Не е нормално това!

  • 1 853
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
Ами то и ние тук си имаме едно 15-годишно момиченце, което се е включило в групата на слабеещите мами. Едно-две майчета са го смъмрили, но то май продължава активно да пише и участва в темата и следователно - и да диетува.

Най-вероятно това 12-годишно момиченце си кара на глад по цял ден, докато родителите са на работа. И аз мисля,че майката не подозира какви ги върши щерката. Ако пък диетата е с нейно знание (което много ме съмнява!), може би следи диетичният режим да е разумен и храненето пълноценно. Не дай боже да хапва само вечер и само салатка Crossing Arms

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 22:28 от valentina.l

# 16
  • Мнения: 723
BubetoTheCool , малко желание и време струва да си в течение какво си мисли детето ти, какви са заниманията му...
В момента примера е с отслабване, но да не дава Господ да е нещо по - сериозно, тогава пак ли няма да са в час?
На първо място трябва да се научим да познаваме децата си, познаваме ли ги - нищо не може да ни изненада, най - малката промяна ще ни направи впечатление и това ще ни помогне да реагираме адекватно и навреме.
Все пак всеки решава сам за себе си, аз говаря от опита ми с дете на 16г.

Смятам да направя всичко възможно, за да познавам детето си, абсолютно права си за това. Страх ме е за нещата, които не зависят само от мен. Има такива. Желая ти никога да не срещаш такива проблеми, желая го на всички! Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
Пожелавам ти същото!  bouquet Hug

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Лошо нещо е това...
имам наблюдения и само като чуя нещо подобно изтръпвам.
И това обикновено са умни и красиви деца с добри и любящи родители (но неоткирили нещо малко,  с което после се борят години...)
Пазете децата си и всички, които обичате!
Много е лесно за дете гледащо модни списания в пухкавата фаза на пуберитета да се замисля за отслабване и ако по детски експериментира с хапчета научени от приятелка..... Борба, болници, молитви и пак борба.... с години...

Дано никога не го приживеете по-отблизо и дано по-малко деца страдат!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 105
Момичета без да се обиждате, ама направихте от мухата слон. Момичето не е написало, че бърза да повърне след ядене или пък, че не е слагала хапка в устата си от миналата година. Прочетете хубаво поста моля ви се. За какви анорексии и т. н. говорите, девойката спортува+ това е свалила само 4 кг. и казва, че се чувства добре, висока е 158 см  и това като килограми е добре за нея. Айде моля ви се Stop!

Цитат на: момичето от дир-а
Здравейте на всички, които искате да отслабвате! Аз съм само на 12 год. висока съм 158см. и тежах 48кг. Чувствах се супер дебела и направо ми се искаше да умра! Но започнах да спортувам и да ограничавам храната си. Ядях само когато съм много гладна. И отслабнах!!! Направо не можех да повярвам!От 48кг станах 44кг! Сега съм щастлива и мнооого доволна

# 20
  • Мнения: 2 550
Онзи ден докато се рових из форумите за диети ,попаднах на един пост който направо ме втрещи #Crazy
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=dietes&Number=194 … mp;sb=5&part=
Чудя се как дете на 12 год. пише по такива форуми ,вълнува се от такива неща пък и подкрепя останалите духом в начинанието да отслабнат.Не е ли рано за такива мисли на тази възраст? newsm78А и до какво могат да доведат те......... Thinking

Не, не е нормално. Обаче децата днес с какво ли не са напред с материала. Вече нищо не може да ме изненада  Tired

# 21
  • Мнения: 3 537
Леле Shocked, ми то аз съм 49 кг и съм 158 см висока, ако стана 44 кг ,само си предсавям картинката-ходещ скелет Sick

# 22
  • Мнения: 1 400
Момичета без да се обиждате, ама направихте от мухата слон. Момичето не е написало, че бърза да повърне след ядене или пък, че не е слагала хапка в устата си от миналата година. Прочетете хубаво поста моля ви се. За какви анорексии и т. н. говорите, девойката спортува+ това е свалила само 4 кг. и казва, че се чувства добре, висока е 158 см  и това като килограми е добре за нея. Айде моля ви се Stop!

Самата идея, че му идело на девойчето "да умре", защото било 48 кг. на 12 год. е потресаваща. Не мисля, че мамите правят от мухата слон.
В крайна сметка - какво му е нормалното на това ?! Нормално е момиче на неговата възраст да си мисли далеч по-различни неща(не че и такива мисли няма да му идат на ум, но чак толкова #Crazy), нормално е да си хапва по 3-4 пъти на ден за да израсте здрава и силна девойка , нормално е и да спортува, но не по причините описани по-горе (да слабее) и т.н. , нормално е и да има кой да му ги обясни тея неща, а ако не му се чува - да му се дадат книжки (подчертавам книжки), които биха го светнали по много въпроси, които не иска да обсъжда с мама си... Това е моето мнение  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 830
Абе, модераторите в Дира трябваше да изтрият поста. Наистина е малка за такива клубове  newsm78

# 24
  • Мнения: 817
Абе аз се чудя как детенце на тези годинки въобще може да се оринтира към такъв тип клубове.
Сигорно неговата майка пише в някой от наште клубове ,обсъждаме проблеми и се съветваме , а дори и не подозира ,че нейното дете и то горкото заблудено от съвремените критерии ,които налагат слаби ,невръстни девойчета по всевъзможни реклами и тн. гладува ,за да може и то да е "стройно" като поредната кака от новата реклама.
Ох, аз съм толкова суетна и да си призня на моменти хич не се радвам от това си свое "качество" ,но при мен то се прояви чак след като се омъжих Thinking
А за модераторите ,наистина е трябвало да предприемат мерки ,но поста май си стои. newsm78

# 25
  • Мнения: 1 427
Аз на 13 съм правила диета Rolling Eyes,така,че не ми звучи чак толкова абсурдно...Не е хубаво на тази възраст да се гладува,но момичето е писало за спорт и хранене само когато е гладна-много правилно според мен!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 328
... Момичето не е написало, че бърза да повърне след ядене ...
На това му се вика булимия и не е задължително тя да съпътства анорексията, макар че е възможно и това да се случи.
Цитат на: момичето от дир-а
Здравейте на всички, които искате да отслабвате! Аз съм само на 12 год. висока съм 158см. и тежах 48кг. Чувствах се супер дебела и направо ми се искаше да умра! Но започнах да спортувам и да ограничавам храната си. Ядях само когато съм много гладна. И отслабнах!!! Направо не можех да повярвам!От 48кг станах 44кг! Сега съм щастлива и мнооого доволна
Ей това с умирането е потресаващо...дано става дума за обикновено тийнейджърско дрънкане.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
за 158 см 48 кг не са малко
Ето такива изказвания подтикват 12годишните да правят диети, кво толкова се чудите!
А пък ако е имало и други деца в училище, които да се подиграват, съвсем се сдухва детето и му се иска да умре (това най-често е леко преувеличено, зависи кой колко издържа на подигравки Confused)
Не знам точно какво е нормалното тегло за 158 см, но 48 кг определено не са много!

# 28
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
за 158 см 48 кг не са малко
Ето такива изказвания подтикват 12годишните да правят диети, кво толкова се чудите!
А пък ако е имало и други деца в училище, които да се подиграват, съвсем се сдухва детето и му се иска да умре (това най-често е леко преувеличено, зависи кой колко издържа на подигравки Confused)
Не знам точно какво е нормалното тегло за 158 см, но 48 кг определено не са много!

Сигурно, не са малко.... за възрастен! и пак зависи от структура, кости..
Обаче кой ще се наеме да каже колко са много за дете на 12?!?
Обръща се вече на спор, ама не се сдържах..
Всяко мислене за слабеене трябва да се следи при момичета на тази възраст за всеки случай, а конкретното момиче наистина може да си е ОК и разумно и зряло да подхожда. Въпроса е да се намали риска от страшните неща.

# 29
  • Мнения: 218
Някой защо не преброи колко от темите в 'Красива мама' са за отслабване... пък после се чудим откъде им идват тези идеи.

То и аз се чудя понякога като чета въпроси от рода 'Аз съм 170см висока и тежа 50кг, но се чувствам много дебела! Кажете как да отслабна' Shocked Хайде, на дете на 12 години му е простено, ама 'мами' на по 20-30-40? Wink

Та исках да кажа само, че те децата следват нашия пример...

Общи условия

Активация на акаунт