ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 34

  • 37 942
  • 756
  •   1
Отговори
# 195
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 152
Аз също не си слагам отдавна срещу тетанус и дифетерия. За ЧПВ нищо не мога да кажа, тамм текат проучвания, но май не са много ок нещата с нея. За грипните ваксини - веднъж си сложих във Франция ваксина, не се разболях изобщо цяла зима. Иначе доста боледувам. На следващата си сложух ваксина у нас, разболях се зверски от нея, такъв грип не бях карала. Оттогава взех решение да не слагам повече такива ваксини. Но да рискувам с детето си и да не го ваксинирам срещу смъртоносни болести от Средновековието, айде няма нужда.

# 196
  • София
  • Мнения: 2 118
Жена с ограничена здравна култура едва ли ще прочете листовката,или ще се порови в нета,за да се поинтересува за подробности PeaceИ да,няма нищо странно, че Стефи я е страх от страничните ефекти.Едно е да си купиш аспирин от аптеката и да получиш главоболие като страничен ефект,съвсем друго е да отключиш епилепсия или парализа.Да не говорим,че никой няма да те сочи с пръст,като не си купиш въпросния аспирин,или да каже, че това е "селска работа" PeaceИ не,не съм съгласна с тезата за "необоснованите страхове" - естествено е човек да се информира преди дадена интервенция,после е "след дъжд качулка".

Последна редакция: ср, 03 май 2017, 13:09 от stelaartois

# 197
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 152
Жена с ограничена здравна култура едва ли ще прочете листовката,или ще се порови в нета,за да се поинтересува за подробности PeaceИ да,няма нищо странно, че Стефи я е страх от страничните ефекти.Едно е да си купиш аспирин от аптеката и да получиш главоболие като страничен ефект,съвсем друго е да отключиш епилепсия или парализа.Да не говорим,че никой няма да те сочи с пръст,като не си купиш въпросния аспирин,или да каже, че това е "селска работа" Peace
А ти как точно ще гарантираш на Стефи, че детето й няма да пипне някоя от тези болести, които в голям процент са смъртоносни?

# 198
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 229
Жена с ограничена здравна култура едва ли ще прочете листовката,или ще се порови в нета,за да се поинтересува за подробности PeaceИ да,няма нищо странно, че Стефи я е страх от страничните ефекти.Едно е да си купиш аспирин от аптеката и да получиш главоболие като страничен ефект,съвсем друго е да отключиш епилепсия или парализа.Да не говорим,че никой няма да те сочи с пръст,като не си купиш въпросния аспирин,или да каже, че това е "селска работа" Peace
А съвсем трето е да отключиш полиомиелит, дифтерия, коклюш, морбили.... Кво пък толкова. Само да ти кажа, че лекарствата, с които после трябва да си лекуваш детето (ако изобщо го излекуваш) няма да са от ранга на обикновен аспирин, и листовките им са бая дългички.
С какво право си позволявате да раздавате акъл на килограм за такива сериозни неща, с които се занимават учени десетилетия наред, направо не знам.

# 199
  • Мнения: 4 753
Аз също не си слагам отдавна срещу тетанус и дифетерия. За ЧПВ нищо не мога да кажа, тамм текат проучвания, но май не са много ок нещата с нея. За грипните ваксини - веднъж си сложих във Франция ваксина, не се разболях изобщо цяла зима. Иначе доста боледувам. На следващата си сложух ваксина у нас, разболях се зверски от нея, такъв грип не бях карала. Оттогава взех решение да не слагам повече такива ваксини. Но да рискувам с детето си и да не го ваксинирам срещу смъртоносни болести от Средновековието, айде няма нужда.

Аз също казах - незадължителните ваксини има защо да са незадължителни. Никога не бих сложила ЧПВ или грип, та даже и ония през 10 г. дето и на нас трябва да се слагат. На себе си съм сложила една Пнеумо 23 и благодарение на нея вече 15 г. не знам що е то гнойна ангина. Да, в листоката сигурно е пишело за апокалипсиси. Ама това го пише и в листовката на аналгина и витамин Ц, нали така. А да подлагаш децата си на безумните си необосновани страхове, без те реално да имат проблеми....не знам какво е.

Не си слагате ваксини срещу дифтерия!?   Shocked  А колективния имунитет? А знаете ли какво е дифтерия?


http://www.elmundo.es/cataluna/2015/06/27/558e5fb2e2704ea41e8b4576.html
Така - шестгодишно дете умира от дифтерия! Който не знае какво е дифтерия да прочете в интернет. ваксината срещу дифтерия е включена в имунизационния календар на Испания. След изследване на други деца от градината на починалото дете осем от тях се оказват заразени с вируса, но никое от тях не се разболява, заради ваксината, която му е сложена.
Е, какво да си говорим повече?

Наистина няма какво да говорим повече... Единственото, което все още не ми е ясно е защо постовете ви тук се толерират...  Peace

# 200
  • София
  • Мнения: 2 118
Жена с ограничена здравна култура едва ли ще прочете листовката,или ще се порови в нета,за да се поинтересува за подробности PeaceИ да,няма нищо странно, че Стефи я е страх от страничните ефекти.Едно е да си купиш аспирин от аптеката и да получиш главоболие като страничен ефект,съвсем друго е да отключиш епилепсия или парализа.Да не говорим,че никой няма да те сочи с пръст,като не си купиш въпросния аспирин,или да каже, че това е "селска работа" Peace
А ти как точно ще гарантираш на Стефи, че детето й няма да пипне някоя от тези болести, които в голям процент са смъртоносни?
Не само аз не мога да гарантирам,а и самият производител на ваксината- в листовката ясно си пише,че не предпазва на 100%. А ти пък как ще й гарантираш,тогава,щом и производителят не може, че детето на Стефи ще бъде надеждно предпазено точно от ваксината?

# 201
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 152
 
Жена с ограничена здравна култура едва ли ще прочете листовката,или ще се порови в нета,за да се поинтересува за подробности PeaceИ да,няма нищо странно, че Стефи я е страх от страничните ефекти.Едно е да си купиш аспирин от аптеката и да получиш главоболие като страничен ефект,съвсем друго е да отключиш епилепсия или парализа.Да не говорим,че никой няма да те сочи с пръст,като не си купиш въпросния аспирин,или да каже, че това е "селска работа" Peace
А ти как точно ще гарантираш на Стефи, че детето й няма да пипне някоя от тези болести, които в голям процент са смъртоносни?
Не само аз не мога да гарантирам,а и самият производител на ваксината- в листовката ясно си пише,че не предпазва на 100%. А ти пък как ще й гарантираш,тогава,щом и производителят не може, че детето на Стефи ще бъде надеждно предпазено точно от ваксината?
Аз нищо не гарантирам. И никой не агитирам, за разлика от вас.

# 202
  • Мнения: 332
А ти как точно ще гарантираш на Стефи, че детето й няма да пипне някоя от тези болести, които в голям процент са смъртоносни?

Никой не задължава Стефи да не ваксинира за да е длъжен да й гарантира нещо подобно.

# 203
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 229


Наистина няма какво да говорим повече... Единственото, което все още не ми е ясно е защо постовете ви тук се толерират...  Peace
А защо не? Нали си убедена в правотата си. Защо не оставиш хората да четат и сами да преценят?
Много се забави - търчи да караш модератор да трие, че много се напълни с антитези на сектантските ти идеи.
И си преименувай темата, това не е"дискусия". А повтаряне на мантри в захлас без грам вложена мисъл.

# 204
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 152
А ти как точно ще гарантираш на Стефи, че детето й няма да пипне някоя от тези болести, които в голям процент са смъртоносни?

Никой не задължава Стефи да не ваксинира за да е длъжен да й гарантира нещо подобно.


Естествено, нещата стават по малко по-фин начин. И отново й се налагат.

# 205
  • Мнения: 4 753


Наистина няма какво да говорим повече... Единственото, което все още не ми е ясно е защо постовете ви тук се толерират...  Peace
А защо не? Нали си убедена в правотата си. Защо не оставиш хората да четат и сами да преценят?

Да те преценят като антиваксър ли...  Laughing

# 206
  • София
  • Мнения: 2 118
Аз също никого не агитирам.Аз казвам,че една ваксина може да има опасни странични ефекти,защото това не съм си го измислила, а съм го прочела в листовката ѝ и съм съгласна със Стефи,която се притеснява за детето си Peace Понеже ако нещо се случи с детето,майката ще е тази,която ще понесе последствията,наравно с детето.А медицинското лице най-вероятно ще каже "не е от ваксината" и ще отпрати майката сама да се оправя Whistling

# 207
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 229
медицинското лице най-вероятно ще каже "не е от ваксината" и ще отпрати майката сама да се оправя Whistling
И най-вероятно наистина няма да е от ваксината. В 99 на сто.

# 208
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 152
Аз също никого не агитирам.Аз казвам,че една ваксина може да има опасни странични ефекти,защото това не съм си го измислила, а съм го прочела в листовката ѝ и съм съгласна със Стефи,която се притеснява за детето си Peace Понеже ако нещо се случи с детето,майката ще е тази,която ще понесе последствията,наравно с детето.А медицинското лице най-вероятно ще каже "не е от ваксината" и ще отпрати майката сама да се оправя Whistling
Говорим си едни и същи неща. Само че някой трябва да поеме отговорност в тази тема. Защото тук се налага едно мнение и се агитира да не се слагат ваксини - индиректно, да не кажа и директно. Най-лошото е, че е от човек, за мен безморален, който слага ваксини на децата си.

# 209
  • Мнения: 332
Говорим си едни и същи неща. Само че някой трябва да поеме отговорност в тази тема. Защото тук се налага едно мнение и се агитира да не се слагат ваксини - индиректно, да не кажа и директно. Най-лошото е, че е от човек, за мен безморален, който слага ваксини на децата си.

Тук не се налага мнение, а се предоставя информация, която всеки може да прецени до колко е достоверна и ако се усъмни, има право да не приеме.

Никой не казва, че ваксиниращите родители са виновни, луди и неграмотни, за разлика от обратното, което вие твърдите.

Относно морала, писах вече, че при теб такъв липсва, защото, водейки се единствено от идеята да се опази твоето дете, беснееш срещу всеки, който не желае да ваксинира, независимо от мотивите му , яд те е на този, който предоставя информация, която може да доведе до по-слаб ,, колективен имунитет".

Аз не ваксинирам детето си вече, заради реакции след ваксина, то не е освободено от тях и въпреки, че не съм доказала, че тези реакции са именно от ваксините, не смятам да продължавам да му ги слагам, защото никой не ми доказа обратното. Не мисля, че е редно да ми се извиват ръцете за това ми решение, нито приемам мнението ви, че щом при вашето всичко е на ред, значи, че и при моето ще е така, нито приемам тезата за късата клечка, нито оправдания риск, за да жертвам здравето му и да опазя въпросната колективност.

Смятам, че лекарите трябва отговорно, професионално и индивидуално да подхождат към всяко дете, да информират, да насочват родителя за необходимите, задълбочени изследвания на здравословното му състояние за да се прецени адекватно риска и ако се открие минимален такъв да не се притиска за ваксини.
Увеличаването на колективният имунитет може да се потърси и сред възрастните, като това отново трябва да става внимателно, информирано и по желание.
Трябва да се прави и проучване на кумулативното въздействие (както краткосрочно, така и дългосрочно ) на ваксините, които са по график, а не да се манипулират данни, като не се вписват реакции, да се укрива информация и да има идиотски стремеж за увеличаване на броят им.

Общи условия

Активация на акаунт