Относно някои неща от списъка за бебето

  • 2 679
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 623
Помпа тип спринцовка - тази на Chicco върши работа /останалите са пълен боклук/, но сам 3 месеца - има три гумички, всяка от които се изхабява за месец. цената й е 17лв.
Но ако искаш да кърмиш си вземи Avent Issis

Силиконовите зърна са в случай, че ти се разранят зърната

Good Luck!

# 16
  • Мнения: 1 555
- възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е? - не, такава никога не ми е трябвала
- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?аз си купих анатомична вана, в която бебето само се придържа отначало, а после си лежи само Party
- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?има хавлиен шезлонг за вана, попитай в бешкия магазин и ще ти го покажат- има полза от него
- аспиратор за нос- нужен ли е?ами ние имаме, но досега не съм го използвала
- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?задължително, слага се в нослето, не в очичките!!!
- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски Laughing?има памучни пелени, точно за навън, според мен е нужна такава независимо че е лятно бебе
- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?аз си купих помпата на Авент и съм страшно доволна  Naughty за другите нямам представа
- гармастан- за какво е?не е лошо да го имаш, това е крем за мазане на зърната, за да не се предизвикат рагади, когато бебоче засуква, аз си го купих и ми помогна  Peace
- силиконови зърна- нужни ли са? казали са ти, само ако нямаш зърна  Peace

Леко раждане   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 089
още неща, които може и да не са ти нужни:
1. шишета - ако детето е само на кърма, като моето,шишета не са ти нужни. поне толкова, колкото аз имама. от помпата, от стерилизатора, от училището за бременни - събрах 7 броя. добре, че не ги купувах. сега "ползваме" едното шише, но за да си чеше венците с биберона  Joy
2. в тая връзка и термобокса не ми трябва - нали не ползваме шишета.

имаше и други неща, но не си спомням какво още ми беше излишно.

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 09:57 от majceto

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
1. Ползвала съм обикновена възглавничка, само малко по-тъничка; за да стои на страна съм подпирала гръбчето с одеалце, но бебо все се извърташе на гръб  Thinking
2. Възглавничката за къпане се използва по-късно като стане бебето по-голямо; новородените не се оставят във ваничката, а се държат в ръка
3. Не съм слагала нищо във ваничката, поддържах бебето с ръка
4. Купих, но трудно се използва - синът ми постоянно плачеше; накапвах физиологичен разтвор в нослето и секретите излизат лесно
5. физиологичен разтвор съм слагала в носа, за очите само преварена вода
6. бебето ще е мъничко, така че само памучна пелена не стига - някое леко одеалце и по-плътна пеленка
7. ползвал съм, но голямо опъване пада; на ръка сякаш ми беше по-лесно
8. не знам
9. силиконовите зърна се използват при тъй наречените "плоски" естествени зърна на майката, които детето не успява да захапе, за да суче
е това е  Hug

# 19
  • Мнения: 4 915
- възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?
Не.

- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?
Не.

- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?
Нищо. Има анатомични вани или бебето се придържа с ръка.

- аспиратор за нос- нужен ли е?
Имам, не го ползвах. Почиствах нослето като капвах малко физиологичен разтвор в него и после чистех с памучен фитил или клечка за уши - това при запушен нос.

- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?
Не е задължително, може и с преварена вода.

- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски ?
Нещо леко памучно, тип пелена.

- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?

Ужасни са - изморяват ти ръцете, травмират ти зърната. Купи си Авент, или вземи назаем, инвестицията си заслужава.

- гармастан- за какво е?
Ако ти се разранят зърната, да ги мажеш, лекува. Според личния ми опит и мнение - Лансинох е в пъти по-добър - действа бързо, не щипе, дори и бебето да го оближе, не е страшно - пречистен ланолин е, безвреден за бебета. Малко е скъпичък, но върши чудесна работа.

- силиконови зърна- нужни ли са?
Не си купувай предварително.
Ползват се в случай, че имаш плоски зърна.

# 20
  • Мнения: 7 803
1. на мен ми бяха удобни, но не са zадължителни
2. има стойка zа ваничката също много удобна,  но не zадължителна
3. ако полzваш стойка нищо
4. купих, но още не съм го полzвала
5. очите с вода само, фиz. раzтвор zа нослето
6. нещо леко
7. аz бях с електрическа  Tired
8. Ако ти се разранят зърната, да ги мажеш, лекува
9. Не си купувай предварително.

# 21
  • Мнения: 1 108
- възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?
Не.

- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?
Не.

- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?
ние имаме анатомична ваничка и в нея постилах тензух.

- аспиратор за нос- нужен ли е?
предварително не ти трябва.

- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?
.Не е задължително, може и с преварена вода.


- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски Laughing?
Леко одеалце от рода на пелените.

- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?
няма смисъл да си даваш излишно парите за такава у по-добре Авент.
- гармастан- за какво е?
Предпазва гърдите от рагади.

- силиконови зърна- нужни ли са?
ти сама ще прецениш.В началото не

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
- възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?
Не.

- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?
Зависи каква ваничка си купиш, по-скоро не

- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?
Нищо, като постелиш се хлъзга повече

- аспиратор за нос- нужен ли е?
Да
- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?
Ползвахме преварена вода.

- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски Laughing?
Леко одеалце от рода на пелените.

- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?
Аз ползвах такава. Прецених, че са нямам излишни 100 лв за по-хубава. А и се цедиш само в началото, около 1 мес.

- гармастан- за какво е?
Предпазва гърдите от рагади. И е добре да се мажеш още преди да си родила.

- силиконови зърна- нужни ли са?
Не, само ако много се разранят зърната.
 Grinning

# 23
  • Мнения: 3 447

- възглавничката за спане на една страна за бебето - не съм ползвала
- силиконова възглавничка за вана, какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо? - ако си вземеш анатомична вана, не е нужно нито едното, нито другото
- аспиратор за нос- имам 2, така и не се научих да ги ползвам, но по принцип - да
- физиологичен ратвор за почистване на очичките - аз ползвах преварена вода
- завивките за разходка в количката- някаква по-плътна пелена
- помпа за кърма ти спринцовка- нямам впечатления, мойта е от другия вид
- гармастан- предпазва зърната от разраняване, не е лошо да се мажеш още от 9 месец
- силиконови зърна- няма смисъл да купуваш предварително, само ако много ти се разранят зърната

# 24
  • Мнения: 539
-възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?
Аз не съм ползвала, понеже бебето ми спеше по гръб (и все още спи така)

- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?
не съм чувала за такава, може да сложиш пеленка под телцето, а вместо възглавница няколко сгънати дрешки. За по-големи бебета има шезлонгчета.

- аспиратор за нос- нужен ли е?
Ами дано не ти е нужен, но за всеки случай си вземи - струва 4-5 лв.

- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?
За очи няма, за нослето вземи Стеримар, овлажнява и го почиства.

- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски Laughing?
ами тънко одеалце, чаршафче

- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?
Аз имам на Нук, не я ползвам често, но става за инцидентно изцеждане.

- гармастан- за какво е?
за омекотяване на зърната, добре е в началото да мажеш често, докато ти привикнат зърната

- силиконови зърна- нужни ли са?
на този етап не

Успех!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 173
- възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?
Навярно е удобна. Аз използвах навита пелена.

- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?
Зависи от ваничката. Нашата е анатомична и е много удобна

- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?
Тензухена пелена

- аспиратор за нос- нужен ли е?
Опитах да го използвам няколко пъти неуспешно и така си стои.

- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?
Ползвахме преварена вода.

- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски?
Имах два комплекта за количка. В тях има тънка памучна пелена. Въпреки, че бебето е юнско температурите не винаги ще са 35-40 градуса. Ако решиш да си купуваш такъв си избери от тези, на които долната постилка не е обикновено чаршафче, а е с найлонова подложка (те не се събират, когато бебчето мърда).  

- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?
Аз ползвах такава и не е необходимо непременно да е Chicco. Купиха ми я от аптека до болницата и е струвала около 4-5 лв.  Казаха ми, че тя най-лесно отпушва каналите. Ако искаш след това можеш да я смениш и с друг тип. На мен най-удобно ми беше на ръка.

- гармастан- за какво е?
Предпазва гърдите от рагади. За мое щастие не знам какво е това, а кърмих седем месеца и половина. Така че можеш и да не избързваш с него.

- силиконови зърна- нужни ли са?
Използват се само при вдлъбнати или не добре оформени зърна или ако се разранят. Не бързай с тях.

Леко раждане и хубаво бебче, което много да те радва!   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 309
- възглавничката за спане на една страна за бебето - ползвам едно нейно памучно одеалце, навито на руло
- силиконова възглавничка за вана, какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо? - имаме такава възглавничка за под главичката- върши работа, постилам най-обикновена хавлиена кърпа
- аспиратор за нос- по принцип е хубаво да имаш, аз обаче ползвам спрей нисита
- физиологичен ратвор за почистване на очичките - нямам
- завивките за разходка в количката- памучни одеалца или пелена на дупки тип плетена
- помпа за кърма ти спринцовка- аз ползвам помпата авент, страхотна е, но изчакай първо да родиш винаги има кой да изтича да ти я купи
- гармастан- аз ползвах дефламол, по-добро е от гермастана според моя лекар и при мен имаше страшен ефект
- силиконови зърна- няма смисъл да купуваш предварително

да добавя само малко глупости, които продавачките ме излъгаха да купя като бях бременна, а сега така си стоят- марлички за пъпче, клечки за уши с ограничител, възглавничка с дупки.

# 27
  • Мнения: 1 425
възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?
Не. Можеш да ползваш навито одеалце.

- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?
Аз ползвах, но много малко време. Така, че може да минеш и без нея.

- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?
Най-обикновен тензух.

- аспиратор за нос- нужен ли е?
Имаме, но никога не сме успявали да го ползваме, мисля че е излишен.

- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?
Ползвах преварена вода.

- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски ?
Ушиха ми 2-ве чаршафчета от тънък бархет. Вики също е лятн бебе.

- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?
Аз ползвах на Чико помпата.

- гармастан- за какво е?
Предпазва гърдите от рагади. Много е хубав и полезен.

- силиконови зърна- нужни ли са?
Не

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Здравей!

Ето какво от мен:
- възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?
Аз не съм ползвала.В повечето книги пише че бебетата трябва да спят настрани,в други по гръб.Ти прецени,но сперед мен е излишно,тъй като ще я ползваш може би 2-3 месеца,после бебчо ще започне да се върти и няма да я понася.Минахме този период без никакви подръчни материали,просто го слагах да спи след като се е оригнал няколко пъти.

- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?
Служи за поставяне на бебето във ваната без тежестта му да е върху ръцете ти.Аз не съм ползвала,моят така мърдаше,че изобщо не си представям как щеше да седи в такова нещо.Когато понатежа взех да се замислям дали пък не трябваше да си взема,но той започна да седи и го къпем вече седнал.Така че според мен ненужна вещ.

- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?
Нищо не съм постилала,държах здраво. Някои постилат пеленки или свалените дрешки.

- аспиратор за нос- нужен ли е?
Наложи се да ползвам такъв когато получи хрема за първи път,а това значи на 8 месеца.По добре не купувай отсега.Освен това съм го ползвала веднъж-изобщо не търпя да му бърникам в нослето.

- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?
ДА!Може да си вземеш от тези пластмасови ампулки Назо либеро,затварят се с капаче след отваряне.Аз ползвам банка,от която си изтеглям със спринцовка колкото ми трябва,а разтворът вътре си остава стерилен. По-добре е очичките да се почистват с такъв разтвор тъй като е изотоничен и не дразни окото,докато преварената вода дразни.

- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски Laughing?
Едно тънко ПАМУЧНО одеялце ще ви свърши работа.В горещите дни и само една пеленка.

- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?
Не знам,ползвах тази на Авент,най-добрата инвестиция която направих.виж във форума Продавам,подарявам,има добри оферти ако ти се вижда скъпа 80лв.

- гармастан- за какво е?
Не съм мазала нито преди да родя нито след това.Продължавам да кърмя и до сега само веднъж ми се разраниха зърната,лекувах ги с .....кърма.По добре изчакай да видиш как ще потръгне кърменето,може да не се наложи.

- силиконови зърна- нужни ли са
Нужни са ако много е зле положението със зърната.Ще се повторя,но изчакай и ще прецениш сама.

Хайде леко раждане и споко!

# 29
  • Мнения: 1 170
Лелеееее, мацки, много ви мерси Heart Eyes . Направо сте ми златни. Това ми трябваше да знам, че никаква ориентация нямам. Списъка си го направих от няколко: събрах всичко, което видях и почнах да умувам върху нещата. Та за това незнаех за някои продукти Embarassed .

daizy , защо клечките с ограничител да не трябват? Не е ли по- добре от обикнивените Rolling Eyes ?

Още веднъж много, много ви благодаря. Хиляди Hug -s

Общи условия

Активация на акаунт