КГБ = Клуб на Готините Баби - 178.

  • 62 549
  • 740
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 033
Ха, добър ден!
На патерици - Дидимити, Кремче, честита годишнина!



На всички желая хубав ден!




А тази картинка е само за мен  Naughty



Болнични съм, трупясала съм се пред компа, увила съм се като буба, че вътре е студено и вегетирам. Смених си оня ден доктора и новият ми препоръча съвсем ново лечение. Ще видим какво ще се получи. Че от старото май няма да се оправя. Само дето се изринах от лекарствата и съм все едно с червена маска на лицето #2gunfire
Впрочем, да попитам - защо на лекарите, които се занимават с нервите на хората им казват "невролози" а не "нерволози" Joy Joy Joy
И понеже съм на тема доктори - вицове за тях:

Лекар към пациент:
– Длъжни сте веднага да пристъпите към строга диета - само не тлъсто месо, отказвате се от сладките неща, никакъв хляб, никакъв алкохол, цигари – абсолютно забранени, също така без кафе и никакви с*ксуални контакти… А, и най-важното, повече се радвайте на живота!!!

Дядо към доктора:
- Докторе, докторе, докторе, помогни ми, помогни ми, помогни ми! Когато правя нещо, винаги го повтарям по 3 пъти, по 3 пъти, по 3 пъти. Скапан съм от умора, умора, умора. А на бабата не и пука, пука, пука... само се кефи, кефи, кефи... Joy Joy Joy

Ще ти отнема, всичко което обичаш, ще преобърна живота ти, ще те накарам да виеш като вълк на месечина, да ме мразиш, да ме проклинаш дори!
- Добре, докторе! Жената ме предупреди, че сте най-добрият диетолог!

Доктор към пациент:
– Бе, виж на какво си заприличал. Нали ти казах, 10 цигари дневно, са ти достатъчни...
– Докторе, за непушач... и 10 са много.

Личната лекарка ми препоръча, всеки ден да ходя по 10 километра пеша. Сега съм пред Виена. Ако може да попитам някой, до кога трябва да ходя пеша?


Ей на тая дама ѝ завиждам за препоръчано лечение и най-вече на перфектното му изпълнение hahaha Joy








# 451
  • Мнения: 2 001
Яжке-застройката на манджичката е от вода и брашно.Без яйца или кисело мляко.
Ха сега здравейте!
Развеселихте ме с писанията си. Hug
Хули Hug  Бойна дама си и това е! Hug
Аз садя,пресаждам,поливам и не на последно място копая. Joy
И защото нямам работа купих десет литра овче мляко и сега го варя на водна баня.Полонината ще подквася,а другото във фризера за следващия път.
От понеделник ми е тръгнало на гости.Посрещам и изпращам.И между това работя.А и все още гледам безкрайния си сериал,който ще задмине индийските по сценарий и продължителност Joy
Нищо не съм готвила.А не ми се и готви.
Нещо с яйца ще е май. Joy
Трябва и до магазин да отида за хляб,а и кисело мляко за подкваса да купя,че с това което е в къщи не съм подквасвала и не ми се рискува.
Миналата година накупих 5,6 вида кис.мляко и с всичките подквасих за проба.Най-доволна останах от Боженци.Не правя реклама.Споделям просто.А и него най-често купувам за ядене.


# 452
  • София
  • Мнения: 5 074
Габче и с Бор-чвор става перфектно кисело мляко.
Бях бойна, сега не съм.
И на гребена на вълната -
В болнична чакалня. Излиза сестрата и пита - къде е оня дето чакаше с порезна рана. Чакащите отвърнали - ами той си тръгна, раната зарастна  Joy Joy Joy
Борянче, сега съм дебела вече , има - няма 56 кг., ама на ръст не пораснах.

# 453
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 297

 Ето съм и аз!
Благодарско на Иха, че ме е отменила с кафето. И утре някоя добра душа да го поднесе. До обяд маах по задачки, върнах се към 11 и от тогава все се опитвам да пусна комп, но мониторът светна едва преди 15 мин. #2gunfire Но утре по следобедно време чакам Еконт с монитор от Аритка. Дано стане номерът! А за жеста на Арита нямам думи да изразя благодарността си за нейната отзивчивост и грижа! Пък и никак не е лесно да намериш подходящ кашон и да изпратиш нещо чупливо! Предполагам, че ще го получа жив и здрав. За сега мога само да й поднеса  това:

               

 Смях се на вицове и лични случки hahaha И докато пиша пак пуснаха рекламата с Иван Звездев как с 1 бутилка Феъри измили 10 000 чинии СЛЕД ПАРТИ! Та имам питане: Колко човека са били на това парти и с по колко чинии са се хранили, та да изцапат 10 хиляди newsm78 Joy То като в другата реклама: Ще им я ритна  С КРАК! Сякаш може да я ритне с нещо друго Joy
 Сега отивам на репетиция. До довечера!

# 454
  • Мнения: 2 099
БАСИ!!!!
 smile3516 smile3511

Здравейте! Пицария Гордън ли е?
- Не, господине, това е пицария Google.
- Значи съм набрал грешен номер ?
- Не господине, Google я купи.
- ДОБРЕ. Тогава моята поръчка е ..
- Е, господине, искате ли обичайното?
- Обичайното? Познавате ли ме?
- Според нашия идентификационен регистър за обаждания, в последните 12 пъти сте поръчали пица със сирена и наденица, с дебела кора
- ДОБРЕ! Това е!
- Може ли да ви предложа този път рикота и рукола със сухи домати?
- Не, мразя зеленчуците
- Но вашият холестерол е много висок
- Откъде знаете?
- Чрез ръководството на абонатите. Резултатът е от кръвните Ви изследвания от последните 7 години
- Добре, но не искам тази пица, вече пия лекарство
- Не сте приемали лекарството редовно, преди 4 месеца сте купили само кутия с 30 таблетки в мрежата на Фармстор
- Купих повече от друга аптека
- Не се показва на кредитната ви карта
- Платих в брой
- Но не сте изтеглил толкова много пари според банковото си извлечение
- Имам друг източник на пари
- Това не показва последната данъчна деклатация, освен ако не получавате доходи от недеклариран източник
-КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ? Достатъчно! Омръзна ми от Google, Facebook, Twitter, WhatsApp. Отивам на остров без интернет, където няма мобилни телефони и никой не ме шпионира
- Разбирам, господине , но трябва да си подновите паспорта - изтече преди 5 месеца.

# 455
  • Мнения: 18 571
Хули ,твоя  си те носи под мишница и се въртиш като вентилатор отгоре ,боже прости ме..поне е било, ако не е сега.
Нещо сериозно,ние  организаторките,посетихме обектите за срещата ,няма да влизам в подробности ,пускам стаите с брой легла да се комбинирате кой с кого отдалеч.
Кари на земята си ти ,но има уловка ,ако дойде някой  в повече ,ще сложат допълнително легло при теб.Но  поръчаните легла са с едно повече ,та може да откажем някое.Не  да добавяме.И тъй  като е  лято и  щъкат хората ,натискат за капаро ,като се видим ще обяснявам циганиите,дето опитвах да намаля цената и не стана.За храненето имаме два варианта, ако искате след Панорамата Кайлък може за там  пакети с храна да приготвим,има ресторанти там,но не за всеки ,другият е  да се храним в същото заведение  като вечерите и  с обяд готвено,за да се вместим в една разумна цена.Вие решавате ,но седмица напред трябва да се знае  да уточним с хората какво да приготвят и продукти да купуват. Десерти може да са палачинки и  пасти за двете вечери различно или да няма. Пишете на лични предпочитания,да знам.Пастите идват от вън та така. Можеше торта с надписи за случая КГБ  и дати,но оскъпява ,та и  няма да ни помогне да помним ,ще се изяде.
Стаите по номер и  брой хора.Цена 20 лв ,иначе са 25  и  дълга цигания с тях.

 Стая     легла

 1             3
 2             3
 7             3
 5             2 Заета
 6             2
 9             4
14            2
15            2 за Кари на земята

Моля да напишете кой  с кого е .
Като наближи ще дам телефон за който се загуби или иска допълнително инфо,който ще е само за срещата,да не почнат да ми звънят от разни  безобразни пък. Като уточним храната ,ще пусна менюто ако има някой  да не яде нещо,да се знае.Ще  му го заменим с друго.


Последна редакция: пт, 19 май 2017, 07:23 от Бор_яна

# 456
  • Мнения: 814
Ей, пъргава Борянка. Докато се прибера от срещата ни, тя вече е писала каквото трябва. Момичета, корекция в списъка: Борянка е организаторът. Аз само присъствах на представянето ми  в ресторанта и на постигането на  резултат от преговорите за нощувката. Няма да  коментирам, но това е най-добрият вариант, който може да се постигне. Слънчице ни е нашата Борянка!
Янче, не ме притеснявай, плз! Дано всичко - кабел,  букси.... да е както трябва! И да е читав да  си изпълнява функциите, приятели от много години сме, христиЕни, нищо повече от това, което всяка от нас би направила за друга, нали! Само да не се стреснеш от начина, по който съм запълнила кашона Joy Joy
Тану, оздравявай бързо. Като ученици училищният лекар имаше универсално лекарство - чайче, аспиринче и краката в топла вода Joy . извън шегата, дано алергията от лекарството бързо премине. И да се намери най-адекватното лечение за болежката.
 Шпунци, браво на Вели! Няма как да не се справи, щом се е подготвил отлично! И има баба като теб Hug!
Marina_Vladi, Iha, Fio, благодаря за настроението, което внасяте!
Дидимити, Кремче, Айша, Хули,  Hug Hug Hug Hug!
Здравче,  велик виц  hahaha Joy ! Сама съм вкъщи и се смея на глас!
Ще се смея и докато подготвял любими манджи на  дребосъчетата. Не че таткото не е мастер шеф, не че мама не знае какво и как, но друго си е бабата да донесе нейни прости манджички, нали!
Ще ви посетя по-късно, а сега се захващам тенджери и тигани.
За всички неспомената момичета много  Hug Hug Hug Hug Hug...

# 457
  • София
  • Мнения: 16 046
Да се разпиша, че да не ме издирвате.
Тук съм, чета редовно. Но нещо не ми иде на ума какво да напиша, да не се повтарям.
Скучно ежедневие - работа, в къщи, борса навсякъде.
Янке за чиниите след парти- може би са имали предвид цялата организация. Нали освен чинии за гостите има и съдове за подготовка, прибори.
Е, ясно е - малко са преувеличили бройката. Пък и ми е странно - голямо заведение да няма професионална миялна машина. Като на кино казваше дядо ми.

# 458
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 297
 Ето съм пак!
Да се похваля - Анжелка на външно оценяване по БЕ и  ЧП има шестици, а по математика - 5. По ЧО още няма резултати, но там и 4 да е - ще сме доволни!  И имам питане към К.А.Г - тези оценки имат ли някъкво значение newsm78

 Айша, явно не си гледала рекламата, но и така да е....все пак 10 000!!!

 Аритка, не съм и мислила да те притеснявам - утре ще стане ясно! А за това, че  всяка от нас би направила за друга всичко, което може си права Naughty За това сме приятелки! Това е най-великото нещо на света!

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 21:47 от Янче-то

# 459
  • София
  • Мнения: 16 046
Браво на умната Анжелка!
Все така да продължава с помощта на баба Янка!
Доколкото чувам от колежки тия оценки били повече за учителките - как са научили децата, добре ли са преподавали.
Но само от дочути разговори, далече съм от у-ще за щастие.
Лека нощ от нас.

# 460
  • Мнения: 814
Aicha, права си. Това е външно оценяване.За сега си далече от училището, но, живот и здраве, сблъсъкът те чака там напред, зад ъгъла Simple Smile.
Браво на Анжелка Peace! Както  повтарям на моите внучки : Всеки труд се възнаграждава!
В зависимост от него  следват постиженията и успехите! И удовлетворението! Или обратното.
Ема също е с по 20 точки от матурата, остава оценката по "Човек и общество". Мисля, че тези оценки не се вземат предвид за класиране на учениците в по-горен клас. По-скоро са показател за нивото на обучение в начален курс./ Без коментар.../
От мен - лека и спокойна нощ. Отивам да стягам багажа за една седмица отсъствие от дома. Утре - пак съм Пантелей Пътник и щастлива баба.
smile3524 sleepuu

# 461
  • Мнения: 1 082

   ПРИЯТЕН ДЕН ДРУЖКИ!!!Имам питане-как да се справя с упорития ми световъртеж без лекарства? изпих едно флаконче вертиго хил ама все съм замаяна сутрин и вечер...

# 462
  • Мнения: 1 334
Добро утро, приятелки! С пожелание за хубав и пълен с позитивни емоции ден!


“Не взимайте повече, отколкото ви трябва!
Не давайте повече, отколкото е нужно!
Не търсете щастието си вън от себе си!
Всичко е скрито във вас...“
Петър Дънов

«Начинът да победиш гневния е с нежност,
злия – с добро, скъперника – с щедрост,
а лъжеца – с истина.»
/ Индийска пословица /

 Hug Hug Hug

# 463
  • Мнения: 1 563

Добро утро ,мили приятелки !



Обаждам се набързо ,че ще изчезвам на среща с Веселите баби в Пещера .-19,20,21  май !

 Много искам и с готините , но май няма да ме огрее...

Браво на Анжелка  на Ема !
И  ние днес си имаме изпитна треска . Внучката има  приемен изпит по български и в понеделник по математика ! Успех и спокойствие пожелавам! Да се реализират желанията на всички !

Тези дни и сина си беше тук ,имах и други гости ,та бях доста ангажирана.

Изпих си кафето и ставам да се приготвя ,че в 10 часа излитам.

Целувки и прегръдки на всички ви !!!

 Hug Hug Hug Hug Hug lovekiss lovekiss lovekiss lovekiss sun sun sun

# 464
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 824
Добро утро!
Приятен и усмихнат да е денят ви!



Благодаря на Дидимити за кафето и прекрасната роза, на Иха за пожеланието и ягодовия букет!
Днес реших като бял човек да седна сутриннта  пред компютъра, да разгледам тук-там, демек да си изпия кафето седнала.  Joy Само дето ще е за малко, че имам излизане и отиде та се не видя докато се върна ще стане следобед.  Joy
Дидимити,  от какво ти е световъртежа?
 Луси ме изпревари. Хайде и един виц от мене:

Една баба отива на лекар и се оплаква от умора.
- Бабо, не е добре сърцето ти. На кой етаж живееш?
- На 5-ти, синко.
- Три месеца да не припарваш до стълбите и пак ела да те видя!
Минали три месеца и бабата дошла на преглед.
След прегледа лекарят ѝ казал:
- Видя ли сега, сърцето ти е като на атлет!
- Слава Богу, защото тия месеци много се измъчих да се катеря по улука.

Общи условия

Активация на акаунт