Изграждане на нова стена на баня

  • 1 153
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Имам въпрос за изграждане на нова стена на баня в стар тухлен апартамент. Стария собственик на апартамента си е направил нещо като ниша за секция в хола като за целта е преместил тухлената стена между банята и хола, с което съответно банята е станала по-малка. Искам да върна старото положение, банята да си върне оригиналния размер, като за целта тази стена трябва да се бутне и да се направи нова. Майстора предложи след като я бутнат тухлената стена, новата да я изградят от гипсокартон с цел да стане по-бързо. Не разбирам много от ремонти, но ми се вижда неудачно между хола и банята да няма стена ами само един гипсокартон. Той твърди, че е същата работа откъм шум и хидроизолация, понеже в банята ще има хидроизолация така или иначе. Според мен е много по-добре да се изгради стена там. За друг вариант спомена да го направи с газобетон. Според мен това ще е по-добър вариант, но пак съм леко скептично настроен. Струва ми се, че най-добрия вариант ще е да се изгради нова нормална тухлена стена, например с тухли Wienerberger.

# 1
  • Мнения: X
Разбора се, че трябва да има нормална стена. Все пак трябва да можеш някой рафт, етажерка, шкаф или душ да си окачиш. С тухли и една хубава замазка ще стане отлично. Откъм шум определено няма да е все едно дали има 2 листа гипсокартон или истинска стена.

Честно казано, някои майстори само гледат да им е лесно. Гипсокартон вместо истинска шпакловка горе-долу бива, но вместо истинска стена, и да твърди, че е същото - кого лъже... Stop

# 2
  • София
  • Мнения: 1 742
Газебетон 10 или 12,5см е най добре.

Общи условия

Активация на акаунт