.

# 5
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Факт и много трудно се намират такива хора, от миналото лято досега сме успели да задомим само 4 котета при българи /непознати/ , останалите намерени из улиците заминаха за Германия, Австрия, Испания и при близки приятели, тук у нас.....

Имам персиец, но коренно промених мисленето си относно породисти и непородисти животни в последните 2 години.

# 6
  • Мнения: 643
Ние взехме нашата писанка на 40 дни, със медицинско свидетелство със всички необходими изследвания и ваксини за възрастта и имаше придобити навици да ходи в тоалетна, нещо което котето на един приятел купено от развъдник нямаше, целия му апартамент беше месеци наред напикан и миниран от малки акита. Отделно човека като ни я даваше ни дръпна една едночасова лекция за правилния начин на гледане и на хранене за характера на породата и т.н.

# 7
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Че то и нашият имаше изградени хигиенни навици, за храната писах вече какво са казали на мм, защото той ходи да го купува.

Как да не го храня с боклуци като Уискас и т.н., абсурд.
Тук в България ветеринарите са толкова невежи, РК го смятат за манна небесна, а никой сигурно не е чел етикета да види що за храна е, само цената скъпа, а качеството нулево.

# 8
  • Мнения: 643
Ако ветеринаря ти смята РК на "манна небесна",  трябва да си намериш нов  Joy

# 9
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Намерила съм си. Wink

Казвам какво мислят по въпроса 90 % от ветеринарите у нас, последната една година сме в България, заради проблемите на котката често сме ходили при различни ветеринари и винаги изтъкват този факт, което е жалко, но има много хора, които се връзват и купуват.

# 10
  • Мнения: 35
Няма да купувам котка с цел бизнес, а за дете което много ги обича и си е харесало точно такава  Simple Smile
Ако го купя от човек, за какво трябва да питам? ПАспорт ваксини, родители ...
Ако е развъдник кажете ми някой в София?

Сигурно, въпросите ми ще ви се сторят странни, но не съм купувала никога животинка и се обърках  newsm78

# 11
# 12
# 13
  • Мнения: 460
И аз бих ти препоръчала развъдник.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт