ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 34

  • 33 020
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 146
Даваме ти линкове - не, конспиративни били, а ти самата постоянно постваш такива на CDC, от която Агенция логично не се и очаква обективност в информацията.

Абе, хора, 2017 година сме, микробиологията е супер развита, защо просто не се примирите с факта, че е изключително тъпо некомпетентен лаик да чете статийки в нета и по този начин да получава фалшивото убеждение, че много знае? Като се почне, че едра шарка и варицела били едно и също, мине се през това, че то такива неща изобщо няма, а се причиняват от Марс като се пресича с Нептун, към това, че Земята е плоска а слънцето е мощен прожектор който се движи насам натам?
И на всичкото отгоре такива хора се събират в групи по интереси да се самоубеждават и става ТРАГЕДИЯ пълна.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 923
Даваме ти линкове - не, конспиративни били, а ти самата постоянно постваш такива на CDC, от която Агенция логично не се и очаква обективност в информацията.

Абе, хора, 2017 година сме, микробиологията е супер развита, защо просто не се примирите с факта, че е изключително тъпо некомпетентен лаик да чете статийки в нета и по този начин да получава фалшивото убеждение, че много знае? Като се почне, че едра шарка и варицела били едно и също, мине се през това, че то такива неща изобщо няма, а се причиняват от Марс като се пресича с Нептун, към това, че Земята е плоска а слънцето е мощен прожектор който се движи насам натам?
И на всичкото отгоре такива хора се събират в групи по интереси да се самоубеждават и става ТРАГЕДИЯ пълна.
На теб точно какъв ти е проблемът Rolling Eyes Откъде предлагаш да се информираме, ние, лаиците?

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 08:11 от stelaartois

# 722
  • София
  • Мнения: 1 923
Лили,от многото ти постове, които прочетох тук,стигнах до извод, че не търпиш чуждо мнение. Не може да приемеш, че монетата има две страни. Даваме ти линкове - не, конспиративни били, а ти самата постоянно постваш такива на CDC, от която Агенция логично не се и очаква обективност в информацията.Точно Америка с най - утежнения имунизационен календар. Приемаш,че ваксините давали странични реакции, в същото време не било сигурно случаят на Филип какъв е. Можело да е от ваксината, можело и да не е. Защо ли у нас няма фонд за обезщетение на пострадалите? Явно за теб трябват някакви специални доказателства, макар изобщо да не съм сигурна, че нещо може да те убеди. Нещо,различно от твоята гледна точка.

Какви две страни на монетата? От вашата страна има само конспиративни сайтове с лъжи и полуистини, които всеки средноинтелигентен човек може да обори за 5 минути. Всякакви налудничави твърдения, отричащи всичко - наука и заобикалящата ни реалност.
Защо изобщо споменаваш  фонд за пострадали от ваксини, вие за това ли се борите? Изключително трудно ми е да го повярвам, защото не мога да си представя по-лоши адвокати от вас. За да се бориш за такова нещо не е нужно почти всяко твърдение да ти е лъжа. А аз ако имах дете пострадало от ваксини, направо щях да ви разкостя тогава.
Пак да попитам какво скачаш толкова, като обкръжението ти е ваксинирано, следователно защитено? И каква ти е целта да влизаш в подобни теми и да убеждаваш хората колко са глупави? Има още доста други теми/ групи, в които пишат против ваксините - отивай и там, ако още не си, пък може и да успееш да убедиш някого. Дано, ама надали Whistling

# 723
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И защо си свиркаш? Питам се, защо са ви такива реакциите, какво ще постигнете ако хората не си променят мнението и продължат да вярват на глупостите ви? Изглеждате силно ентусиазирани да разпръсквате мозък срещу всякакви научни доводи и медицината като цяло. Защо?

# 724
  • Мнения: 330
https://www.cdc.gov/diabetes/basics/prevention.html
Горката Ивет разбрала-недоразбрала същото изследване, което цитира е открило, че някои ваксини дадени веднага след раждането   намаляват  риска от диабет.
И двете неща не са потвърдени от други изследвания.
newsm78 не разбрах за кое изследване говориш. Аз посочих направена графика, не изследване, която много лесно може да се провери дали е достоверна.
Тази графика изобразява информацията, представена от представителя на  Posey при аутистичните изслушвания през 2012 г.. Тя показва, че смъртността при кърмачета е в пряка зависимост с броя на дози ваксини, като същевременно се вижда позорното класиране на САЩ в нея.

Класацията започва със Сингапур и Швеция - 8 ваксини - 2,31% смъртност..., на дъното е Сащ с 20 дози и 6,22% смъртност.
Кое не разбра?

Още чакам да представиш тук болестите, които са изчезнали преди да се въведат за тях ваксините.
 
Например тази https://en.wikipedia.org/wiki/Sweating_sickness силно заразна, имало е пандемии, умирали са хора. Изчезнала е без да се прилагат ваксини.

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 08:53 от _Ивет_

# 725
  • Мнения: 82
Лили, аз изказвам мнение, ти го наричаш пропаганда, отново с цел да ми вмениш вина.

Но твоите "мнения" нали се сещаш, че могат да имат последствия. Като например епидемията от морбили в Минесота.

По твоята логика и твоето е пропаганда и ти трябва да носиш отговорност,  нещата не са черно и бели, нали?!

За кое да нося отговорност?

Абсолютно! Точно така се отговаря на всеки, който иска да изкаже мнение, което е против ваксините, дори и то да е обосновано. Аз с моите мнения мога да предизвикам епидемия от морбили, ти с твоите още увредени от ваксините деца, ами дай да не говорим/пишем и да си затваряме очите.
А и още нещо, има още вируси и болести, срещу които не бием ваксини, могат да се измислят и въведат още , как беше - до 10000 има мегдан, нали?
В крайна сметка защо да се лекува, когато може да се предотврати?



Само че аз никога не съм изказала фалшива информация за ваксините или за каквото и да било друго. Никога не съм казала, че ваксините нямат странични реакции. За сметка на това ти лъжеш без да ти мигне окото. Още чакам да представиш тук болестите, които са изчезнали преди да се въведат за тях ваксините.
 

Всъщност ти лъжеш и постваш само от министерството на САЩ сайта  - страната с най- тежкия имунизационен календар- ако там ще се информираме, направо няма смисъл. Но за разлика от нас- те си имат система за документирани странични реакции- VAERS - попрочети малко там за какъв ужас става въпрос, ако ти оттърва, но нали ти плащат поръчково да пишеш бълвоч в тая тема (дори не тролиш бе пари, щото щеше да имаш повече логика в изказванията си Wink) ) , пиши си каквото ти е поръчано - той керванът си върви...

# 726
  • Мнения: 9 276
newsm78 не разбрах за кое изследване говориш.

Това същото, което го размахваш тука като  призоваваш " да го прочетем най-
 накрая" без ти самата явно изобщо да си го прочела.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1114674/

We found that immunisation starting at birth was associated with a decreased risk of insulin dependent diabetes, while immunisation starting after age 2 months was associated with an increased risk of diabetes in both rodents and humans.


Аз посочих направена графика, не изследване, която много лесно може да се провери дали е достоверна.
Тази графика изобразява информацията, представена от представителя на  Posey при аутистичните изслушвания през 2012 г.. Тя показва, че смъртността при кърмачета е в пряка зависимост с броя на дози ваксини, като същевременно се вижда позорното класиране на САЩ в нея.

Класацията започва със Сингапур и Швеция - 8 ваксини - 2,31% смъртност..., на дъното е Сащ с 20 дози и 6,22% смъртност.
Кое не разбра?


Не разбрах как могат да се сравняват две държави с напълно различни здравни системи и да се вадят изводи от това?
Швеция е почти социалистическа държава с безплатно здравеопазване, в САЩ  не знаят какво е това универсално  здравеопазване.
Чакам да покажеш графика как в една и съща  държава след  въвеждането на ваксини смъртността се увеличава.

Например тази https://en.wikipedia.org/wiki/Sweating_sickness силно заразна, имало е пандемии, умирали са хора. Изчезнала е без да се прилагат ваксини.


След като не се прилагат ваксини са нея защо тогава лъжеш? Все още чакам да покажеш болестите, които са изчезнали преди да почнем да си слагаме  ваксини за тях.  

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 09:25 от LillyM

# 727
  • Мнения: 9 276

Всъщност ти лъжеш и постваш само от министерството на САЩ сайта  - страната с най- тежкия имунизационен календар- ако там ще се информираме, направо няма смисъл. Но за разлика от нас- те си имат система за документирани странични реакции- VAERS - попрочети малко там за какъв ужас става въпрос, ако ти оттърва, но нали ти плащат поръчково да пишеш бълвоч в тая тема (дори не тролиш бе пари, щото щеше да имаш повече логика в изказванията си Wink) ) , пиши си каквото ти е поръчано - той керванът си върви...

Прочетох.

Guide to Interpreting VAERS Case Report Information
When evaluating data from VAERS, it is important to note that for any reported event, no cause-and-effect relationship has been established. Reports of all possible associations between vaccines and adverse events (possible side effects) are filed in VAERS. Therefore, VAERS collects data on any adverse event following vaccination, be it coincidental or truly caused by a vaccine. The report of an adverse event to VAERS is not documentation that a vaccine caused the event.

VAERS data contains coincidental events and those truly caused by vaccines.

https://vaers.hhs.gov/data/index

Защо лъжеш? Ако на мен ми плащат тогава на теб кой ти плаща да разпространаваш лъжи?

# 728
  • Мнения: 9 276

Пак да попитам какво скачаш толкова, като обкръжението ти е ваксинирано, следователно защитено? И каква ти е целта да влизаш в подобни теми и да убеждаваш хората колко са глупави? Има още доста други теми/ групи, в които пишат против ваксините - отивай и там, ако още не си, пък може и да успееш да убедиш някого. Дано, ама надали Whistling


Това какво  правя тук си е моя работа. Нямам намерение да убеждавам никого в това колко е глупав. Дали от глупост или от друго няма значение, важното е, че когато  твърдите нещо трябва да го докажете и да бъдете поне малко отговорни за идеите, които разпространявате. Фантастичните твърдения изискват фантастични доказателства. Аз досега буквално  всяко нещо, което проверих се оказа лъжа.

# 729
  • Мнения: 330
Все още чакам да покажеш болестите, които са изчезнали преди да почнем да си слагаме  ваксини за тях.  

Това ли съм казала, че болестите са изчезнали преди да се започне да се прилагат ваксини за тях? Къде го твърдя?

# 730
  • Мнения: 9 276
Все още чакам да покажеш болестите, които са изчезнали преди да почнем да си слагаме  ваксини за тях.  

Това ли съм казала, че болестите са изчезнали преди да се започне да се прилагат ваксини за тях? Къде го твърдя?
Всичко  започна  от тук:

Стига сте плашили с тези пандемии. Не разбрахте ли,че ваксините са почнали да се прилагат след естественото изчезване на много заболявания, а нямат заслуга за премахването им.

Като твоето  включване беше в подкрепа на това твърдение. Досега  един куп линкове  даде, които единствено показват намалена смъртност, нито изчезване, нито намаляване на заболеваемостта. Продължавам да чакам...

# 731
  • София
  • Мнения: 1 923

Пак да попитам какво скачаш толкова, като обкръжението ти е ваксинирано, следователно защитено? И каква ти е целта да влизаш в подобни теми и да убеждаваш хората колко са глупави? Има още доста други теми/ групи, в които пишат против ваксините - отивай и там, ако още не си, пък може и да успееш да убедиш някого. Дано, ама надали Whistling


Това какво  правя тук си е моя работа. Нямам намерение да убеждавам никого в това колко е глупав. Дали от глупост или от друго няма значение, важното е, че когато  твърдите нещо трябва да го докажете и да бъдете поне малко отговорни за идеите, които разпространявате. Фантастичните твърдения изискват фантастични доказателства. Аз досега буквално  всяко нещо, което проверих се оказа лъжа.
А това, какво твърдя или дали искам да го докажа или не, е моя работа. Не ти казваш кой какво трябва да прави и от какво да се чувства отговорен. И не, не ми отговаряй повече, лично аз нямам никакво намерение /а и време/ да споря със стената.

# 732
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тази болест от линка... някой има ли идея на коя днешна болест съответства?
Защото може все още да я има, но да се лекува лесно със съвременните лекарства и да не са нужни ваксини за нея.

# 733
  • Мнения: 9 276

А това, какво твърдя или дали искам да го докажа или не, е моя работа. Не ти казваш кой какво трябва да прави и от какво да се чувства отговорен. И не, не ми отговаряй повече, лично аз нямам никакво намерение /а и време/ да споря със стената.


Ясно.  Joy
Нали викаш  имало две страни по въпроса? Значи от едната страна се изискват яки доказателства за всичко, а другата само ако иска ще доказва.  Joy

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 10:28 от LillyM

# 734
  • Мнения: 1 080
Точно вашата медицина е с корени от тъмното средновековие и въобще не иска това да се промени..Но иска и да ни вмени да я ползваме..типично средновековно поведение.Може да се смеете, но Коран забранява полов контакт при наиието на период у жената-според мен може да има връзка със сифилис,  и не само... През 1495 епидемията от сифилис е в Европа
Сифилистичните доячи са заразявали кравите по вимето, разглеждайки историческите данни. После Дженнър се е заел да разнася краво-човешката бакериална  сифилистична смесица под формата на ваксина срещу болест, която няма нищо общо със сифилис..

Общи условия

Активация на акаунт