Витилиго 4

  • 75 243
  • 515
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 34
И още нещо - въпреки че позитивното мислене и положителната нагласа не са панацея, при лечението на витилиго биха помогнали изключително много.

# 496
  • Мнения: 8 942
Абсолютно за позитивното мислене съм, но пак ти казвам, веднъж загубен пигмент, не се връща.

# 497
  • Мнения: 34
Звучи като мнение, не като факт. С различни лекарства и методи се постига различна степен на репигментация - отнема време и е необходимо постоянство. Opzelura например дава резултат още след втората седмица и след 6 месечна употреба средната степен на репигментация на лицето е над 75%. Отнема време и средства, но не е невъзможно.

# 498
  • Мнения: 8 942
Приемете го, факт е.
Вашето звучи като реклама.

# 499
  • Мнения: 34
Всеки следва да приема каквото прецени.
Споделих опит и реални резултати с използването на лекарството за витилиго.
Нямам за цел да убеждавам никого в каквото и да е.

# 500
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 309
Здравейте, момичета! Може ли да ми кажете след какви изследвания се установява, че петната са свързани с ветилиго?
Благодаря!

# 501
  • Мнения: 3 610
Приемете го, факт е.
Вашето звучи като реклама.
Най важното е да,не се разпространява има хора само с по 1до 2петънца и до там.Моето тръгна от ръцете след казармата,очите ,краката по тялото имам, доста е .Мисля да не се беся поне за сега.Трудна борба и то голяма и продължителна без резултат.

# 502
  • Мнения: 1
Привет,
Открих тази тема и реших да споделя моята история.

В момента на 36г, някъде около 34г. забелязах първите признаци на витилиго. Връхчето на показалец на лява ръка и десен клепач побеляха едвам забележимо. Въобще не знаех какво е витилиго. Никога през живота си не съм влизал в болница, освен за годишен профилактичен преглед, а ако някога съм пил антибиотик - не го помня, да е било под 12 годишна възраст. На пълни кръвни изследвания и урина никога не съм имал нещо встрани от нормалното. Нямам сведения за друг в родата с витилиго. От 8 годишен имам много високи нива на стрес ежедневно от нон-стоп концерти, конкурси и бая притеснение на сцена. Ама бях звезда де (хехе, имаше смисъл). До 18тата си годишнина спортувах много същевременно и развих добра физиология, главно заради плуването.

След 20г досега (36г) правя всичко, което се квалифицира като 'вредно' - тютюнопушене, само и единствено fast food и пица, и страшно много бира, кола и енергийни напитки, почти нула вода, нула движение. От обичайните 75г качих на корем до 85г / 185cm, иначе още минавам в графата атрактивни, ако го глътна Grinning , на външен вид няма да ми дадете качеството на живот, което водя. Допълнително стресът стана в пъти повече от работата, която имам, а тя е нон-стоп заетост в частна сфера. При последните пълни изследвания излезе само малко холестерол..защо ли. Лекарства НЕ пия, най-много прахчета за настинка, но и не се разболявам въобще често. Ако ми стане лошо - лягам, затварям очите и след 3 дни се събуждам нов човек. Това е в частта с имунната система.

Та по темата - след като забелязах пръстчето и клепача преди 2 години си направих един по-обстоен оглед и разбира се, открих петна и по други скришни зони. Това беше преди 2 години. В момента всеки пръст от връхчетата около ноктите назад започва да има разлика в цвета. Все още е малко, стои като 'мръсно' нормалната кожа. На клепача едвам се вижда, само като се ококоря четейки за нефта. Миналата година отидох от любопитство при дерматолог и ми изписа стандартните 2 кремчета, едното с Ел...каквото беше... и другото най-разпространения кортикостероид, и хапечта с витамини. Купих ги, мазах точно 5 дни с кортикостероида и си помислих... чакай малко.. никога не съм взимал нищо, не искам сега да се 'тъпча' с това. И спрях.

Сега преди 2 дни видях ново бяло кръгче на един пръст, пак няма да го видиш, ако не знаеш за тази 'болест'.
Въпреки, че съм с по-мургава кожа и лятото си личи бая, уж.
По въпроса с физическите травми, наскоро два пъти през 20 дни се въргалях по 10 метра по асфалта на една и съща ръка, щот' съм много добър пилот на тротинетка.. освен, че беше грозно и течащо във всякакви цветове от ръката, всичко но не и бяло ми остана Simple Smile

Ето и какъв план имам:
Първо - нямам ама никакво време да мисля за това.
Второ - ще си самоназнача витикс гел и витикс таблетките. Ще ги взимам 1-2 месеца и ще видя какво ще стане.
Трето - като един безкраен оптимист и човек в 100% от времето в страхотно настроение (пея в колата сам с радиото) искам да ви споделя, че основното ми действие по въпроса с витилигото ще бъде на ментална основа - вече доста се шегувам с него (предупреждавам хората, че не съм си мил ръцете от една седмица при ръкостискане), така или иначе и ще продължа още, и предлагам да се обзаложим, че ще ми 'мине' Simple Smile Все пак, сигурен съм, че с един джакпот от тотото, бързо ще ми минат стреса и петната Simple Smile))

п.с. ако видиш това след 6 години и искаш да разбереш колко съм се разхубавил, пиши ми на: proses_midsts_0m@icloud.com

Последна редакция: сб, 19 авг 2023, 17:07 от VaPe

# 503
  • пак там
  • Мнения: 2 885
За всеки случай си пуснете изследвания за серумен инсулин. Просто за информация...

# 504
  • София
  • Мнения: 260
Трябва повече време за витикса доколкото знам, 1- 2 месеца са нищо. Пробвайте, докато е в началото и е на малка площ. Аз лично винаги съм била скептично настроена, че нещо ще подейства, а в този случай няма как да подейства. Моите ръце са с обратни пропорции - тук там имам пигмент, основното е бяло. При много хора петната възвръшат пигмента си или поне се стопира процеса
Успех

# 505
  • Мнения: 34
@VaPe, супер як пост.
Просто не можах да се въздържа 🙂

# 506
  • Мнения: 8 942
@VaPe, супер як пост.
Просто не можах да се въздържа 🙂

Подкрепям!

Най-важното е да се приемаме, такива, каквито сме!

# 507
  • София
  • Мнения: 260
И аз подкрепям
Витилигото е бял  кахър
Моето лице е 50 % бяло и лятото въпреки слънцезащитата ставам като пандичка
Но отдавна съм го приела, не е драма
Бъдете здрави

# 508
  • Мнения: 3
Здравейте, преди време бях писала, че ще пробвам едни дражета дали ще повлияят на витилигото на сина ми, който го има от 6 години….. вече имам резултат…. Започнаха да се появяват тъмни точки върху белите петна…. След някой друг месец ще пиша за напредъка 🙂

Здравейте,
Дали имахте успех с дражетата и ако да, бихте ли споделили отново снимки.

# 509
  • Мнения: 4
Здравейте,
Бих искала да попитам дали някой с витилиго се е подлагал на лазерна или фотоепилация.

Общи условия

Активация на акаунт