Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 122 203
  • 1 362
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 256
Здравейте. Имам въпрос към зъболекарите тук, понеже имам леко сериозен проблем.
Имах силни болки и изтръпване в първи зъб, след месец и нещо(нямаше как да отида на зъболекар поради причини) болките изчезнаха, но откриха вече киста на 2ри зъб , когато ми правиха панорамна снимка писаха кистата е на зъб 1/2. Лекуващия зъболекар сложи лекарство в канала, но каза, че е за операция кистата. Обаче и самия зъб беше крив и с голям кариес вече и се счупи докато махаше пломбата за лекарство, остана много малка част от зъбчето..
Как трябва да се процедира в такъв случай, имам голям страх от тази операция и дали после ще може да се изгради зъб изобщо или нещо си...

# 466
  • Мнения: 3
Здравейте бременна съм в 8 месец и имах страшни болки на единия зъб . Днеска бях на зъболекар и ми сложиха локално лекарство без упойка на зъба . Като зъболекар я не уточни какво е само каза че не е Арсен и няма да повлияе на бебето. Също като го питах каза че е кортикостероидно лекарство ,което като прочетох още повече се стресирах ,защото пише че е вредно за плода . Моля помогнете доста съм объркана .

# 467
  • Мнения: 68 753
Индекстол слагат обикновено...да не е това?

# 468
  • Мнения: 3
Индекстол слагат обикновено...да не е това?
Здравейте,
Не съм сигурна видях само че е нещо в кръгла опаковка като паста ,също така каза че ще умъртви зъби по бавно - до една седмица .

# 469
  • Мнения: 68 753
Обадете се и го попитайте конкретно. На синът ми лекарката слага индекстол за умъртвяване на млечно зъбче...питала съм изрично..той е на 8г.
А иначе друг вариант е с упойка без адреналин и вадене на нервите в момента.
Питайте и гинеколога според мен...ако трябва , да отидете да ви махне стоматологът лекарството...

# 470
  • Мнения: 3
Здравейте,
Благодаря за съвета още утре ще звънна на зъболекаря . Той не искаше да ми слага упойка ,каза че било късно и вредно за тези месеци и за това сложи това локално лекарство. А случай но да знаете вреден ли е индекстола за бременни? Или поне дали има такава практика да се използва при бременни?

Обадете се и го попитайте конкретно. На синът ми лекарката слага индекстол за умъртвяване на млечно зъбче...питала съм изрично..той е на 8г.
А иначе друг вариант е с упойка без адреналин и вадене на нервите в момента.
Питайте и гинеколога според мен...ако трябва , да отидете да ви махне стоматологът лекарството...

# 471
  • Мнения: 68 753
Нямам идея. С Ла Лече Лига съм се консултирала когато трябваше да пия АБ за един зъб, а кърмех.
Принципно трябва стоматолозите да са наясно кое е съвместимо с бременност и кое не.

# 472
  • София
  • Мнения: 600
Здравейте бременна съм в 8 месец и имах страшни болки на единия зъб . Днеска бях на зъболекар и ми сложиха локално лекарство без упойка на зъба . Като зъболекар я не уточни какво е само каза че не е Арсен и няма да повлияе на бебето. Също като го питах каза че е кортикостероидно лекарство ,което като прочетох още повече се стресирах ,защото пише че е вредно за плода . Моля помогнете доста съм объркана .
Потърсете друг стоматолог,който да обяснява какво прави и защо го прави-ако не е изградил доверие,няма смисъл да му се доверявате.Пациентът не дължи доверието на стоматолога си безусловно,доверието трябва да се заслужи.

# 473
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 118
Кой зъб отговаря на код 24 ?

# 474
  • Мнения: 68 753
Твое ляво горе...след кучешкия.

# 475
  • Мнения: 956
Здравейте, бременна съм в 7ми месец и от неделя имам болки в единия кътник. Бяха леки и само при натиск, вчера се засилиха , ходих и на зъболекар, не смеят да ми направят снимка, ще да търсят старата в картона ми в друг кабинет. Единственото което виждали за сега е, че венеца е много възпален. Сложиха ми дрен, който ми казаха вечерта да махна с клечка за зъби и ми казаха да отида отново в сряда. Мъдреца се намиря под тилози зъб и не е изникпал още, не съм имала проблеми с него до сега, но не  се знае дали е от него.  Обаче вече болката ми стана по-силна и я има без да има натиск дори, боли ме цялата глава и сливицата отдолу. Не мога да заспя... Моля за някакво адекватно мнение какво мога да направя в случая.

# 476
  • Мнения: 68 753
Има АБ-ци съвместими с бременност и кърмене.
Възпалени са ти явно меките тъкани.

# 477
  • Мнения: 26
След почистване на зъбен камък надвенечен и подвенечен с ултразвук и полиране след това  чувствам зъбите си малко отдръпнати от венеца както и чувствителни. Проблемът ми дали ще се оправи. Ходих до зъболекаря и той каза че е нормално и че нищо ми няма. Дайте вашето мнение. На мястото на махнатия зъбен камък усещам малка дупчица, която ме боли не много но все пак е неприятно.

# 478
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 823
Честно казано не ми се коментира за почистването на зъбен камък, защото точно преди 2-3 години останах с болки след почистването, а след това се получи и разклащането на предни долни зъби. Сега съм с извадени здрави, но клатещи се 4 долни зъба.
Дано при теб усещането да е временно състояние.

# 479
  • Мнения: 4 942
След почистване на зъбен камък надвенечен и подвенечен с ултразвук и полиране след това  чувствам зъбите си малко отдръпнати от венеца както и чувствителни. Проблемът ми дали ще се оправи. Ходих до зъболекаря и той каза че е нормално и че нищо ми няма. Дайте вашето мнение. На мястото на махнатия зъбен камък усещам малка дупчица, която ме боли не много но все пак е неприятно.
Според мен е нормално да има някакъв дискомфорт след тези процедури, а и зъболекарят ти го е казал. Не се тревожи, изчакай да минат ден-два, може би зъбите и венците са ти по-чувствителни.  На мен като ми махнат зъбния камък, езикът ми все на тези места ходи и е странно, все едно са ми изтънели зъбите, но е нормално.
Скоро и аз трябва да отида за махане на зъбен камък и преглед.

Общи условия

Активация на акаунт