Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 122 046
  • 1 362
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 105
Търся детски зъболекар - Монтана, Враца, София. Моля, насочете ме към конкретен специалист. Детето е на 8 год. с 12 поникнали постоянни зъби, на 2 от тях вече има пломби (на дъвкателна и странично до венеца). Средата на юни месец записах час при нашата си зъболекарка за средата на август - за да следим постоянните. След прегледа дала час за средата на септември (20). Виждам дупка на 6-ти зъб, отново близо до венеца! Може ли да чака още месец-два - няма ли да стане по-голяма?

# 661
  • Мнения: 2 478
Да, може да стане по-голяма, два месеца е много време. Може и пулпит да стане, като стой та гледай, особено при децата, които постоянно ядат и какви ли не боклуци. Ужас, да се чака повече от месец, и то при положение, че казваш, че виждаш "дупки", които сами по себе си може да са кариеси.

Вземи и мийте зъбите с хубави пасти и води за усти поне. Препоръчвам детската на Biorepair, с микро частици хидроксилапатит е, и би помогнала за реминерализация. Няма да запълни "дупките", но с добра хигиена и правилна храна - много зеленчуци, без сладки "десертчета" постоянно и безразборно, риба, млечни, организмът би удържал на атаките от бактериите. Но pH-то трябва да се контролира и да е перфектно. Също си купете дъвки. Аз ползвам Apagum - с калциев фосфат и ксилитол. Доста познати на моменти ми се чудят на "дисциплината" и как така от 10г. нямам интервенция в устата, освен 1 път в годината полиране. Ето, може, но се иска железна дисциплина без компромиси с диетата и какво слагаме, и кога в устата. Също честотата на хранене е важна. Няма нужда постоянно нещо да се "преживя". Не сме телета и крави. Нямаме нужда от толкова много храна, като гледам околните как се тъпчат, като се последно. Повече от 3 пъти дневно да се вкарва храна, няма нужда.
Ама няма този почерпил с бонбонка, онзи с "десертче". Благодариш, взимаш в салфетка и навън в кофата. Нямаме нужда от боклуци. Също спрете да купувате и консумирате всякакви газирани, бисквитки, десерти, солети, снаксове, сокчета, пастички, макдоналдс детски менюта, КФС боклуци и т.н. Peace

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 10:00 от FragranceFanatic

# 662
  • Мнения: 105
FragranceFanatic детето ми не прекалява с газирани, бисквитки, десерти, солети, снаксове и др. подобни. Някои от изброените дори не знае какво са. Яде зеленчуци, плодове, но риба - веднъж месечно, па и по-рядко. Дъвчеше Ксилитол дъвки, но от доста време не ги намирам по магазините, и съответно не дъвча. Мие се с паста Ара Caре и още една друга детска си, преди жабуреше с балсам Ара Саре. Яде 4-5 пъти на ден (с това не се справих). Ще се радвам ако ми кажеш нещо повече за pH-то (трябва да се контролира и да е перфектно) - прави се изследване, къде, как?

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 16:26 от Ania77

# 663
  • Мнения: 68 668
Като чуя съвети за храна, дъвки и пасти и ми става вече смешно.
Всичко си е до ген и предразположеност.

# 664
  • Мнения: X
Аз пак ще кажа, че мъжът ми няма нито един кариес, просто ген. Синът ми е по същия начин, на 7 години е и няма нито една пломба. На колегите ми децата са вечно по зъболекарски кабинети, пък се съмнявам да се хранят по-различно от моя синковец, който си обича сладичкото. Иначе, да, важна е профилактиката и грижата, но за съжаление, често не е достатъчна. Мога да препоръчам тази зъболекарка, но не от лични впечатления, а от препоръки от колеги - https://viadentalstudio.com/%D0%B4-%D1%80-%D0%BE%D0%BB%D1%8F-%D0 … 0%B5%D0%B2%D0%B0/

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 13:06 от Анонимен

# 665
  • Мнения: 1 411
И моята приятелка на 32г няма нито един кариес, мие си зъбите с обикновена паста и четка за 1лв. Явно си е до ген,защото хапва и сладки, няма и зъбен камък. Де да имах и аз такъв ген, в момента се чудя какво да правя с моите проблемни венци и за това отдръпване на предните долни зъби Cry

# 666
  • Мнения: 2 478
Ania77, супер е Apacare, Дъвките са от същата марка, но ги има само комплект 75 лв. 24 блистера x 12 дражета. Стигат за 3-4 месеца. И аз ползвам марката заедно с Biorepair. Няма как да няма разлика от пастите от по 1 лв. Много по-чисти, гладки и импрегнирани стават зъбите след третиране.

Какво да ти кажа за pH-то... Трябва да е неутрално - около 5-5.5. или с други думи да се поддържа алкана среда в устата. Без значение какво ядеш - кесело или сладко, плакни с вода след това обилно няколко пъти. След кисели храни не мий веднага зъби, че се изтърква емайлът, а плакни с вода и изчакай поне 20-на минути и после пастите, и балсама Simple Smile. Аз използвам вечер Repair and Protect на Apacare. Преди ползвах балсама Liquid, но първото е с по-концентриран Нано Хидроксилапатит и ми харесва ефектът върху зъбите ми повече, сякаш защитава по-добре.

# 667
  • Мнения: 1 411
Зъболекар съм ,да.И диплома имам.Все мисля ,че знам как се извършва цялата манипулация .Да ,изработената в кабинет се чупи много бързо.На изработени в лаборатория е възможно и години да седиш.Нещо имаме проблем в комуникацията ,може и аз да не се изразявам правилно.

Извинявам се, че ползвам вашето мнение но бихте ли ми обяснили дали се вижда гранулом от 3д снимка
Да.Може да постнеш снимката ,ако нещо те притеснява Simple Smile
Това е снимката, снимах в от лаптопа дано да се разбере нещо ако има. Благодаря ви предварително

# 668
  • Мнения: X
Здравейте, не знам дали тук е подходящата тема, но ще питам. Зъболекарката ми каза да мина към електрическа четка, но съм чувала, че нещо били вредни (не знам каква е причината) и затова досега не съм си взела такава. Знам, че има и ултразвукови четки за зъби.  Въпроса ми е каква е по-добре да избера?

# 669
  • Мнения: 823
Снимката е с много лошо качество .Ако може по-добро .
Ултразвуковата четка е по-добра от ротационната .

# 670
  • Мнения: X
За пръв път чувам, че електрическите четки са вредни. След като веднъж почнеш да ползваш хубава ултразвукова четка, ще видиш огромната разлика в почистването на зъбите.

# 671
  • Мнения: X
А може ли да ми препоръчате хубава ултразвукова четка? Simple Smile

# 672
  • Мнения: 427
Здравейте, колебая се между металокерамика и циркониеви коронки. Въпросът ми е има ли някакви противопоказания за циркониевите? Също така знам, че металокерамиката трябва да се сменя на 10 години, интересува ме дали циркониевите коронки издържат повече ?

# 673
  • Мнения: 54 460
Чак пък да се сменя на 10 години?
Имам от 20+ и не съм ги сменила. На едната ми се счупи щифта, сложиха ми нов и пак същата корона.
За циркониеви нямам мнение.

# 674
  • Мнения: 427
Чак пък да се сменя на 10 години?
Имам от 20+ и не съм ги сменила. На едната ми се счупи щифта, сложиха ми нов и пак същата корона.
За циркониеви нямам мнение.

Това, което са ми казвали е, че се сменят заради отдръпването на венеца. Сменяха ми коронки на скоро и се наложи да се пили допълнително от зъбите, защото се е просмуквала храна и отдолу се бяха образували кариеси. Sad

Общи условия

Активация на акаунт