Тромбофилия - тема №3

  • 73 318
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 41 070
Ясно...щом и моята хистология беше ок,начи от това ще е станало и при мен...

Днес следобед съм на хематолог.

# 676
  • Мнения: 217
Аз за съжаление след първия мисед не предприех нищо, заради АГ ми, което ме убеди, че често се случва и най-вероятно са хромозомни аномалии. При втория мисед пуснах изследване за хромозомни аномалии, при което се оказа, че всичко е ОК. И след това си направих изследванията за тромбофилии.

# 677
  • Мнения: 16 905
Важното е че знаеш за проблема и следващия път всичко ще бъде наред!

Направо ми иде да взема една пушка и един по един такива - моята АГ дето ми "следи" първата Б ми каза млада си, не си единствена, случва се. Добре, че не я послушах! Колко аборти са нужни, Че да ти дадат изследвания и да те насърчат да вземеш мерки?! И това лекар, в скъпа частна клиника, не кварталното АГ......
Масово ми прави впечатление и не само в АГ, че лекарите НЕ четат и НЕ се интересуват от новостите в медицината. Особено ако имат малко повече стаж, самочувствието им идва в повече!
Аз за съжаление след първия мисед не предприех нищо, заради АГ ми, което ме убеди, че често се случва и най-вероятно са хромозомни аномалии....

# 678
  • Мнения: 289
На мен ми казаха, че до 5 пъти било нормално да правя спонтанни аборти и че природата си знаела работата.. Close Естествено отказаха да ми насочат към каквито и да било изследвания.. Добре че аз не можах да приема това "обяснение" и започнах да ровя, така и стигнах до тромбофилията.

# 679
  • Мнения: 1 714
Тя природата си знае, но защо са ми лекари въобще тогава. Или ни оставят на естествен подбор, ето защо леко ненавиждам гилдията.

# 680
  • Мнения: 16 905
На мен ми казаха, че до 5 пъти било нормално да правя спонтанни аборти .....
Що за идиот трябва да си, за да кажеш подобна глупуст?! Кое точно е нормално в 5 спонтанни аборта???
Но тема на друг разговор, малко оф топик.

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 857
За съжаление  има много некадърни лекари в престижни болници😠Аз съм доволна ,  че  след миседа ми в Щерев,  доктора ме посъветва да направя  изследвания  за тромбофилия,  е послушах го и макар и с ниско рискова мутация съм на терапия и засега всичко е наред  ( от днес съм в 10 г. с.😀 )Безумно е да каже доктор ,  че  трябва  да  преживеем  поне 3 аборта за да се направи  нещо - не ляга той да го стържат и после си тръгва празен!

# 682
  • Мнения: 631
Наколко пъти питах тук във форума дали фраксито има шанс да ми понесе по-добре, но никой не ми отговори.
Няма как да се отговори на този въпрос, понеже е абсолютно индивидуално. Повечето момичета сменят фраксипарина с клексан, за обратното - просто трябва да пробваш и да видиш как ще си с фраксито. Зибор също можеш да пробваш.

PAI 4G/4G си Е тромбофилия, да,  с не толкова висок риск, както ф. V или II, но достатъчно висок, за да изисква профилактика.
Абсолютно.
Не знаех, че зибор,  е НМХ - Жана, благодаря!

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 41 070
Хематологът каза ,че изследванията са ме ок и че те не са конкретен проблем за неуспехите и миседа...даде ми направление и пуснах още някакви тая сутрин.

# 684
  • Мнения: 631
Dundi, buena, Еленчето, вие САМО хетерозигот по ПАИ ли сте или в комбинация с нещо друго от основния пакет?
Мистик уоман, какво изследване правихте след миседа, казаха ли каква е причината-генетична?

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 41 070
След миседа само хистология...чиста.Чак сега след 3г. пуснах тромбофилия...все го отлагах.Имам някаква нискорискова мутация-бях пуснала снимка нейде назад...Обаче отдолу дори нямам заключение newsm78 Дали да не им пиша в Майчин дом и да искам разяснение?

# 686
  • София
  • Мнения: 4 884
Dundi, buena, Еленчето, вие САМО хетерозигот по ПАИ ли сте или в комбинация с нещо друго от основния пакет?
Мистик уоман, какво изследване правихте след миседа, казаха ли каква е причината-генетична?

Аз съм изследвала само основния панел тромбофилии- 4 на брой и от тях съм хомозигот 4G 4G, другите са ми нормални, но те са общо към 15 някъде, ако ги излседвам всички сто процента ще лъснат още неща. Затова не може да се лежи на тая кълка,че някой си бил "само" с нискорискова мутация, защото същата тази нискорискова в съчетание с още 2-3 нискорискови става вече много опасна, а никоя от тук пишещите не е правила всички тромбофилии, всички сме правили само по 4-6 фактора.
Затова нмх да се бие, да ни е мирна главата.

# 687
  • Мнения: 289
Аз съм хомозигот по ПАИ и хетерозогот по MTHFR. Изследвах само основния пакет тромбофилии в Геника. След това доц. Русев ми пусна и имунологични изследвания, та картинката почна да се избистря.

# 688
  • Мнения: 2 999
И аз съм хомозигот по Паи и хетерозигот и 70% неусвояване н фолиева, но и аз като Буена съм изследвала само основните 4 гена. И въпреки нискорисковата мутация вече съм на 0.6 Клексан. Предполагам, ако пусна останалите 15 гена ще излязат още проблеми.

# 689
  • Мнения: 427
Момичета, не ми се отваря първия пост и не мога да видя за изследванията. Трябва ли да пускам тромбофилия в определен ден от цикъла или извън него, или няма никакво значение?
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт