Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 122 149
  • 1 362
  •   1
Отговори
# 630
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Отзиви за корони, изработени на 3D принтер? Питам пред свършен факт, ама...

# 631
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754
Оо разбирасее!🙂
Само дано ме запише в близкия 1 месец поне😄

Съмнявам се да имаш гранулом и да издържиш месец.
Болките са жестоки.
Успех!
Аз съм имала и не е боляло. Разбрах по случайно видяна фистула на венеца.

# 632
  • Мнения: 955
На мен ми откриха гранулом по време на бременността, защото 2 дена от нищото започна да ме боли видимо здрав зъб и накрая ревях от болка. Доста гадна работа... Така че по-добре открит преди да заболи.

# 633
  • Мнения: X
E много ясно, че е така. Въпросът е че не винаги боли и няма как да бъде открит.

Гранулом не се образува само на умъртвен зъб, т.е. няма как да се случи на здрав такъв?

# 634
  • Мнения: 71
Отзиви за корони, изработени на 3D принтер? Питам пред свършен факт, ама...

Ще чакаме Вие да напишете отзиви Simple Smile

# 635
  • Мнения: 1
Моля, бихте ли ми казали, къде бих могла  да намеря стоматолог  в София, най-добре в района на Младост 1, или където и да е,  който да ми даде направление за панорамна снимка. Тези, към които се обърнах, работят с НЗОК, а не знаят или не можело.

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 18:18 от Не се сърди, човече

# 636
  • Мнения: X
Моля, бихте ли ми казали, къде бих могла  да намеря стоматолог  в София, най-добре в района на Младост 1, или където и да е,  който да ми даде направление за панорамна снимка. Тези, към които се обърнах, работят с НЗОК, а не знаят или не можело.

В Младост 1 на пътеките има. 31-1,, ж.к Младост 1 311, 1784 Mladost 1, Sofia

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 18:19 от Анонимен

# 637
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Отзиви за корони, изработени на 3D принтер? Питам пред свършен факт, ама...

Ще чакаме Вие да напишете отзиви Simple Smile

Нямам база за сравнение, нямала съм досега коронки. Сега ми направиха две, много бързо и лесно станаха нещата. Но как ще се държат и колко ще издържат, времето ще покаже. Колко е "животът" на една коронка по принцип?

# 638
  • Мнения: X
За циркониева коронка ли иде реч? Нямам, но съм чела, че са много качествени.

# 639
  • Мнения: 823
Каква е короната ? Метал,цирконии,металокерамика? Всъщност керамиката е по-здрава от циркония.Естетичните качества на циркония са най-голямото предимство.Кое те притеснява ,че е на 3Д принтер ? При него всичко е абсолютно прецизно.Между 5 -15 години ,оптимално.Ако нямаш никакви пародонтални заболявания ,може и 20 години да си я носиш.

# 640
  • Мнения: 54 478
Гранулом е гнойна торбичка на корена.
Какво значи да се възпали? Самата гной е инфекция.
Имам изваден 6-ти долен заради гранулом, бях в 8 клас.
Не е само на умъртвен.

# 641
  • Мнения: 823
Има хронични грануломи (без болка) и остри такива.Острите протичат със силна болка .На кои зъб е гранулома ? Корона се слага и на недевитализирани зъби ,без наличието на грануломи и периодонтални инфекции.Поставянето на короната без излекуване на гранулома е абсолютно неуместно .Ако получиш болки ,ще трябва да се влиза в каналите през короната ,а това малко стоматолози го умеят .

# 642
  • Мнения: 68 710
Грануломът е капсулован именно в торбичка...и по този начин тялото пази околните тъкани, изолира инфекцията един вид. Така съм чела. И като е изолирана инфекцията...може и да не боли. Разсъждавам си само де...нямам личен опит.

# 643
  • Мнения: X
Короната се маха при гранулом, не виждам как ще се пробие метал и после ще се оправя. Зъбът често се лекува успешно без да се налага изваждане. И не винаги боли, както вече казах, за да се стигне до болка могат да минат години.

След лечението съм с временна коронка, която може да си седи години без да се счупи. Като се счупи ще си сложа нова, не съм решила каква. През това време ходя на профилактични прегледи и се следи как се възстановява корена и костта.

# 644
  • Мнения: 823
Напротив ,опитен стоматолог няма да махне короната-ще влезе в канала през нея .Със временни корони не е хубаво да седи много време.Най-малко материала е биологично непоносим от организма.

Общи условия

Активация на акаунт