Създаване на група за близки на болни от Алцхаймер 2

  • 103 122
  • 783
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 053
Елина и ти си права. Но той си го е навил на пръста човека така или иначе. Докато не се прегледа, снима и т.н. ще го мисли така ли е, не е ли. Не че такава диагноза дава успокоение. Но и тревогата, че не знаеш какво става е ужасна. За майка ти не знаех, че толкова са ви мотали. При баща ми коровата атрофия си беше ясна на снимката. Той и инсулти имаше и те си се виждаха. И при него беше по-скоро смесен вид деменция въпреки че си го водеха с Алцхаймер, но две мнения дали има или няма деменция не е имало.

# 736
  • Мнения: 31
Здравейте,
Благодаря ви за мненията. Отивам на невролог на 16.7. Преди година и половина направих ЯМР на глава със съдова програма. Заключение - наблюдават се броеницовидно подредени участъци на стеснения и дилатации на лумените на ПМА, СМА и ЗМА. Описаните промени на мозъчните артерии се срещат при RCVS и ЦНС-васкулит. Отидох на ревматолог, направих си и някакви кръвни изследвания - не намериха уж нищо. Горните диагнози ми звучат и доста екзотично.

# 737
  • Мнения: 1 630
За RCVS трябва да имаш зверско глабоболие, затруднения със зрението и говора. Имаш ли? Може би по наследство имаш слаби кръвоносни съдове. И за съм така. Разширени вени имаш ли?
Пропуснах по-горе да спомена, че различните мнения на невролозите, при които ходихме, бяха точно на базата на 2та ЯМР-а. Показвам им снимките, а те ги гледат, преглеждат и мама и казват различни неща- как е възможно? Едни и същи снимки съм им показвала. И друго- забравих да спомена, че в заключенията от ЯМР-ите пишеше, че на мама й липсва една от главните артерии, хранещи мозъка. Не знам коя беше точно, изследванията й не са ми под ръка, но мога да проверя. Заключението беше "по наследство" и "така се е родила". Това не й е попречило да стане маг. фармецевт и да говори 3 езика...Това, което се опитвам да ти кажа е, че може да имаш съдови промени в мозъка или наследствени състояния, но те да не влияят на начина ти на живот и на когнитивните ти способности.
Аааа, да, и още нещо пропуснах- правихме Доплер на мама- уж да видим как е циркулацията- "перфектен"...аз какво да си мисля при това условие?

# 738
  • Мнения: 5
Хора искам да подчертая да не се приемат за непроменима даденост дадени проблеми в  мозъчните  структури Мозъкът е изклучително пластичен орган и подлежи и са възможни значителни структурни и функционални  поправки на мозъчните структорни протеини. Нали все пак всички ние имама възможноста да рециклираме (регенерираме) 250-280 милиарда клетки ежедневно . Това са  двеста триста милиарда свежи функционални клетки всеки ден! Достатъчно е обаче да насочим акцент от този колосален и ежедневен процес на клетъчно обновяване към повредените протеини от централната нервна система  за да засилим пластичноста на поправка на функционалните ни нервни мозъчни клетки. Това е лесна работа и естествен процес ако възстановите  ТРАЙНО! Циркадиалният си биоритъм ден/нощ които със сигурност е изтерзан и увреден при всеки един от нас които води съвремен начин наживот (изкуственно осветление и работа ,почивка  и живот в згради и затвоерени пространства) . Както знаете мозъкът се изхранва не от кръвта а предимно си автопроизвежда сам хранитените вещества  необходими му за да работи КОГА СТАВА ТОВА? предимно нощно време мозъкът работи за да си  самопроизведе и достави необходимите хранителни вещества . При нарушен  циркадиален ритъм (ден/нощ)  мозъкът обикновенно има значителен хранителен недостиг поради което СТРАДА на гладна диета от усвиенцим но ние въпреки това го принуждаваме да го кара на маратон  и да работи ежедневно по сложни задачи непрестанно. Определени дължини на фотонните вълни  активират фоточуствителни незрителни мозъчни слоеве които отговарят например за серотони, допамин,  и още 3 вида (... амини... ) които са от КОЛОСАЛНА значимост за функционалното клетъчно здраве на централната ни нервна ситема. Наскоро (преди 25-30) години бяха открити три такива слоя в мозъкът ни които дирижират чапеларно колосалният биохимизъм на мосъкат ни денонощно. За съжаление при съвременният начин на живот липсват на 90 процента най-важните дължини Фотони които активират тези мозъчни слоеве  а те са   470 нанометра (200 LUX) , 560 нанометра  (800 LUX) и пълен Фотонен спектър поне (CLI >92) и (10,000 LUX до 30,000 LUX)

Звучи доста сложно но нищо такова !!! това е просто една специализирана диодна лампа за светлина (монохромна) Фотонна терапия с строго определени  дължина на Фотонната терапия за 50 - 60  до 100 лева еднократно!.

Ще го дообясня простичко ПОНЕЖЕ живеем в къщи, ни не получаваме необходимите дневни дози от светлинни фотони 470 нанометра от светлинни фотони 560 нанометра и Пълен спектър  Фотони (CLI >92) и (30,000 LUX) МОЗЪКЪТ СТРАДА фоточувствителните слоеве не се активират за биосинтез и не произвежда и жлезите не секретират (или секретират недостатъчно количество) от различните абсолютно необходими ни  "... амини" а те контролират цялостно и денонищно биохимизма на  мозкът. С годините следват старческите нервнодегенеративни промени а преди това мигрените, стреса , депресия функционални шизофрений .

ПОПРАВЕТЕ СИ НАВРЕМЕ И ПОТДЪРЖАИТЕ ИЗРЯДЕН ЦИРКАДИАЛНИЯТ СИ БИОРИТЪМ (тоест мозъчният си биохимизъм и секролитичен биосинтез) чрез достъпна ФОТОННА (светлинна) Терапия с конкретно подбрани монохромни дължини на вълната.

ТОВА Е ФАСУЛСКА! ЛЕСНА! и ПРИЯТНА! ЗАДАЧА!!! приложима лесно при тежки напреднали случай на Алцхаймер, Паркинсон , деменций и при много възрастни в тежко общо състояние хора и ваши близки



 Междудругото паневритмията  е съпоставима със сутришната част от дискутираната Фотонна Монохромна Лед Терапия, конкретно  в часта с  (CLI >92) и (30,000 LUX) за 80 до 100 мин.
Паневритмията обаче не доставя другите липсващи дължини на вълните.... Имаме го в ръцете си! без да ходиме до езерата което е и невъзможно за възрастовите нервнодегенеративни заболявания.

Умолявам! всички и болни и здрави да си купите SAD LED  терапевтична лампа и да започнете методично да си светите с нея поне няколко години за да възтановите  напълно Циркадиалният ритъм и   пластичноста на рециклиране на  мозъчни протеини.
Протокола за използване при шизофрении, Алцхаимер, Паркинсон и Деменциите е малко  по-различен от този за депресия, мигрена  и нарушен Циркадиалния ритъм  и аз ще ви дам различните протоколи с най-голямо удоволствие ако се интересувате  от това. Устроиството е все пак едно и също и е смехотворно евтино и безкраино безопасно сравнение с умопомачително вредните  и с колосални нежелани странични действия хапченца за сезонна депресия и мигрена. SAD LED  терапевтична лампа ще ви помогне сигурен съм!!! И Е БЕЗВРЕДНА!


посочената по горе БЕЗВРЕДНА!!!  ФОТОННА ТЕРАПИЯ  е основен но частичен елемент( приблизително  1/3) от Цялостен ПРОТОКОЛ за общо третиране на  нервнодегенеративни състояния при много възратни трудноподвижни и неподвижни Алц, и Парк, Дементни пациенти предоставена  от (alz.guru)

Протокола и програма са безплатни и се прилагат БЕЗ!!! да спирате или променяте!!! назначеното ви лечение
  Контакт мейл: tech@alz.guru
 препоръчително е да задавате въпросите си ТУК ПУБЛИЧНО за да бъде дискусията безплатна и полезна за всички нуждаещи се а на емаил само за  специфични конфеденциални здравни въпроси  по темата (също е безплатно) предоставена от (alz.guru)

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 10:46 от protocol

# 739
  • Мнения: 6 529
Каква е тази лампа? Може ли някакъв линк?

# 740
  • Мнения: 1
Protocol,

Има ред изследвания, които показват силно благоприятното въздействие върху мозъка на светлина с честота 40 Hz  и още повече на звук със същата честота.
От писаното от Вас не мога да се ориентирам за същото ли говорите.
Не знаех, че има такива машинки вече, за нашата майка синовете ми сами конструираха и програмираха малко устройство с мигаща светлина с честота 40 Hz, а за звуковото въздействие си свалих файл от YouTube - вибриращ с честота 40 Hz звук, "бръмчене" с продължителност 1 час.
Може ли да ми пратите на личната поща линка към Амазон или друг доставчик на това устройство, ако то работи с 40 херца?

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 21:40 от Mother3

# 741
  • Мнения: 5
Protocol,

Има ред изследвания, които показват силно благоприятното въздействие върху мозъка на светлина с честота 40 Hz  и още повече на звук със същата честота.



Дълбоко се съмнявам че има дори едно клинично изледване преминало през  фаза I до фаза III защото точно за тази честота от 40 Hz за сега няма открити незрителни фоточуствителни мозъчни слоеве за да може да ги активираме профилактично и по схема. РАЗБИРАСЕ  ще се радвам много ако ме упровергаете категорично и ми дадете линк към тези "ред изследвания" и Разбирасе ако не са Клинични Дъбалблайнд преминали през фаза III моля да НЕ! ми давате линк.

Разбирасе че в  поста погоре НЕ става дума за тази екзотична честота 40 Hz  Посочени са точните  честотите и принципно как се ползват и кога, ако желаете повече информация е посочен емаил за повече информация. Посочените точни честоти активират определи фоточуствителни  незрителни слоеве в мозъка. Тези процеси  и физически  самите фото-клетките  бяха открити сравнително наскоро от Оксфордските ресерчари през деведесете години на миналият век  и добре  описани пак от тах. Аз не знам някой накъде да е окрил нещо за 40 Hz . Аз говоря за фототерапия и нещо което се е формирало за стотици хиляди години в Човешкият мозък и се задейства само в определени моменти (часови прозорци) на денонощието поради наличието на определени ЕСТЕСТВЕННИ СПЕКТРАЛНИ ДЪЛЖИНИ в тези момемтнти  , вие ми говорите за алхимия и 40 Hz ... Тоест ние просто НЕ! сме на една и съща страница

Очаквам с нетърпение да ми просветлите незнанието

информацията е предоставена безплатно от (alz.guru)

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 23:57 от protocol

# 742
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, отскоро съм в отбора, имам съмнения за тази диагноза при майка ми.  Разгледах част от написаното до момента. Препоръчвам книгата "Краят на Алцхаймер" за тези, които не са я чели. Направих голяма част от описаните изследвания на майка ми. Предстои ни диагностика при невролог и ЯМР, за да се уточни за какво става дума. Но в книгата авторът разглежда 3 разновидности на заболяването, единият - от токсини. При майка ми се потвърди олово в кръвта, арсен и малко живак. Доколкото живакът може да е малко и да се измери в кръвта. Темата е дълга, за съжаление. Надявам се да съм ви била полезна.

# 743
  • Мнения: 5
Хора искам да подчертая да не се приемат за непроменима даденост дадени проблеми в  мозъчните  структури Мозъкът е изклучително пластичен орган и подлежи и са възможни значителни структурни и функционални  поправки на мозъчните структорни протеини. Нали все пак всички ние имама възможноста да рециклираме (регенерираме) 250-280 милиарда клетки ежедневно . Това са  двеста триста милиарда свежи функционални клетки всеки ден! Достатъчно е обаче да насочим акцент от този колосален и ежедневен процес на клетъчно обновяване към повредените протеини от централната нервна система  за да засилим пластичноста на поправка на функционалните ни нервни мозъчни клетки. Това е лесна работа и естествен процес ако възстановите  ТРАЙНО! Циркадиалният си биоритъм ден/нощ които със сигурност е изтерзан и увреден при всеки един от нас които води съвремен начин наживот (изкуственно осветление и работа ,почивка  и живот в згради и затвоерени пространства) . Както знаете мозъкът се изхранва не от кръвта а предимно си автопроизвежда сам хранитените вещества  необходими му за да работи КОГА СТАВА ТОВА? предимно нощно време мозъкът работи за да си  самопроизведе и достави необходимите хранителни вещества . При нарушен  циркадиален ритъм (ден/нощ)  мозъкът обикновенно има значителен хранителен недостиг поради което СТРАДА на гладна диета от усвиенцим но ние въпреки това го принуждаваме да го кара на маратон  и да работи ежедневно по сложни задачи непрестанно. Определени дължини на фотонните вълни  активират фоточуствителни незрителни мозъчни слоеве които отговарят например за серотони, допамин,  и още 3 вида (... амини... ) които са от КОЛОСАЛНА значимост за функционалното клетъчно здраве на централната ни нервна ситема. Наскоро (преди 25-30) години бяха открити три такива слоя в мозъкът ни които дирижират чапеларно колосалният биохимизъм на мосъкат ни денонощно. За съжаление при съвременният начин на живот липсват на 90 процента най-важните дължини Фотони които активират тези мозъчни слоеве  а те са   470 нанометра (200 LUX) , 560 нанометра  (800 LUX) и пълен Фотонен спектър поне (CLI >92) и (10,000 LUX до 30,000 LUX)

Звучи доста сложно но нищо такова !!! това е просто една специализирана диодна лампа за светлина (монохромна) Фотонна терапия с строго определени  дължина на Фотонната терапия за 50 - 60  до 100 лева еднократно!.

Ще го дообясня простичко ПОНЕЖЕ живеем в къщи, ни не получаваме необходимите дневни дози от светлинни фотони 470 нанометра от светлинни фотони 560 нанометра и Пълен спектър  Фотони (CLI >92) и (30,000 LUX) МОЗЪКЪТ СТРАДА фоточувствителните слоеве не се активират за биосинтез и не произвежда и жлезите не секретират (или секретират недостатъчно количество) от различните абсолютно необходими ни  "... амини" а те контролират цялостно и денонищно биохимизма на  мозкът. С годините следват старческите нервнодегенеративни промени а преди това мигрените, стреса , депресия функционални шизофрений .

ПОПРАВЕТЕ СИ НАВРЕМЕ И ПОТДЪРЖАИТЕ ИЗРЯДЕН ЦИРКАДИАЛНИЯТ СИ БИОРИТЪМ (тоест мозъчният си биохимизъм и секролитичен биосинтез) чрез достъпна ФОТОННА (светлинна) Терапия с конкретно подбрани монохромни дължини на вълната.

ТОВА Е ФАСУЛСКА! ЛЕСНА! и ПРИЯТНА! ЗАДАЧА!!! приложима лесно при тежки напреднали случай на Алцхаймер, Паркинсон , деменций и при много възрастни в тежко общо състояние хора и ваши близки



 Междудругото паневритмията  е съпоставима със сутришната част от дискутираната Фотонна Монохромна Лед Терапия, конкретно  в часта с  (CLI >92) и (30,000 LUX) за 80 до 100 мин.
Паневритмията обаче не доставя другите липсващи дължини на вълните.... Имаме го в ръцете си! без да ходиме до езерата което е и невъзможно за възрастовите нервнодегенеративни заболявания.

Умолявам! всички и болни и здрави да си купите SAD LED  терапевтична лампа и да започнете методично да си светите с нея поне няколко години за да възтановите  напълно Циркадиалният ритъм и   пластичноста на рециклиране на  мозъчни протеини.
Протокола за използване при шизофрении, Алцхаимер, Паркинсон и Деменциите е малко  по-различен от този за депресия, мигрена  и нарушен Циркадиалния ритъм  и аз ще ви дам различните протоколи с най-голямо удоволствие ако се интересувате  от това. Устроиството е все пак едно и също и е смехотворно евтино и безкраино безопасно сравнение с умопомачително вредните  и с колосални нежелани странични действия хапченца за сезонна депресия и мигрена. SAD LED  терапевтична лампа ще ви помогне сигурен съм!!! И Е БЕЗВРЕДНА!


посочената по горе БЕЗВРЕДНА!!!  ФОТОННА ТЕРАПИЯ  е основен но частичен елемент( приблизително  1/3) от Цялостен ПРОТОКОЛ за общо третиране на  нервнодегенеративни състояния при много възратни трудноподвижни и неподвижни Алц, и Парк, Дементни пациенти предоставена  от (alz.guru)

Протокола и програма са безплатни и се прилагат БЕЗ!!! да спирате или променяте!!! назначеното ви лечение
  Контакт мейл: tech@alz.guru
 препоръчително е да задавате въпросите си ТУК ПУБЛИЧНО за да бъде дискусията безплатна и полезна за всички нуждаещи се а на емаил само за  специфични конфеденциални здравни въпроси  по темата (също е безплатно) предоставена от (alz.guru)

Моля Ви, публикувайте линка за закупуване на терапевтичната лампа, какъв модел и мощност, както и протокол за използване при болест на Паркинсон.
Отнася се за болен в начален стадий, диагностициран през 2019 г
Много Ви благодарим за цялата безценна информация, която споделяте с всички тук

# 744
  • Мнения: 368
Здравейте.
Интересувам се от отзиви и мнения за Частен дом за стари хора - Резиденция дядо Ради, гр.Хисаря.
Никъде в интернет не намeрих коментари за тях, а се рекламират на доста места, вкл. и в olx=
Ще съм благодарна за всякакво мнение.

# 745
  • София
  • Мнения: 62
Здравейте , преди време бяхте коментирали за течните храни в бутилка от аптеката , не успявам да открия разговора тогава . Някой беше споменал ,че купува гръцки такива , можете ли да ми припомните кой какво взима , отзиви и да знам къде какво да търся , тъй като напоследък прибягваме до тях и може би и за напред ще трябва да продължим така. Дятото отказва да се храни и само това приема като някаква храна...

# 746
# 747
# 748
  • Мнения: 3
Здравейте. Моята майка също е с деменция и е в дома Зодиак в Банкя.Не съм доволна, защото не получавам никаква информация за нея- отговарят ми само с половиин дума. Трябваше няколко пъти да моля да ми я дадат да я чуя за малко по телефона. Нямам никаква информация как живее там. Виждам тук добри впечатления от "Буона Вита" в Горна Баня и "Божи дар", в Банкя и "Голямата къща" до Сточна гара. Бих искала да я преместя там; на сегашното място има един месец предизвестие, т.е. това може да стане през февруари. А няма да имам възможност да я взема при мен, ако няма места. Как да постъпя? Да се опитвам ли да търся диалог в сегашния дом, или да я преместя? Благодаря предварително.

# 749
  • София
  • Мнения: 986
Zornitsa1Това, че не можеш да комуникираш спокойно с майка ти, въпреки ситуацията в момента /а вярвай ми, има начин / не говори никак добре за дома. В случай, че си решила да я преместиш, потърси първо дом, преди да пристъпиш към въпросното предизвестие / което за пръв път чувам, но явно имате някакви по-така договорни отношения с въпросния дом /. Спокойно разясни ситуацията ви и ако срещнеш разбиране и коректно отношение, което се разбира по начина, по който ще ви приемат, изисквания и часове за виждане, отзиви на близки ...
За жалост към момента вероятно ще е по - трудно, но не невъзможно. Мога да препоръчам лично аз този в Банкя, където е моята майка, но е със запълнен капацитет. Също така добри отзиви съм чувала за Слънчев дом, София; на моя близка приеха майка й, и остана доволна / също с Алцхаймер. Знам за дом в с. Първенец, до Пловдив, също добър, по отзиви на мои роднини. Надявам се, и други да се включат с повече информация - пожелавам успех в трудната ситуация и късмет да намерите вашето място.

Общи условия

Активация на акаунт